Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy amikor a...

Miért van az, hogy amikor a baba valami új dolgot csinál (nyelvöltögetés) vagy érdekeset, az anyukák azonnal valami szörnyű betegségre asszociálnak belőle?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos te voltál aki utoljára válaszoltál a kérdésre.Én meg aki először.De te biztos úgy születtél,hogy már mindent tudtál.....

Ha ennyire rossz otthon,hogy unalmadban inkább provokatív kérdéseket írsz ki,és bunkón válaszolgatsz,inkább menjetek ki a babáddal és sétáljatok egyet.Biztos felétek is szép idő van.

2010. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én voltam:D De akkor nem vagyok ezzel egyedül.

És nem, nem úgy születtem h minden t tudok sőt nekem is felmerültek kérdéseim a a gyerekkel kapcsolatban amire itt kerestem választ.

De számomra érthetettlen hogy pl egy szimpla nyelkidugás miatt már egyből valami isszonyat kemény betegségre kell gondolni..Amúgy meg nem csak a pozitiv véleményeket kell meghallgatni!

És miért ne irhatna ki a kérdező ilyen kérdést??

Amúgy meg inkább te unatkozol ha veszed a fáradságot hogy válaszolj egy ilyen kérdésre:D

szép napot

2010. jan. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Régen a babát megszülte az asszony,és amint tehette ment dolgozni,a babájára meg a nagyi ügyelt,3évesen meg a krumpli földön segített a pici.Inkább munka erő volt.Manapság az anyukák élnek-halnak a gyerkőcért, és az életük szerves része az orvos,illetve védőnői látogatás,mivel a gyerek egészsége fontos.A védőnő elméletben rendszeres látogatást tesz a babáknál0-1éves kor között,ez idő alatt az anyukák kissé feszélyezve érezhetik magukat,ne hogy valamit rosszul tegyenek,mert aktívan figyelik hogyan táplálják,nevelik a gyermeküket.Ez valóban provokatív kérdés,és nem hiszem hogy hosszú életű lesz,de megsúgom neked:jobb félni,mint megilyedni.Egy anyának az élete a gyermeke,onnantól hogy megszülte,a lehető legjobbat kell adnia, és ez sokszor nehéz.A minden napok teszik nehézzé,és néha belefáradhat az anyuka is,olykor.Ha első baba,akkor meg főleg! Inkább kérdezzen,mint hogy butaságot cselekedjen, és igen is nincsen nagyobb félelme egy anyának, mint hogy a gyermeke esetleg beteg lehet!
2010. jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyilván ezt senki nem is vitatja!

Csak nem hivok egyből mentőt amikor a gyerek kidugja a nyelvét.Ennyi.

Persze ha lázas vagy valami tényleg betegségre utaló jelet észlelek megyünk az orvoshoz.

Amúgy meg nem értem hogy jön ide ez a krumpliföldes hülyeség?!..

Régen máshogy volt minden,most most van.De tök mindegy ki igy ki úgy..

2010. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Én sem tartom provokatívnak a kérdést! Ennyi erővel a kérdések több mint fele provokatív, mert egyesek bármilyen kérdésből vitát csinálnak.

EGyébknt én sem értem, hogy miért kell a legkisebb gondból elefántot csinálni. Nekem is első babáim és én sem úgy születtem, hogy mindent tudok. Kérdezek, de nem hülyeségeket. Sok olyan kérdés van ami látszatra úgy tűnik, mintha csak azért lenne kiírva, hogy a kérdező kérdezzen valamit. Semmi értelmük és valami eszeveszett baromságot kérdez. Le lehet pontozni, de ez a véleményem és a kérdező a véleményekre kiváncsi. MInden éremnek két oldala van, ennek is. Ami másnak hülyeségnek tűnik, az egy másiknak nem az. Ezért vagyunk emberek és senki nem egyforma.

