Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emlékszel még a baba előtti...

Emlékszel még a baba előtti életedre?

Figyelt kérdés
15 hós a fiam,de olyan,mintha mindig is lett volna.Hihetetlen belegondolni,milyen volt előtte az élet.Csak dolgoztunk,hazajöttünk,ha akartunk,hangosan beszéltünk,vagy épp üvöltött a tévé.Vagy elmentünk bulizni,és hajnalban kábán csörömpöltünk be az ágyig,aztán másnap addig aludtunk,amig akartunk.Nem számitott,mikor van kész az ebéd,mert ettünk,ami volt.Ha gondoltunk egyet,5 perc múlva elindultunk váésárolni vagy moziba.De most mi vagyunk a felelősök,és cseppet sem bánom,h.minden más lett.Az,h. a boltba elugorjunk egy tejért,az minimum 1 óra,az öltözésről ne is beszéljünk.Időhöz vagyunk kötve, a kaja,az alvás,a fürdés,minden.De ez jó,mert ezek a csöppségek mindenért kárpótolnak,még ha néha a falra mászunk is,nem?Csak érdekelne más véleménye,mert én sokat morfondirozok ezen.
2010. jan. 5. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
És szeretem ezt az életet, mivel eléggé az idő rabja is vagyok nem okoz gondot. Ezáltal a másfél éves kisfiam kiegyensúlyozott baba. Szóval annyira bevált, hogy 2 hónap múlva jön a hugi akit már nagyon várunk:)
2010. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pesze, hogy emlékszem. Az is jó volt, ez is jó. Nem lehet összehasonlítani. Igen, néha hiányzik, hogy esélyünk sincs kettesben a férjemmel elmenni vacsorázni, vagy akárcsak kimozdulni, csak felváltva, de közben itt a babánk aki ha kacag teljesen elolvadok tőle, aki ha rámhajtja a fejét álmosan, na, olyankor pottyan ki néha a könnyem. Nem lehet a kettőt hasonlítgatni. Mindenkettő életben van/volt jó is, rossz is.
2010. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én arra emlékszem, hogy mindig olyan vágyakozva nézegettem a bababoltok és játékboltok kirakatát, és arról ábrándoztam, bárcsak vehetnék ilyen holmikat, meg óvónő lévén mindig volt valami hiányérzetem, hogy szeretem ugyan az ovisaimat, de ez kevés, valami plusz hiányzik. Mert ha egy ovis ügyes, okos, az elsősorban a szüleinek a büszkesége. Persze, valahol az enyém is, de nem eredendően.

És amikor megszületett a kislányom, a legelső érzésem az volt, hogy végre értelmet nyert minden vágyam! :-) Van kinek játékot, babaholmit venni, és mindent, amit magamban gyűjtögettem, most átadhatom valakinek. Tényleg egy ilyen "megérkeztem oda, ahová vágytam" érzésem volt.


Most meg van már a második babánk is, vele még teljesebb a teljesség érzés! Igazán igazi család vele együtt lettünk.


Nekem leginkább az alvás hiányzik a régi életemből.

2010. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na akkor nem csak én morfondírozom ezen. Este miután letettem aludni mindig eszembe jut miket csináltunk aznap és egyből arra gondolok hogy 'te jó ég ' mit csináltam míg nem volt? Pedig akkor sem unatkoztam, de valahogy annyira más volt. Reggel felkeltünk, dolgoztunk, hétvégén csavarogtunk. Mára már megértettem mit jelent az amit olyan sokszor emlegetnek: így lett kerek a világ :)
2010. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Néha felrémlik bennem, hogy milyen volt a kislányunk nélkül. De olyan furának tűnik az az időszak.

Mindig rohangáltam, fáradt voltam, dolgoztam reggeltől estig.

Most sem sétagalopp, de össze sem hasonlítható a "két életem". :)

2010. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor hiányoznak a csavargások, nyaralások, bulik. Nem a régi életem hiányzik, hanem inkább az hogy valakire rá tudnám bízni a 10 hós lányomat, és végre elmehessek a férjemmel egyet szaunázni, vagy vacsorázni, vagy épen a sógoromék lagzijába.

Még eleinte sokat gondoltam a barátaimra, akik mostanra már elhagyták a telefonszámomat, az a kevés aki maradt, meg egymást ócsárolja. Milyen fura kívülről látni őket! Na ez nem hiányzik már.

A lányom és a férjem mindenért kárpótolnak, és mindenkinél fontosabbak.

2010. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, ez így van. most szilveszterkor jutott pont eszembe, hogy pár éve még az volt a legnagyobb problémám, hogy mit veszek fel, vagy hogy szupi legyen a séróm stb. most meg örültem ha alhattam :D:D és most az apró örömök: jól fejlődik, sokat eszik, alszik (!!), kakil stb. :):) A legcsodálatosabb dolog az anyának lenni
2010. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor eszembe jut, hogy milyen volt az élet korábban. Jó volt az is, nem volt felelősség,oda mehettem ahová akartam. Meg volt egy nagyon jó fizum és azt vehettem meg ésszerű határok között amit akartam..most meg van a gyed.:-( Én is nézegettem állandóan a babás boltokat, de most már jót nevetek azon miket akartam akkor összevásárolni:-)Azt sajnálom csak, hogy a barátnőimnek akik eleve messze laknak még nincs gyerekü, így a beszédtémánk sem egy. Én nem nagyon tudom nyomonkövetni a mai filmeket vagy divatot(a régi divatos cuccaim úgysem jönnek rám, inkább tükörbe sem nézek), én nem járok dolgozni, nem szid a főnök, őket meg nem érdekli éppen milyet kakilt a babám vagy milyen új szót tanult. Ez van, de ez még változni foog. De a legjobb a világon mikor a lányom a kis egérfogait mutogatva odaszlad hozzám és az orrát az enyémhez dörgöli.:-)
2010. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, én is épp szilveszterkor gondolkodtam el azon, hogy évekkel ezelőtt ilyenkor már tűkön ültem, hogy induljunk már a buliba, meg mit vegyek fel, meg jaj de izgi lesz. Szentségtörés lett volna szilveszterkor otthon maradni.

Most meg a nagyobbik gyerekem 9-kor bealudt, a pici babámnak meg felment a hője, úgyhogy mellette virrasztottam az ágyban egész éjjel, a férjem meg (akinél szintén nem fordulhatott volna elő korábban, hogy szilveszter este ne óriási társaságban bulizzon), végigszörfözött a tévécsatornákon, majd még éjfél előtt lefeküdt aludni. És másnap mindenki nagyon boldog volt, hogy a babának lement normálra a hője, eszünkbe se jutott azon sopánkodni, hogy kimaradt a buli! :-)


Milyen vicces az is, hogy pl. mennyire tudunk örülni egy babakakának! :-))) Mikor a nővérem pelenkázta 10 éve nálunk a kisfiát, és nagy hangosan örömködött a kaki fölött, teljesen hülyének néztem! Most én is örülök, ha volt cucc a pelenkában, és még csak büdösnek sem tartom (anyatejes)! :-)

2010. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!