Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babáknál mit jelent...

4 hónapos babáknál mit jelent a játszás mit tudnak játszani? hogyan lehet őket lefoglalni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom imádja a kis piros párnáját,van hogy egy órán át is nyúzza,tépi.Lényegében már mindennel eljátszik.Csörgők,rágókák,tükör,zenélő maci,az előkéjével is játszik,még a szaloncukros papírnak is örül.4 hós babával már sok mindent lehet játszani.
2010. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gondolom a babád már nagyon érdeklődő a világra. Szereti két kézzel megfogni a tárgyakat,oldalára fordul, gagyog. Ezeket használd ki. Nekik minden játék , amit a testükkel csinálnak, csinálsz.

A lányomat már 4 hete tornáztatom. Vannak kedves mondókákkal, énekekkel összekapcsolható babatornák. Ezt szinte naponta 2-3x végig csináljuk.Amikor ezt megunta-mivel az én babám nem szeret hason lenni- hintáztatom a lábamon,repülőztetem. Néha - ha a párom itthon van- ráfektetjük a takaróra és görgetjük egyik végéből a másikba. Ezt nagyon szereti.Este pedig babamasszázs,beszélgetés.Imádja ahogy simogatom. Látszik rajta, hogy megnyugtatja.Most készülünk babaúszásra.


Ezek csak ötletek. Remélem tudtam segíteni.


3,5 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen érdeklődő de a macikat nem igazán akarja megfogni ha meg is fogja a szájába veszi őket majd eldobja ha nem sikerül ideges lesz hisztizik
2010. jan. 8. 19:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Bábozás.Kiságyra kihúztam keresztbe szalagot és fűztem rá játékot ,ugy hogy a baba elérje.Puha majd kemény játékot adok a kezébe.Nézzetek tükörbe minden érdekli ,szobanövényt is nézgettünk.
2010. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lakásban körbe körbe mindenhez odda vittem közel és minent bemutattam neki szobanövény és a függöny volt a kedvenc.
2010. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szoktam a alksában a helyét változtatni, ha az egyik helyen megunja, viszem a másikba.A szobájában van egy játszósarok, ami egy játszó és egy puzzleszőnyegből áll.Előbb hasra teszem a puzzleszőnyegre, hogy tornázzon, ha elfárad, átteszem a játszószőnyegre a hátára.Ott elbeszélget a macival, ami fel van akasztva, imád neki gagyogni, vigyorog rá.Mi is szoktunk tornázni, bár ez nálunk kötelező volt nyaki hypotónia miatt, ami szerencsére megszünt, de a torna maradt, napi 3-5 alkalommal 10 perc.Közben mondókázok.Aztán áthozom a mi szobánkba, kicsit leülök a gép elé, őt pihenőszékbe rakom, ahonnan lát, és közben tudok neki dumálni.Csörgőt adok a kezébe, azt szeretni nézegetni, a szájába venni.De van, amikor hosszú ideig elvan a saját keze nézegetésével.Vagy ha főzök, akkor is kiviszem a konyhába pihenőszékben, imád ott lenni, nézi, hogy mit csinálok.Bocs, jó hosszú lett.

2010. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a lakásban akart lenni.bocs
2010. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbálkozz, adj mindenféle kötyüt a kezébe. Az én kisfiam sem tudott mindent megfogni elsőre, aztán találtunk olyan dolgokat amelyeket sikerült neki.sokat próbálkoztunk. olyan játék jött be, amiről nem hittem volna,hogy meg tudná fogni:)) szereti rágni a kezét, imádja a zenélőket. sőt pár napja betalált a lábújjával a szájába, azóta folyton egy polipra hasonlít:)

a leporelló könyvet széthajtom és fölétartom, ezt imádja,lehet rajta kopogni, mondókázni közben.

mi kaptunk játszószőnyeget, azon hasalva és hanyatt fekve is jó ideig lefoglalja magát.

szereti ha énekelek neki, kedvence a hull a pelyhes,amire költöttem új szöveget:)

Jól mondta az előttem szóló, hogy a teste a legérdekesebb, amióta tud forogni (5hós lesz jövő héten), azóta folyton próbálgatja az erejét.

jó mulatást!

2010. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!