2010. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem provokálni akartam egyáltalán, ha valaki annak érezte, akkor bocs! Csak kicsit furcsának érzem, hogy anélkül, hogy picit utána nézne valaki, hogy hogyan fejlődik egy kisbaba, rögtön mindenféle betegségtünetet lát a legegyszerűbb cselekvésben is. Egyébként nem csak ezzel a kérdésre gondoltam konkrétan, de voltak már itt hasonlók autizmussal meg miegymással kapcsolatban...pedig csak arról volt szó, hogy egyre többet tud a baba, nem csak egész nap alszik meg eszik. Még egyszer bocs, attól akit érzékenyen érintett a kérdés! :D De azért ne úgy neveld a babát, hogy annak állandóan valami baja lehet, ezek nem gyakori betegségek, hidd el! A tiéd meg tök egészséges, csak fejlődik :)
2010. jan. 9. 14:28
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kedves" Kérdező!

Engem igenis érzékenyen érintett, mert anno nekem is volt hasonló kérdésem (nyelvöltögetős), és képzeld, vannak segítőkész, tapasztalt anyukák, akik beszólogatás, szörnyűlködés, és minden egyéb helyett normálisan válaszoltak (csak hogy képben legyél, pontosan tudtam akkor is, hogy a babák szokták nyújtogatni a nyelvüket, és az enyém is csinálta többször, de valamiért akkor, amikor kérdeztem, furcsább volt, másképp csinálta, produkált valami mást is, nem tudom, mindenesetre nem a megszokott volt, ezért érdeklődtem, hogy esetleg ez bajt jelenthet-e?). És tudod vannak lelkisebb, aggodalmaskodóbb, kevésbé laza, első babás anyukák is itt, akik úgy gondolják, hogy van valami tünet, amit nem tudnak hová tenni, és pont azért kérdeznek itt, mert nem akarnak egyből orvost hívni, remélve, hogy van itt pár olyan anyuka, aki tudja mi a teendő ilyen-olyan esetekben, vagy egyszerűen csak megnyugtatja az ember lányát, hogy ez vagy az természetes a picinél. Mindenesetre örülök, hogy te mindent tudsz, és sosem ijedsz meg, ha a babád valami szokatlant művel (én utána szoktam olvasni itt-ott, mielőtt kérdeznék, de van, hogy nem kielégítő a válasz, amit kapok, ezért kérdezek itt, hogy mi hogy működik a gyakorlatban), de kérlek, ne hurrogj le olyanokat, akik nehezebben veszik az esetleges akadályokat, attól még nem hülyébbek, mint Te, vagy bárki más. Köszi!

2010. jan. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy ki a hülyébb..Én csak azon gondolkodom ilyen kérdések esetén, hogy miért kell azonnal rémeket látni. miért van az, hogy ha valaki hall egy betegségről, akkor annak a tüneteit látja, vagy fedezi fel a teljesen normálisan fejlődő gyerekén. És ez nem az érzékenységről szól. nem a beszólogatásról. én is válaszoltam már jó pár hasonló kérdésre, teljesen normális hangnemben. Csak: nem hiszem, hogy egy pici gyereknek arra van szüksége, hogy az anyukája frászt kapjon minden pöttytől, nyelvöltéstől, pislogástól vagy nem pislogástól, sikongatástól, gurgulázástól. Nekem is vannak gyerekeim, de sosem azt figyeltem, hogy amit éppen csinál, vajon milyen betegségtől lehet. Örültem, ha új dolgot tanultak meg. Pedig, amikor ők picik voltak, még nem volt internet, ahol utána tudtam volna olvasni. Tehát, nem arról van szó, hogy provokálnék vagy bárkit is hülyének néznék..inkább a logikát nem értem.. Miért rögtön a betegség fordul meg a fejetekben és nem az, hogy "na, de jó, ezt is tudja már!" ?
2010. jan. 10. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:

