Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és hogyan tisztítjátok...

Mivel és hogyan tisztítjátok babátok orrocskáját minden nap?

Figyelt kérdés
Nekem még a kórházban azt javasolták, hogy jó minőségű fültisztítót enyhén mártsak bele gyógyszertárban kapható napraforgó olajba és azzal "szedjem ki ami benne van", azzal töröljem át. De nem kellene mást is csinálni vele? Szegénykém van amikor nagyon sír közben, de olyan is, hogy nevet. Szerintem azért a porszívós megoldásnál kíméletesebb. Szerintetek?
2010. jan. 5. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem tisztítottam neki minden nap, csak amikor megfázott és tele volt a nózija. Akkor viszont orszívó-porszívó, de azt is módjával (szerintem nem tehet túl jót a nyálkahártyának). A védőnőm is azt mondta, h nem kell fülpiszkálózni, ha van beszáradt fikusz-kikusz, azt egyszerűen szedjem ki a körmömmel, de egyébként távozik magától is (tüsszentés során pl)
2010. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem az ujjammal nem jön ki, legalábbis ami beljebb van nem. Én azért szedem minden nap, mert jártam úgy, hogy láttam laknak benne, de gondoltam majd este a fürdésnél kiszedem. Nem hapcizott a drága, de estére eltűntek fikuszék. Hova lettek, nem tudom, azóta szedem minden nap. Ezek szerint nem kellene?
2010. jan. 5. 09:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Én minden fürdés után befújok sóoldattal és porszívózzuk neki.Te is naponta fújod az orrod,szerintem neki is ki kell tisztítani az orrát.
2010. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jesszus!Mindennap porszívózni?Nekem azt mondta az orvos,minél többet szívod,annál több termelődik,nem szabad piszkálni folyton.Ők ami ott van kitüsszentik,én csak akkor szoktam fültisztítóval kiszedni,ha tele az orra.Nem kell mindennap.
2010. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért kéne minden nap pórszívózni egy pici orrát?? A kisfiamnak a múltkor volt benne egy nagy fikusz, azt kipórszívóztam. Másik alkalmommal kijött a tüsszentéssel. De ha nincs benne semmi, nem kell bántani szerintem
2010. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem eszembe sem jutott minden nap tisztítani.Ha hallom,hogy szörcsög,vagy látok benne valamit,akkor igen.Egyébként most biztos én leszek az ápolatlan,de én magamnak sem fújom minden nap.Csak ha úgy érzem.
2010. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi kétnaponta orrszívózunk, de mindig tele is van. Kislányom kifejezetten élvezi. Szerintem nekik is kellemetlen, ha nem kapnak levegőt.És az sem jó, ha bent marad és lerakódik. Mennyi idős a babád?
2010. jan. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden fürcsinél fültisztító pálcikával kiszedem a nyuszikat. Csak akkor porszívózok ha náthás.
2010. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fürdés közben belefújok Fluimare orrsprayt ( ennek kíméletes a pumpája), ez kioldja a beszáradt puckot:-), öltöztetésnél pedig kíméletesen kiszedem fülpiszkával. Kb 2 naponta, egyébként látod, ha van benne vmi, vagy a pici sípolva veszi a levegőt. Szerintem semmiképpen ne porszívozd, csak ha náthás és tele van váladékkal.
2010. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
3 hónapos a kisfiam, úgy látom a porszívó nem arat nagy sikert. :-) Beszerzek akkor sprayt, és marad mellette a fültisztító. Náthásak még nem voltunk, remélem nem is leszünk. Kopp-kopp.
2010. jan. 5. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!