Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden kisgyerek sokszor...

Minden kisgyerek sokszor elesik és beüti magát, amikor tanulgat járni?

Figyelt kérdés

A fiam 9 hónapos, pár hete tanulgat és hát már jó sokszor elborult, elcsúszott, beütötte a fejét. Most az előbb úgy ütötte be magát, hogy felsértette belül a száját, picit vérzett is, nagyon megijedtem.

Minden babánál előfordul, vagy én nem vigyázok rá eléggé?


2010. jan. 10. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hónaposan állt fel, azóta napi szinten töri össze magát, pedig figyelek rá. Voltak már komolyabb balesetek is, amikor a fél arca belilult, úgy megütötte esésnél, de rendszeresen az orrát, száját is megüti. Sajnos ezt valahogy át kell vele vészelni.
2010. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szegényke...

Akkor mi még jók vagyunk. Eddig...:)

2010. jan. 10. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
az enyém is állandóan beverte a fejét. sajnos ez természetes velejárója a tanulási folyamatnak. ha ettől baja lenne a babáknak, nem jutottunk volna el idáig az evolúció során, már rég kihalt volna az emberiség :)
2010. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ebben van valami:))
2010. jan. 10. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, lehet h semmi köze hozzá, de az én fiam 14 hónapos koráig csak mászott mindenhová. 14 hósan kezdett járni, és sose esett el, nagyon biztosan ment, nem kellett mögötte álljak, utána kapjak stb...

Szóval mire valóban megérett a folyamatra addigra már tökéletesen csinálta.

Én ezért sem erőltettem nála semmiféle mozgásformát (nem ültetgettem, állítgattam stb.) mert azt láttam, hogy ha hagyom idejében történni a dolgokat, sokkal kevesebb a baleset.:)Mindig jó nagy, biztonságos terepet szolgáltattam neki a mozgáshoz.

De lehet csak nálunk van így.

2010. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én sem állítgattam meg semmit sme erőltettem. Magátől csinál mindent. 7 hónaposan már felállt a kiságyban, rendesen meg is lepődtem. Aztán pár héttel később már sétálgatott is kapaszkodva és csak 8 hónapos kora után kezdett mászni.

És hát még nem tudja rendesen, hogy mindig kapaszkodni kell, van hogy megfog valamit két kézzel, és akkor borul....

2010. jan. 10. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!