A 01:26-os, előző vagyok. Sokmindenben igazad van, és nem tudok most más nevében beszélni, csak a sajátomban. Én magamról tudom, hogy alapból parázósabb voltam mindig is, ha magamon észleltem valamit, egyből én is rosszabbra gondoltam, mint ami a tünetek alapján várható lenne valójában. Ezt a gyerekkel szemben próbálom abszolút visszafogni, mert őt nem akarom annak kitenni, hogy egy állandóan aggódó anyuja van. Pláne magammal szemben sem lenne jó, hiszen ahelyett, hogy a pici babámmal töltött időben élvezném csak, hogy vele lehetek, csak aggódnék folyton, hol ezért, hol azért. Szóval, mint mondtam, én visszafogom magam, és ha van valami, próbálok higgadtan gondolkodni (na nem mindig sikerül, de jól haladok, sőt nagyon jól, és tényleg nem hívom a dokit hetente (sőt!:) ), és még itt is csak párszor kérdeztem végső megnyugtatásként:) ). És persze szerintem mindenki figyelgeti a gyerekét, és örül, ha valami újat megtanul, mint ahogy Te is írtad, de tényleg néha tudnak a picik furcsákat produkálni, és gondolom, minden anyuka elkönyveli ilyenkor (magamból kiindulva), hogy "Nahát, megint valami újdonság!", és nem ír egyből ide, de előfordulhat, hogy a sokadik ilyen újdonság valahogy nem tűnik "normális"-nak, ezért kérdez a gyakorlatlan anyuka inkább.

Csak azért írtam Neked, mert tudom, hogy aki alapjaiban bizonytalanabb, aggódósabb, nem kezeli túl lazán a dolgokat, és még mindemellett tapasztalatlan is, mert első babás, és sem a baráti körben, rokonságban nem volt kapcsolata gyerekekkel, annak azért sokkal nehezebb kezelni ilyen apróságokat is. És én azt mondom, hogy inkább kérdezzünk (még ha hülyeséget is), és segít a másik, vagy egyszerűen csak megnyugtat egy rövidke válasszal (mint ahogy én is próbálok néha segíteni az eddigi tapasztalataim alapján), minthogy az ügyeletet nyaggassuk apró-cseprő dolgokkal:). Meg persze mindennek utána lehet olvasni a Neten, vagy a szakirodalomban, de egyszerűbb itt kérdezni, hiszen ezért van ez az oldal.

És azt kérdezed, hogy mi abban a logika, hogy mindig a legrosszabbra gondolunk egyből? Hát semmi logika nincs benne! Egyszerűen csak egy rossz beidegződés, vagy nem tudom micsoda, hogy egyből a negatív ugrik be. Nem tudom miért van, de nem jó nekem se és a hozzám hasonlóknak sem (nem ismersz, most nyilván azt gondolod, hogy egy befelé forduló, depis személyiség vagyok, pedig a barátaim és ismerőseim szerint egy állandóan mosolygó, mindent optimistán kezelő valaki vagyok, aki mindenkibe lelket tud önteni, és mindennek tud örülni... de a tény az tény: parázósabb vagyok az átlagnál:) ).

Ettől függetlenül köszönöm a kultúrált válaszodat, ami abszolút pozitív az oldal állandó lehurrogásai között, remélem az én válaszomat sem tekintetted "beszólás"-nak vagy ellenségesnek. Minden jót Neked a továbbiakban is! ;)

2010. jan. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, amit írtál! Valóban vannak "parázós" anyukák, hála az égnek én sosem voltam ilyen. Épp ezért írtam ki a kérdésem. Igen, megértem, ha valaki itt kérdez, sőt ha tudok szívesen válaszolok is. Csak az furcsa számomra, amikor a kérdésben azonnal ott van (néha rejtve, néha pedig valósan), hogy éppen melyik betegségre gondol a kérdező... Igen, megértem, hogy mindenki félti a gyerekét, de vannak ésszerű határok, ahogy szerintem Te is gondolod.
2010. jan. 11. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!