Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós kisfiamnál pár hete...

4 hós kisfiamnál pár hete furcsa mozgást tapasztaltam. Ha pelenkázom vagy a kiságyban fekszik hirtelen széttárja a kezét, megfeszíti a lábát és felfele néz. Ha megsimizem és szólok hozzá abbahagyja. Mi lehet ez? Aggódjak?

Figyelt kérdés
A védőnőnek nem tudtam megmutatni amikor nálunk volt, mert pont nem csinálta.
2010. jan. 7. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia


Nálunk ez a széttárt kéz az elején volt,és olyankor megijedt valamitől.

Nem tudom,hogy kell-e aggódnod,csak a mi példánkat tudtam leírni neked!


Üdv.,egy 5 hónapos baba anyuja :)

2010. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, csak hát ilyen sűrűn megijed? Azért köszi szépen, talán a doktornőnél meg tudom mutatni.
2010. jan. 7. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerinem ez normális lehet ebben a korban. Persze nem vagyok, sem doki, sem védőnő. Ilyen nálunk is volt, ahhoz tudnám hasonlitani, mintha át akart volna hirtelen ölelni, vagy nem is tudom. Nálunk még alvás közben is előfordult. Anyósom a kórházban csecsemősként dolgozott 20 évig, Ő akkor azt mondta ez normális ilyenkor. Ők 'röpködésnek' nevezték!

Szerintem aranyos:) Nekünk egyszer pont sikerült is lekapni fényképezővel :)

Minden jót!

De ha aggódsz kérdezd meg a védőnődet!


8.5 hós anyuka

2010. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném,hogy ez az.Az ölelőreflexnek már nem kellene lennie.(az amikor ijedségből ölel)

Az én kislányom is csinálja.Meg tud már fordulni a babád?Az én lányom így próbált fordulni.Valahogy el kell kezdeni,és ők még nem tudják merre is induljanak.

2010. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi megnyugtató, hogy más is tapasztalt ilyeneket. Pontosan a "röpködéshez" tudnám hasonlítani.
2010. jan. 7. 10:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Még nem tud megfordulni.
2010. jan. 7. 10:36
 7/9 anonim ***** válasza:

10.31-es vagyok.

Bocsánat, 4 hetest olvastam.

Attól függetlenül, ne aggódj, csak kérdezd meg a védőnőt, hogy Ő mit gondol! Ha éppen akkor nem csinálja, amikor Ő is ott van és mondjuk ez a mozgás, hasonlit ahhoz a pici kori mozgáshoz, amit pár hetesen csinálnak, akkor, mondd meg neki, hogy ahhoz tudnád a legjobban hasonlitani és abból biztosan fogja tudni miről beszélsz!

Minden jót!

2010. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kislányom is mindig csinált furi dolgokat, mikor ilyen kicsi volt, a legkomolyabb az volt, bár ez nem mozgás jellegű, hogy elvolt a járókában, egyszercsak elkezdett hörögni, és egy csomószor csinálta. Azt hittük valami baja van, és nem hiszitek el mi volt. Abban az időben, mikor ezt csinálta, Apa éppen Star Wars lázban égett, és sokszor nézte a filmeket, olyankor is, mikor Mi is körülötte voltunk. Ő jött rá végülis, berakta az egyik filmet, és megkeresett egy olyan részt, ahol Darth Vader hörög. Kislányom mikor meghallotta, teljesen beizgult, kacagni kezdett, mászott a TV-hez, és Ő is ezerrel hörgött. Kész!
2010. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is hörögve "beszél". :-D

4 és fél hós

2010. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!