Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyukák ti hogy mértek?

Szoptatós anyukák ti hogy mértek?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, hogy aki azt írja, hogy x ml-t evett a gyereke és úgy, hogy szoptat, az hogy méri le? Mert ha grammba méri akkor oké, hogy evés előtt és után, de szoptatásnál, hogy tudja lemérni, hogy hány ml-t eszik a gyerek?????
2010. jan. 6. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem csak átváltja, 50ml, 50 g. De nem tudom, majd egy okosabb megmondja, én sosem méregettem, csak havonta a védőnőnél.
2010. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gramm=Milliliter 30g=30ml
2010. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg aztán van aki feji,és úgy adja a babának,ő tudja,hogy hány mili.
2010. jan. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy, hogy evés előtt megméred, aztán szopcsi után újra megméred. A végeredményt grammokban, kapod, amit simán át kell váltani ml-re, ahogy már előttem is írták.


Én személy szerint sosem méricskéltem, mikor éhes volt enni kapott, szépen gyarapodott, jól érezte magát, így teljesen felesleges lett volna azon stresszelni magam, hogy most csak 30-at evett, vagy 50-et. A védőnőnél mindig megmérték, nekem annyi elég volt. De pl. barátnőm babája sokat sírt, ha jól emlékszem nem is hízott, így ő a maga megnyugtatására elkezdte mérni, hogy tudja, nem-e keveset eszik és az a baj.

2010. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy hogy szopi előtt megméri a babát, pl 3800gr, és szopi után is megméri, pl 3920gr, akkor a baba 120ml-t evett. Én mondjuk teljesen feleslegesnek tartom minden etetés alkalmával mérni a babát,mert nagyon megtévesztő lehet és az anyuka csak idegesíti magát hogy most miért csak ennyit evett vagy miért ilyen sokat evett stb... Van akinek orvos javasolja,mert valamiért nem gyarapszik megfelelően a pici és lehet hogy nem jut elég tejhez, pl barátnőmék is így voltak. Egy hétig mérték, akkor derült ki hogy nincs elég teje, a pici nem is reklamált egy kaja után sem, ezért nem jöttek rá. Mi havonta jártunk tanácsadásra mérni,mondjuk nekem szerencsém volt, rengeteg tejem volt, így fel sem merült hogy nem tud eleget enni.Még másik babának is adtam 6hónapig. Van aki rosszabb helyzetben van és nem elég a tej, vagy bizonytalan a szopizás mennyiségét illetően,aggódik stb.. ezért mér a fenti módon.
2010. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én sem mérem, mert nincs is mérlegem, de mivel láttom, hogy szépen gyarapszik ezért nem is izgulok. 2550-el hozztuk haza és 2 hónaposan volt 5200 gr! :-)

Csak érdekelt, hogy a ml-t hogy tudja megállapítani, de mostmár ezt is tudom! :-)

További szép napot nektek!

2010. jan. 6. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!