Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Unokaöcsémnek miattam lett...

Unokaöcsémnek miattam lett tüszős mandulagyulladása?

Figyelt kérdés
4 éves, repülőút előtt állnak vasárnap utaznak. Az ünnepek alatt hiányzott neki az ovi, mondtam az anyjànak ha menni akar, had menjen, csak nem szed össze semmit. Most 39 fokos lázzal fekszik. Annyira sajnálom! Ezt össze lehet szedni az oviban? Vagy csak ahogy izzadtan kiment hétvègén, meghült és attól beteg? Szóval ezt elkapjuk vagy a megfázással jön? Tapasztalatok, gyakorlott anyuk? Lelkiismeretfurdalasom van, mert az apja mondta, hogy ne menjen oviba, nehogy beteg legyen az utra...
2010. jan. 6. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Akár összeszedhetett egy vírust is, de a megfázás is okozhatta. Hidd el, nem miattad lett beteg! Valószínűleg már benne volt a betegség az ovi előtt is, mert azért az nem 1 nap alatt jön elő.
2010. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hol van nyitva ovi a téli szünetben?
2010. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hétfőn ment először, ma reggel lett rosszul szegény. Megfázás is csinálja? Ezt kerestem a neten hogy mitől

is van, de nem kaptam választ:( balatonparton élünk, Tihany , itt hétfőn nyitottak az ovik.

2010. jan. 6. 16:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, most volt oviban hétfőn-kedden...
2010. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rákerestem: a streptococcus baci okozza. Ez meg akkor tud "dolgozni", ha az immunrendszer legyengült. Nem hinném, hogy az oviban szedte össze, inkább a meghűlés miatt legyengült immunrendszer nem tudta legyőzni. A mandulagyulladás egyébként az ekkora gyerekeknél nagyon gyakori.. az én nagyobb fiamnak évente akár 3-4-5x is volt. Ki is kellett szedni a manduláját végül. 1. voltam
2010. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem az ünnepek alatt ment oviba.

A betegségeket így is úgy is elkapja/el fogja kapni, így alakult, emiatt ne legye lelkifurdalásod.

2010. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A tüszős mandulagyulladást a streptococcus baktérium okozza. Összeszedhette az oviból is, máshonnan is. Az én lányom mindig az oviból hoz haza ilyesmiket. Legutóbb 2 napja járt oviba, mikor neki is tüszős mandulagyulladása lett (szeptemberben). Azóta nem jár oviba, mert megszületett a kistesója, és nem akarnám, hogy állandóan betegek legyünk mindannyian. És érdekes módon szeptember óta még csak nem is köhintett. Azelőtt járt 3-4 napot, és már vagy az orra csorgott, vagy köhögött, vagy hőemelkedése lett....de volt már oviból hozott hányás-hasmenésünk, sima mandulagyulladásunk, fülgyulladsunk.....

A gyerekorvos azt mondta, hogy sajnos, amíg meg nem edzi magát a sok baci és vírus ellen, addig erre számítani kell.

2010. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez a kedves ovi lesz:( talán vasárnapig rendbe jön! Nem komoly baj ez, csak azért van a torkomban gombóc, mert simán megoldhattuk volna,hogy ne menjen, de egyszerübb volt küldeni játszani....köszönöm mindenki hasznos válaszát. !!!
2010. jan. 6. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot 10 napig szedni kell, de a tünetek már 2-3 nap múlva akár teljesen el is múlhatnak! Szerintem vasárnapra pont jól is lesz! De azért a dokit lehet meg kellene kérdezni, mit szól hozzá.
2010. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akárhol kapta el, nem a te hibád! A szülők engedték el végül is az oviba, nem te. Az hogy neked is az ovi volt a véleményed, nem tesz hibássá ebben. És valószínü hogy amúgy is elkapta volna, az udvarra a szülök is kivitték volna, stb.
2010. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!