Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Száraz foltokra mit ajánlotok?

Száraz foltokra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
kislányomnak nagyon száraz a bőre, de csak foltokban és piros is halványan babaolajjal kenem fürdéskor, de kellene valami tastápoló, ami hatásosabb.
2010. jan. 5. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ekcéma.Én folyton ezzel járok vele bőrgyógyászhoz.Lipobase krémet használunk,patikában lehet kapni.A testéről elmúltak,de az arcán nagyon makacs.
2010. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdést szerettem volna feltenni. ugyanez a gond, de nekünk nem használ a lipobase.tulajdonképp az összes krém, amiket felírnak az orvosok, teli vannak káros anyagokkal is. tavaly a homeopátia segített, most megint előjött, még nem tudom, mivel orvosoljam. újra beszélni fogok homeopátiás orvossal(hogy ne a tünet, hanem az ok legyen kezelve), s vmi biokrémet fogok mellé venni, fürdetővel együtt.
2010. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
családban volt akinek bejött a La rocha-posay/lipicar testápoló próbáltad?
2010. jan. 5. 17:03
 4/8 anonim ***** válasza:

nalunk is hasonlo problema volt.. testapolok semmit se ertek.

a gyogyszertari furdetovel kenem reggel es este + 2 naponta furdunk es 10percnel nem tovabb. Amiota ezt csinaljuk egy szaraz folt sincs.

1 eves kor alatt nem javasolt mindennap furdeni egyebkent.

foleg akkor nem ha szaraz a baba bore!!

8hos kislany anyukaja

2010. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok:

Nem próbáltam azt amit írtál.Ha a gyerek tartósan ekcémás,akkor ott csak a tünetet lehet kezelni,az okot nem.Ha hajlama van rá azt nem lehet megszüntetni.Esély van rá,hogy esetleg elnövi.Nálunk mondjuk apuka is ekcémás,de csak ilyenkor télen a hidegtől.Ugyanezek a száraz foltok jönnek elő rajta.

2010. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi kislányunknak születése után nem sokkal jelentkeztek hasonló tünetek. Száraz, piros foltok a bőrén, nagy kiterjedésben. Nekünk a Babe termékek segítettek. Tusfürdő, testápoló. Elég drága, de nagyon gazdaságos, minden nap fürdetjük, és minden fürdés után testápolózzuk, teljesen elmúltak a foltjai és a szárazság, nagyon szép a bőre. A testápoló azóta sem fogyott el, tusfürdőből pedig most használjuk a 2. flakont. Vény nélkül kapható, és nagyon-nagyon jó!
2010. jan. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszertári fürdetőkrémet javasolta az orvos.
2010. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasonló gonddal a gyermekbőrgyógyászaton jártunk, ott kaptunk külön krémet a foltokra, és egy nagyon zsíros testápolót. Tavasztól őszig teljesen tünetmentes volt a fiam bőre, nem is kellett használnunk a kencéket. Most a téli időjárásra előjöttek a foltok, kenegetem őket, szerencsére nem viszket neki, jól karban lehet tartani. A doki szerint ekcéma, melyet ki fog nőni.
2010. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!