Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak darabossal küzdő,...

Mit adjak darabossal küzdő, ekcémás 14 hós fiamnak enni?

Figyelt kérdés
Reggel HA tápi, aztán reggelizik velem minimális kenyeret/kalácsot/ felvágottat, ma kapott gyümijoghurtot, már várom a foltokat a testén:(, ebéd főzelék, uzsi:gyümölcs rizzsel/sinlaccal, vacsi hat körül ismét főzi lenne,de nem eszi meg! Helyette kinomban adtam danonet, az egészet benyomta, lefekvéskor tápi. Mit adjak, mert a joghurt ki fogja nyirni a bőrét teljesen, segitsetek!
2010. jan. 4. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

szia! Miért gond a joghurt?az ekcéma nem attól jön ki!

Millió vizsgálaton voltam már, nagyon durván ekcémás vagyok... hirtelen ami eszbe jut: eper, rizs, rozs, zöld kaják (borsó, sóska, spenót...) kakaó, hú most több nem jut eszembe, de ezek az ételek kihozzák az ekcimát. csak gyógyszertári krémeket és fürdetőt használj.


Nálunk az a probléma, hogy elkerüljük az ekcémát fiamnál, remélem sikerül.

Remélem fiad kinövi majd! Arra is figyelj, hogy ha minden allergiát kiváltó dolgot elkerülsz, felerősödhet a túlérzékenysége, tudom nehéz, de próbáld megtalálni az egyensúlyt.

sok sikert, remélem tudtam segíteni :)

2010. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ekcémas vagyok, de ugy látom hogy a sima tejtermék nála igencsak durvitja. Semmi kencét nem használok rá, sensitive mosopor, ecetes viz öblitőnek... Ez mind okés. De a tej kihozza!
2010. jan. 4. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyém is tejallergia gyanús. Találtam egy honlapot, innen rendelhetsz, ha gondolod:

[link]

Nagyon dicsérik. És egy másik szupi honlap: [link]


A Sparban lehet venni Gesztenye Marcit. (túró rudi helyett) és nagyobb áruházakban vannak szójajoghurtok. (tök fincsik) Tejbegrízt is csinálhatsz: tej helyett vízzel, majd lehűtöd kb. 60 fokra és egy kis Sinlac mehet bele. Vagy palacsinta vízzel és sinlaccal. Az enyém most azt evett. Esetleg muffinok tej nélkül. Tejmentes vaj a Liga. Szerintem hagyd ki a kalácsot is és mindent, amiben tej van. Hátha szebb lesz a bőre. Nekem is azt mondták, h ekcéma, kiiktattam a tejszármazékokat és ezerszer szebb a bőre. Sok sikert!

2010. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az enyém is 14 hós, de leányzó. :-D
2010. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2010. jan. 4. 22:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!