Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg ilyen a lányom?

Bea24 kérdése:

Most tényleg ilyen a lányom?

Figyelt kérdés
5 hónapos lányom születése óta nyafog, követelőzik, semmi sem jó neki, kezdődik ez a felkeléssel, már az öltözésnél elkezd ellenkezni és sírni. Ha kimegyek, kimegyünk a szobából, elég erősen hangot ad ennek, most már akkor is csinálja, ha pl az apukája ott van mellette. Ha pl gyümit eszik délután és le akarom törölni a maszatos száját, húzza el magát és mérgesen fújtat.Volt egy időszak, amikor elég jól elvolt, de ennek vége. Oroszlán jegyében született, lehet hogy ez is számít? ár van ebben tapasztalata, vagy valami praktikája kérem írja meg, mert lassan nem bírom tovább, úgy érzem.
2010. jan. 10. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is hisztis. Most 11 hónapos. Jellemzően akkor viselkedik így amikor unatkozik, de nálunk is van, hogy már a reggeli pelusozásnál rúgkapáló lábakba ütközöm.


Általában csillogó fémtárgyakkal tudom lekötni, azok nagyon tetszenek neki. Olyasmit adok neki, amivel nem tud kárt tenni magában, tésztaszűrő, rozsdamentes tál, stb. Ezekkel elkopácsolgat, nézegeti magát benne.

2010. jan. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11:11-es is én vagyok. Még annyit fűznék hozzá, hogy ha a családban bárki feszült, az is át tud ragadni a babára. 5 méteres távolságon belül neki olyan mintha a karodban tartanád, mindent érez belőled, és minden befolyásolja a viselkedésében.
2010. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg fogsz lepődni, de sok van a pakliban az Oroszlán jegye miatt! A legtöbb türelmet igénylő jegy kisbabáknál! Az uralkodás jegye... Kimásolom ide neked a jellemzését, zárójelben annyit, hogy sógornőm kisfia is oroszlán, de HUH... én nem bírnám vele sokáig... Hisztizik, ő parancsol senki más, ordít, dühöng, sír, csapkod, ha valami nem úgy van, mint ahogy ő szeretné... Á, nálam már pattanna a cérna, csak azért is, mert én speciel az egyik leghiggadtabb jegyek közül való vagyok és nem vagyok hozzászokva az ilyen cirkuszoknak. Nos: Nem könnyű eset a kis Oroszlán baba, hiszen elképzelhető, hogy napi csatákat kell, majd vívnunk vele, hogy kié is legyen a dominancia és a vezető szerep. Az első hónapoktól kezdve kimutatja vérmérsékletét. Dühkitörései hatásosak, de hamar elmúlnak, haragja úgy párolog el, ahogyan jött, s ismét bájos és kedves lesz (de csak akkor, ha a kedvére teszel és körbehízelged). Én azt tapasztaltam, hogy nyugodt következetesség és némi "szigor" a megoldás. Ha valamit elkezdesz csinálni, azt vidd véghez, ne hagyd, hogy a picur diktáljon, mert percek alatt levágja, hogy ezt veled meg lehet csinálni. Lesz sírás bőven, de hidd el, megjön az eredmény is pár hét múlva... A szíved fog megszakadni, mikor látod sírni, de tudd be annak, hogy ez nem lelki fájdalomtól eredő sírás, csak manipuláció... Ha azt mondod, hogy "fekete", amellett tarts ki minden hiszti ellenére és egy idő után a kislányban tisztelet alakul ki irántad és szót fog fogadni... Ja, a határozottság NYUGODTSÁGgal társuljon, mert csak így leszel eredményes. Időbe fog telni, de a végeredményért megéri. Sok sikert! 6 hetes baba anyukája
2010. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én babám is oroszlán, nagyon hangot tud adni annak, ha valami nem tetszik neki, a türelem meg nem az erőssége, mindent azonnal akar. Persze tündéri baba, csak meg kell tanulni kezelni. Nagyon kell nekik a dícséret és a bátorítás, ezért én nagyon sokat dícsérem, ha valami ügyeset csinál, megfordul, vagy kúszni próbál, és láthatóan az nagyon tetszik neki. Viszont nem megyek azonnal, ha hív, hanem mindig várok egy kicsit, és közben mondom neki, hogy "várj egy kicsit, mindjárt megyek, csak befejezem amit csinálok". Vagy pl. utálja, ha sapkát adok rá, ezért ha ráadom, akkor mindig mondom neki, hogy milyen szép benne, és hogy nagyon tetszik nekem, és akkor is megdicsérem, ha kivételesen nem csinál hisztit az öltözködésől :)
2010. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit írnék közbe, hogy én oroszlán jegyű vagyok. A fiam júl. 15-re volt kiírva, és azon szurkoltam, hogy nehogy átcsússzunk az oroszlán jegyébe(júl.23)Két oroszlán egy családba!!! Szerencsére nem várt sokat, júl.16-án megérkezett. A rák jegyű babákra a nyugodtság, megfontoltság jellemző. Tényleg ilyen a fiam.Bocs az off-ért.
2010. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna a kérdést...... Mikor született a kislányod? Az enyém dettó ilyen és valóban születésétől kezdve. Van aki el se hiszi mennyire akaratos és hisztis. :( Július 25-én született.
2010. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is oroszlán, most 6 éves. Hát, nem akarlak elkeseríteni,de nehéz eset.
2010. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam szintén ilyen, pedig ő rák.
2010. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akár az én kislányomról írtál volna. Felolvastam a férjmnek és itt nevetünk. De neki mérleg a csillagjegye.
2010. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De nem nyugodtam meg. :) Azt reméltem ki fogja nőni, de tudom nevelés kérdése is. Augusztus 6.-án született. (a kérdezőnek)
2010. jan. 10. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!