Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosásra kell...

Könnycsatorna átmosásra kell vinnünk a 3hónapos kisfiúnkat. Eljárásról, eredményről várnék tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is kellett volna mennünk.

De kipróbáltunk még egy jó tanácsot előtte, és nekünk bejött.

Elmentünk kirándulni a Kékestetőre. És azóta nincs semmi gond a szemével. Ez már 2 hónapja volt, úgyhogy remélem, már így is marad. Ha van rá módotok, próbáljátok ki, hátha nem kell átmosni a kis szemét.


(egyesek szerint a légnyomáskülönbség miatt, mások szerint a magasabb páratartalom miatt jött renbe ott a kis szeme)

2010. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is kb 3 hósan voltunk.

Előtte felírt rá szemcseppet a doki,de az csak egy picit segített. Húztuk,halasztottuk,de végül elmentünk.


Akkor azt hittem megszakada szivem, de tudom így volt jó. Azóta semmi gond nincsen.


Mondta a doktornő aki csinálta,hogy nem fájdalmas,csak megijed a baba hogy lefogják többen és em tud kapálózni ezért sír. Mondták,hoyg nem kell kimennem,de azt javasolják,hoyg ne nézzek oda,és nem is néztem. 30mp alatt megvolt,vagy még gyorsabban.

2010. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jaj Istenem,már most könnyezik a szemem,ha belegondolok,hogy a szurin(ma voltunk) is hogy sírt:((((

Azt hittem a szívem megszakad!

Köszönöm a válaszokat!

Akkor lényegében nem tudod,hogy hogyan csinálják?

2010. jan. 5. 14:06
 4/6 A kérdező kommentje:

Az eljárásról közben találtam leírást...:O

Ha végeredményeket tudtok még írni azt nagyon Köszönöm!

2010. jan. 5. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, mi 3 és fél hónaposan vittük el, mert folyamatosan be volt gyulladva a szeme. A doki nekem se engedte hogy nézzem, de elmagyarázta hogy mit fog csinálni.

A lényeg hogy egy vékony szondát (tűt) átvezetnek a könnycsatornán, és sóoldattal át is mossák. Közben a karjait a füle mellé teszik, úgy fogják le a fejét. Az én babám soha nem sírt orvosnál, de akkor nagyon, de nem a szuri miatt, hanem mert lefogták. Két perc volt az egész, addig a lábát simogattam, beszéltem hozzá, ő meg ordított. Utána rögtön megszoptattam, és pár perc múlva meg is nyugodott. Azóta se sír az orvosnál, csak amikor szúrják, se előtte, se utána. Gyönyörű a szeme, semmi baja, az átmosás után azonnal elmúlt minden panaszunk. A beavatkozás tutira nem fájdalmas, a sógornőmnek is át kellett mosni 18 éves korában, és ő mondta, hogy nem lehet érezni semmit, sőt, a szemész is megcsinálta magának, h tutdja h milyen érzés, szerinte kevésbé kellemetlen mint az orrszívás.

2010. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát ha tényleg nem fáj és muszáj,akkor nincs mit tenni:(

Megyünk.

2010. jan. 5. 14:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!