Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat síró baba. Szerintetek...

Sokat síró baba. Szerintetek hol a határ?

Figyelt kérdés
Első babás anyuka vagyok, 4 hetes a kisfiam. Kb 1 hete nagyon sírósan telnek a mindennapok. Úgy gondolom minden problémaforrást elhárítok (tiszta pelus, teli pocak, stb), amikor az én babám -számomra ok nélkül- még mindig keservesen sír. Nagyon izgága, mozgékony, jólfejlődő kisbaba. A hasfájás sem jellemző. Tudom hogy még nagyon kicsi, de azt veszem észre, hogy csak ölben nyugszik meg. Nem szeretnèm majom-szeretettel nevelni és állandóan felkapni ha pityergés van, de nem tudom mennyi idősen van az a határ, amikor "elronthatom" a folytonos ölbevétellel. Egyenlőre megszakad érte a szívem, nem is akarom hagyni hogy "hadd sírjon", de azt sem szeretném, ha "ölbaba" lenne. Mikortól kell kicsit magára hagynom? Szeretném ha érezné hogy számíthat rám bármikor, de nem akarom hogy a hisztit kihasználva folyton mellette kelljen lenni. Hangsúlyozom, tudom hogy még pici és nem most van az ideje!! De szerintetek mikor? És mi a folyamata hogy hiszti nélkül ellegyen picit egyedül? Még annyi hozzátartozik,hogy lelkileg elég nehéz volt családi okok miatt a terhességem, lehet, hogy ez is kihat a "viselkedésére"?
2014. júl. 1. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen pici baba NEM HISZTIZIK! Első és legfontosabb ezt tudnod. Aztán nem ártana picit a lelki fejlődésről tanulnod, hogy később se hibásan értelmezd a jeleit:


"Az első fél év:


A korábbi elgondolások szerint a csecsemő az első két hónapban nem képes a külső-belső ingerek megkülönböztetésére, nincs tudatában, hogy szükségletei az anya gondoskodása vagy pedig saját maga által elégülnek-e ki. A megfigyelések során azonban kiderült, hogy a csecsemő születése pillanatától igen aktív lény. Az anya hangjára, illatára reagál, odafordul, várja, hogy közeledjen, felvegye, megetesse.


A szimbiózis szakaszában a csecsemő az anyával összeolvadva egy rendszer részének tekinti magát, melynek tagjai: önmaga és a szükségleteit kielégítő anya. A csecsemő úgy érzi, a világot ő irányítja, az vele együtt mozog, őrá hangolódik, így a baba boldog egységállapotban érzi magát. Ebben a fázisban a kielégítő kapcsolaton túl a csecsemő megtapasztalja az éhség és egyéb szükségletek, kellemetlen testi érzetek kapcsán a negatív élményeket is. Ezek segítenek kialakítani elképzeléseit önmagáról és az anyáról. Érzéseinek két pólusa van: rossz és jó, öröm és kín.


Talán mondanom sem kell, hogy igyekezzünk minél gyakrabban testi kontaktust felvenni a csecsemővel, hiszen számára ez jelenti a megnyugvást, a biztonságot. Ne féljünk attól, hogy a csecsemőt ezáltal elkényeztetjük! Számukra – akárcsak az anya számára – az ölelés, az anya testével történő érintkezés alapvető fontosságú, a biztonság és a nyugalom záloga. Tudom, fárasztó csecsemővel a karunkban sétálgatni, tenni-venni, de az még inkább kimerítő, ha egy síró, nyűgös és türelmetlen csecsemő mellett, zaklatott állapotban kell a napi teendőinket ellátni."


Forrás:

[link]

2014. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni,én sose csináltam semmit könyvből,hogy mit mikor "kell",meg mikor nem vehetem fel,stb. Én mindig a szívemre és az ösztönömre hallgattam. Nekünk is sírós volt picike korában a babánk,ugyanúgy,ha evett,tiszta volt a pelus,nem fázott,nem izzadt,akkor is csak ölben volt el. Így volt olyan,hogy szinte egész nap a kezemben volt. Max annyit hagytam sírni,ha pl épp wc-re mentem,szóval 1-2 perc. De sose "szoktattam" direkt,hogy most akkor legyél el már egyedül. És nem lett "ölbaba". Az első 3 hónap volt nehéz,utána ahogy egyre nyitottabb lett a világra,jobban le tudta foglalni magát,kezdték érdekelni a játékai,aztán ahogy fejlődött a mozgása,akkor az érdekelte már,sokat volt hason,hamar elkezdte próbálgatni a hasrafordulást,és nem akart már ölben lenni. Most 9 hónapos,igazi örökmozgó,nagyon kíváncsi,semmi gond nincs vele. Szóval szerintem valahol jön ez magától,ahogy látod,hogy fejlődik,mutogass neki játékot,énekelsz neki,tedd sokat hasra,eleinte akár csak 1-2 percre ha nem szereti még,ez jót tesz a mozgásfejlődésnek. Idővel ő akar egyre önállóbb lenni. Most még csak 4 hetes,nemrég még odabent volt a pocakban,szoknia kell a külső világot,te vagy neki a biztos pont :-)
2014. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatot! :)
2014. júl. 1. 10:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám 3 hetes. Én úgy csinálom, hogy ha csak nyöszörög, akkor nem kapom fel, mert sokszor pl így altatja vissza magát. Viszont ha sír felveszem, mert egy ekkora baba tényleg nem tud hisztizni. Nekünk alapvetően nyugodt a baba, de egy dolgot mondhatok, a legkisebb feszültséget is megérzi. Igyekezz nyugodt és higgadt maradni. :)
2014. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi állandóan minden köhintére kb felvettük, most 10hónapos és ahogy te írtad"ölbaba"lett ami nekem fárasztó mert egyedül vagyok itthon,apa dolgozik .....dsak akkor van 2perc szabadidőm amikor alszik,de az sem szabadidő sem pihi mert vár a házimjnka :/ ! De 4hetes korban még nincs hiszti!Ha szopizik akkor tedd a melledre,attól megnyugszik.
2014. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

azért nem kell minden nyekkenésre mellre tenni.

kérdező, neked ajánlom a hordozókendőt. a baba is "ölben" van, kielégíted az igényét, de neked van 2 szabad kezed.

2014. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Julie S ***** válasza:

Minket rengeteget piszkaltak azert, hogy sokat hordoztuk kendoben es emellett sokat is volt kezben a lanyunk. Azt mondtak, hogy felkapatjuk, majd folyton hurcolni kell. Hat, most 9 honapos korara o ugy dontott, hogy nem akar mar kezben lenni, max akkor viseli el, ha muszaj. Maszni akar mar, oda akar menni, ahova o szeretne, nem oda, ahova mi vinnenk.


Szerintem, ha egy gyerek tudja, hogy barmikor kezbe keredzkedhet, akkor egy ido utan mar annyira nem akarja, hiszen barmikor keri, megkapja. Aki bizonytalan abban, hogy mindig megkapja-e ezt a torodest, azt biztos nehezebb "leszoktatni" a kezben/olben levesrol.


Es a hordozokendo nagyon jo szolgalatot tesz azoknal a babaknal, akik nagyon igenylik a testkozelseget. Szerintem nem szabad megfosztani oket ettol. Ilyenkor a testkozelseg egy alap igeny, aztan kesobb mar o fog ellokni magatol, hogy mehessen a dolgara. :)

2014. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!