Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5-hónapos a babám sok...

7,5-hónapos a babám sok anyuka dicsekszik, hogy az Ő babája már mindent tud az enyém még hogy, hogy nem tud semmit. Szomoru vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés
7,5-hónapos a babám.tápszerböl 200ml eszik reggelire gyümölcsöt ugy 70-80-ml délben fözeléket és egy kis baba deszertet.Mit adjak még neki?????????És mennyit????Még nem megy és nem mászik a szönyegen de ha lerakom akkor szépen kuszik és pörög forog ha felültetem akkor szépen űl magátolde de nem sokáig.Már kint van 4-foga és most jön még egy. eddig nagyon aranyos és jó kis baba volt.Most is az csak kb 5-napja lefektetem és mindig hajnal 1-kor felkel és nagyon nagyon sir lehet,hogy a foga???????De eddig nem sirt a többi fogánál.Meg még az bánt,hogy egy nyugodt baba volt.most észre vettem nagyon sokat mozog de ugy,hogy akár kézben akár a kiságyban bárhol van mozog keze lába meg nem áll egy percre semm.Gondoltam már veszek egy bébi kompot szerintetek???????Néha ugy megfesziti magát olyan mintha akaratos lenne.Ti sürün viszitek ki a lavegöre????????És ha igen akkor meddig???Ti miket csináltok a babátokkal?????EVÉS,IVÁS,FOGLALKOZÁS.ÁPOLÁS,HAJNALI MEGNYUGTATÁS,STB És a ti babátok mit csinál már a fejlödésben????
2010. jan. 6. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem minden rendben van veletek :)) Jó az amit adsz neki, és biztosan elég is... Ha éhezne hamar kiderülne :) Ebben a korszakban elég sok gond lehet az alvással, a legkülönbözőbb okok miatt (erről márt írtak itt sokat az oldalon), de ne aggódj, 2 éves korár elvileg helyreáll nagyjából minden. Sokat játsszál vele, ügyesen fog fejlődni a mozgása is magától, hacsak le nem kötözöd.:D Én bébikompot biztos nem vennék, de ez egyéni döntés.Levegő az nem csak neki tesz jót, hanem neked is. Én mindig viszem ha az idő engedi.
2010. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj ezek olyan hülyeségek! Szerintem tedd le a földre és válogasd ki az ilyeneket, hogy az enyém már ezt tud, azt tud blablabla... El ne hidd már!

Az anyukák még utólag se az igazat mondják!

Az egyik ismerősöm pl. azt mondja, hogy 1 évesen 4 foguk volt. Aha, persze...

Hetekig hallgattam akkoriban, hogy a doktornő szerint 1 évesen 4-6 fognak kéne lenni és nekik meg csak 2 van és akkor le van maradva stb...

Még tanúkat is tudnék hozni. De persze nem érdekel csak neked mondom. Mindezt azért írom mert az én babám 11 hónapos és 6 foga van. Na, és Ő erre mondta, hogy "hát igen nekik csak 4 volt 1 évesen". Szóval érted?! Meg, hogy 9 hónaposan állt fel a babája először mert az enyém meg 10 hónaposan. Ez sem igaz de mindegy!

Engem ez nem érdekel, bármikor leégethetném mert emlékszem a dolgokra hisz csak 6 hónap van a 2 baba között.

Mindent nagyon jól csinálsz és a babád is pont azt csinálja amit ebben a korban kell! Ne idegesítsd magad!

És ne értsd félre amit írtam csak azért tettem, hogy lásd mindehol vannak ilyenek, nem kell magadra venni!

2010. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

Pont ugyanennyi idős a babám,és bár mozgásban épphogy többet tud a tiédnél,ez nem mérvedó.

Nekünk pár napja kezdte el,hoyg felkel éjjel többször is. Olyankor bemegyek,megnyugtatom,de nem hozom ki.

Levegőzni sajnos ritkán megynk,mert nagyon nehéz lejutnunk az emeleti lakásból,másrészt én nagyon hideg időben nem viszem ki,hanem bent játszunk.


Szerintem nincsen semmi gond a babáddal,legalábbis azok alapján amit leírtál.


Én pl nem tudom miért kel fel éjjel,mikor egyébként 2 hós kora óta átalussza az éjszakákat,lehet hogy a foga (már van alul kettő),de nemlátok vagy érzek az ínyén semmit.

2010. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek a mindentudó babákat netán bukfencet is hánynak már 7 hónaposan?Nem kell mindent elhinni,mert sokan csak dicsekedni szeretnek.Tapasztalatom szerint a legtöbb ilyen szuperül fejlődő baba a valóságban még annyit sem tud,mint a mások gyereke.

Ne hasonlítsd a tiédet egy másik babához.Amint írod,a tied is mozog eleget.Hagyd,hogy

úgy mozogjon,ahogy neki tetszik,soha ne erőltesd semmire.,és ne ültesd fel.Várd meg,amíg magától felül.

Minden baba másképpen fejlődik.A tieddel nincs semmi baj.

Nyugodtan adhatsz neki már rendes ételt,amit magatoknak főzöl.Levegőre pedig min él többet viszed,annál jobb a babának.Persze nem szeles időben feltétlenül.

Ne legyél szomorú,hanem örülj a babádnak.

2010. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, van egy ismerősöm az ő kislánya 1 éves koráig meg sem mozdult, hangja sem volt. A foga úgy jött ki, hogy észre sem vették, viszont egyik napról a másikra tanult meg mindent. Az én fiam 16hós, nemtudom milyen egy nyugodt baba, mióta megszületett nemvolt egy nyugodt éjszakánk. Majdnem minden nap kiviszem a levegőre, még ha csak negyed órára is, de kimegyünk. Az éjszakai sírás lehet a fogától, én ha felkl megitatom bekene az ínyét, és alszunk tovább. De van, hogy elég csak a kezét vagy a kis arcát megfognom (a kiságy közvetlen melettem van) és csend lesz.

Az evésnél ilyen idős korban már főzeléket is adtam neki, kemény babapiskótát, az masszírozza az ínyét.

A kompról pedig több rosszat, hallottam, mint jót, úgyhogy nemhasználtuk. Viszont van egy babahinta, ami sok mindenre jó, azt kipróbáltam volna csak későn találtam rá, adamo csecsemő és bébihinta és komp helyett ezt ajánlom.

Üdv

2010. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos babád lehet, ne aggódj. Mindent tud, amit kell neki. Az én kisfiam 3 hónapos, ezért nem tudom, hogy neked mitől feszítheti meg magát, de nekem pont ezt csinálja, amikor fáj a hasa. Húzkodja maga alá a kis lábait, aztán hirtelen kirúgja magát, és homorít, teljes testéből. Közben persze sír, visít. Szerintem kompot ne vegyél, kutatók sokan mondják, hogy később tanulási problémákat okozhat. Ha szépen ül, akkor inkább valami kis pult játékot, amit elé tezsel, és tudja nyomogatni, csapkodni.
2010. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt elfelejtettem irni,hogy én 37-hétre szültem és 2750-g volt.De a válaszok hasznossak és megnyugtatok.A kompot meg átgondolom.Mégegyszer nagyon szépe köszönöm a válaszokat Útolag is Boldog Új Évet Sziasztok Zsuzsa
2010. jan. 7. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!