Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a 7 hónapos babámat, hogy ne visítson (szó szerint) rögtön, ha valami nem úgy van, ahogy ő elgondolta?

Figyelt kérdés
Pl.ha leülünk vele,vagy ha lerakom,vagy ha nem kap el olyan tárgyat,amit nem szabad.
2010. jan. 8. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Phuu, jó korán kezdődik nálatok a "ki a főnök?" játék.Leszoktatni nem fogod tudni,csak kezelni, vagy irányítani...tapasztalatból mondom.Nálunk egyre rosszabb a helyzet,már a hisztis időszak köszönt be lassan.Ha lerakod és visít, nem szabad újra karba venni, és minden mással így kell tenni következetesen.Mosolyogni kell rá, nyugtatgatni és elmúlik a visítás, de ez már az ő saját akaratának a kinyilvánítása, ami el nem múlik, hanem fejlődik.
2010. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk is ez a helyzet csak most már 9 és fél hónapos a kis hisztisem. Én azt csinálom, hogy ha nekiáll visitozni /de úgy hogy beleremeg/ hagyom hadd visitson és mondom hogy ezt nem szabad. Már rázza is a fejét hogy nem-nem és abbahagyja. Mióta mászik jobb a helyzet mert nem kell cipelni, de addig rögtön valami dolgot elé nyomtam amivel lefoglalta magát.
2010. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
6,5 hónapos babám is ordít, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja. De leginkább akkor, ha valamit nem ér el, mert még nem tud mászni, csak forgolódni. Egy hete csinálja ezt körülbelül. De nálunk inkább az az oka, hogy már nagyon akar menni, kúszni-mászni, sőt ha tudna szerintem már szaladni is, de nem megy neki. Járunk gyógytornára, és ott is mondták, hogy igen, túl feszesek az izmai és ezért nehézkes is ez neki. Úgyhogy már nagyon várom, hogy másszon. Hátha. De amúgy akkor is sír, ha pl. etetem és neki már nem kell, de mégegyszer megpróbálom a szájába dugni a kanalat, vagy a cumit, ha már unja magát és felveszem, de nem úgy tartom, ahogy neki tetszik, meg ilyesmik. Szóval biztos nem csak a feszes izmok állnak a háttérben. Nem gondoltam, hogy ez ilyen korán elkezdődik.
2010. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

csajok, az én 18hósom is ezt csinálja.én rászólok, és az esetek 80%-ban abbahagyja.

ha nagyobb lesz,meg lehet vele beszélni,(remélem).de még nem érti is nem is érdekli,hogy mit magyarázok ilyenkor.

2010. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 4 hónapos körül volt mikor elkezdte, de valami olyan hangosan, hogy senki nem szeretett hozzánk jönni :( Most jobb picit, de beteg, lehet csak azért, be van rekedve. Ha ez sokáig tart meg fogok bolondulni!!!!!!!! Fel szoktam venni ha elkezdi, mert amúgy belefájdul a fejem.
2010. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!