Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laevolac szirupot hogy adjam...

Laevolac szirupot hogy adjam be a babámnak?

Figyelt kérdés

Azt írja, 1,5-2 deci tejben oldjam el. Babám se cumisüvegből, se pohárból és kanálból se csőrös itatóból nem fogadja el! Csak a szirupot meg tudnám vele itatni, mert az elég kicsi mennyiség, annyit nagy nehezen lenyel, de 20 milit pl. már képtelengég!


Hogy csináljam? Nem szívesen adnék neki kúpot... :(


2010. jan. 10. 17:31
 1/9 A kérdező kommentje:
bocsi a rossz fogalmazásért, de eléggé kivagyok, reggel óta próbálkozom, de csak cicit hajlandó a szájába vanni... 1 hós a babám, légyszi ha tudtok segítsetek, mert tanácstalan vagyok, szegénykémnek meg fáj a pocija szorulás miatt :(
2010. jan. 10. 17:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak egy hónapos,akkor tornáztasd,emeld a lábait,esetleg 1x 2x lázmérözés.

Ha más nem ,akkor próbáld a kisújjad a szájába tenni,azt szívni fogja mint a cicit,aztán jöhet a kiskanál.....

2010. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ilyen pici babának 3ml Laevolac bőven elég, azt pedig simán bele lehet önteni a szájába (csak pár csepp). Mivel édes az íze lehet, hogy tetszeni fog neki.

Egyébként biztos, hogy szorulása van, anyatejes babáknál ez nagyon ritka. Lehet, hogy csak a gázok bántják, arra pedig én Espumisan-t vagy Infacol-t adnék.

2010. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem, nem használ semmi, szegénykémnek nem megy a kaki, ezt a szirupot kéne vele megitatnom, csak nem tudom hogyan :(

nem szopizza a kisujjamat sem, illetve max. 1x, de hamar rájön, hogy nem cici. Ha kiskanállal teszem a szájába a tejet, kiköpi :(

2010. jan. 10. 17:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a szirupot magában adtam neki,de teheted kiskanálra is.5ml-t ir az utasitáson,de nekem azt mondta a védönő,hogy csak 2ml-t adjak neki.A legjobb hajnalban még éhgyomorra adni.Tehát evés elött.Ha anyatejes ne aggódj a széklet miatt,előfordulhat,hogy napokig nincs.
2010. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tuti szorulása van, orvos is volt kint, eddig csak a kúp segített (hét elején) más csődöt mondott. Most ezt a szirupot kéne kipróbálni, csak azt írja, hogy oldjam fel tejbe. Magába nem mert beadni neki, gondolom nem véletlenül írja :( vagy adhatom neki szerintetek?
2010. jan. 10. 17:42
 7/9 anonim válasza:
Szia! Nekünk is kellett adni a babának laevolacot. Mi pipettával oldottuk meg a dolgot, azóta is bármit meg lehet vele itatni azzal, ha már azt mondjuk "kiscumi" a babó tudja, hogy kap valamit és már nyitja is a száját (most 7 hónapos). Egyébként nekünk a laevolac csak akkor volt hatásos, ha kevés folyadékkal kevertük el, magában egyrészt semmit sem ért, másrészt nagyon nehéz volt neki lenyelni, mert nagyon szirupos.
2010. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a 20ml nagyon sok, felnőttként használtam 15-20ml-t, a picinek 2-5 ml is elég, próbáltad kamillateába tenni és cumiból?
2010. jan. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
5ml-t kéne, csak beletenni vmibe... nem issza meg a teát sem :(
2010. jan. 11. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!