Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves fiú gyereket hogyan...

2 éves fiú gyereket hogyan lehet megnevelni?

Figyelt kérdés

Keresztfiam most volt 2,de már születése óta el van "rontva".Akaratos, hisztizik, ha nem az van amit ő akar. A szülei csak rászólnak, vagy csak akkor veszik el a tárgyakat tőle, ha már látják, hogy majdnem tönkre tette. Már szanaszét dobálja a játékait, eddig magától is próbált öltözködni és mindig segített,de most már lehetetlen hiszti néélkül felöltöztetni.Noincs rendszerhez szoktatva, van, hogy csak este alszik, napközben nem, vagy csak kocsikázás közben.Csak úgy nehéz lefektetni,mert nem marad az ágyban, de mivel fáradt ezért nyűgös és semmi nem jó neki. enni is össze vissza eszik, főleg mások tányérjából csipeget,de csak úgy etetni nehéz, ja és a szülők ágyában alszik, a gyerekágyba nem akar.

Kérlek segítsen valaki!Nem akarom, hogy elrontsák, mert imádom és elég kópé,de én képtelen vagyok jó gyereket csinálni belőle, ha szülei elhanyagolják a nevelést.


2010. jan. 5. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez a gyerek már nagyon elvan rontva.Ha a szülők nem nevelték meg,akkor most már nehéz lesz megnevelni.Te semmiképpen nem tudod.Legfeljebb annyit tehetsz,hogy te következetesen nem engedsz a követeléseinek.
2010. jan. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De épp azt akarom valahogy megtanítani, hogy hiszti nélkül felfogja, hogy nem szabad,de most úgy érzi, hogy elle vagyok,amikor elveszek valamit és ezért hisztizik vagy visszaszól a saját nyelvén.
2010. jan. 5. 11:28
 3/10 anonim válasza:
Szerintem fordulj Szakemberhez (pszichológus) .
2010. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én megértem hogy segiteni szeretnél,de nem a te gyereked.Ez a szülő feladata lenne,ha ők nem nevelik,szerintem te ne szólj bele.Csak jó tanács!
2010. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor tudnád megnevelni egy kicsit ha állandóan vele vagy. kb kell szerintem 3 hét.

de ha te megtanítasz valamit azt a szülök szét is rombolhatják azzal ha ők nem foglalkoznak vele.

Meg a szülőknek tetszene e az ha rászólsz hangosan előttük. Én inkább felemelem a hangom, mint hogy megüssem. de már az én 28 hónaposom állt már sarokban.

nagyon nehéz lesz, ha a szülők engedik.

És tényleg egy gyereknek kell a rendszeresség.

Én nagyon sok sikert kívánok hozzá, és sok sikert!

2010. jan. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2 esetben "változtathatsz a gyereken",

egyik: ott laksz velük napi szinten és következetesen betartasz és betartatsz néhány szabályt.


másik: a szülőknek megmondod szerinted hogyan kéne csinálni és ők csinálják akkor végig következetesen a gyerekkel.


Gondolom nem fogsz velük lakni, így ez kilőve. A szülők meg ha eddig nem tudtak nemet mondani neki, és "fogni" egy kicsit akkor szerintem most se fognak, de ne legyen igazam :(

2010. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A szülők nem hallgatnak ránk,mert makacsok.De ők is rászólnak a gyerekre,de csak ha már rosszat csinált.Mert tök ari nekik, hogy berakja a cd-t a dvd-be,de arra nem gondoltak, hogy ha nem néznek oda, akkor simán elkezdi összetörni. stb.Én rászólhatok hangosan a ygerekre, az nem zavarja őket, verni nem verem és remélem, hogy otthon sem bántják.

Bár már az zavar, hogy a szülők csúnyán beszélnek és csak röhögnek, ha ismételni próbálja a fiúk. Ja és sajna ők is és a nagyszülők is állandóan édességgel tömik,mert úgy vannak vele, hogy legalább azt megeszi, miközben össze vissza eszik.Bölcsibe nem nagyon akarják adni,de szerintem az ovival is gondok lesznek,mert ott rendszer van, otthon meg nincs.

2010. jan. 5. 12:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem látok a felsoroltakban semmi "szörnyűt", amiért pszichologushoz kellene fordulni. Az, hogy hisztizik teljesen természetes, az nem mindegy, hogy hogyan kezelik a szülők, mertha következetesen, akkor elhagyja mert rájön, hogy nincs értelme.

Napközben nagyon sok gyerek nem akar aludni, mert sajnálják rá az időt. És természetes az is, hogy elfárad és nyűgös.

Az evés is így zajlik általában.

Úgyhogy szerintem ez teljesen természetes folyamat, amit meg kell tanulni kezelni a szülöknek, következetes egyszerű szabályrendszerrel. Igazán majd most lehet elrontani.

2010. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha hiszti van,akkor általában nem engednek neki,de ha nagyon sír, akkor sokszor van valaki aki megvígasztalja és megpróbálja mással lefoglalni, hogy abba hagyja a sírást.Az volt a baj, hogy az elején sokat megengedtek neki, pl odadaták a kulcsot,telefont stb.De most hogy már el is dugdossa amit megszerez, vagy tönkre teszi így nem engedik hogy játszon vele, és gondolom most rosszul esik neki, hogy most mi van, hogy nem szabad, máskor meg szabadott.Meg van, hogy kiröhögi az embert a maga módján, ha valami rosszat csinált és látja, hogy az nekünk nem tetszik.Vagy anya táskájába kotorászik és amit talál azt zsebre vágja stb.
2010. jan. 5. 12:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Én még most sem látok különöset a viselkedésében, inkább a szülőkében, akik felnőtt létükre azon röhögnek, ha csúnyán beszél a gyerek. Az unokatesóméknál ez volt a helyzet, akkor gondolkoztak el, amikor a harmadikon lakó, erkélyen álló nagymamának vissza kiabálta a gyerek: Mama csak azt akarom mondani, hogy te olyan egy hülye vagy. (vagy vmi ilyesmit).

Következetesnek kell lenni, türelmesnek és elmondani neki mit nem szabad és miért nem, aztán egy idő után megérti és nem csinálja. Nálunk legalábbis így volt.

2010. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!