Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S? Van itt olyan baba...

S. O. S? Van itt olyan baba akit bármire is műtöttek?

Figyelt kérdés
Meddig volt altatásban?Hol műtötték és mire?Meddig ehetett műtét előtt és hogy viselte,hogy utána se inni sem enni nem kaphat?Mikorra kellett bevinni a kórházba és mikor vitték be a műtőbe?
2010. jan. 4. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
5 hós babámat műtötték lágyéksérvre Heim Pálban. Éjjel 2-ig szopizhatott, reggel 6-ig adhattam teát. Utána semmit. 7:15-re kellett mennünk, ő volt az 1., akit vittek a műtőbe 9-kor (mivel ő volt a legkisebb). Nem volt nyűgös előtte, csak utána....próbáltam etetni, itatni, mikor már lehetett, de nem fogadta el :(
2010. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia


Kisfiamat katéterezték a kardiológiai intézetben 2 hónaposan. Volt egy kis gond, így az első műtétet meg sem tudták csinálni akkor nem sokáig altatták, aztán majdnem egy napig szegénykém nagyon éhes volt, hááááát nem mondom volt egy kis balhé, hogy enni adhassunk neki, de megértem féltették, viszont a gyerekemet én ismerem, azt mondták ki fogja hányni, de én tudtam, hogy nem és nem volt semmi gond:-)

2010. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

10 hónapos volt a babám, amikor új házba költöztünk és annak ellenére, hogy alaposan kitisztitottuk az udvart belenyúlt egy üvegbe. Ömlött a vér a kis kezéből, hát gondolhatod min mentünk keresztűl..és pont evett elötte.

Berohantunk a Heim P-ba és műteni kellett, mert artériát vágott 2 újj között az üveg. Várnunk kellett 2 órát, mert nem altathatták az evés miatt, rengeteg vért vesztett a pici. A műtét 30 percig tartott és rosszúl lett utána, de infúziót kapott és kezdett vissza térni a színe szegénykémnek. Még aznap este hazaengedték és 4 óra múlva szopiztattam. Olyan gyenge volt, hogy végig aludta azt a 4 órát. Utána izgultunk, hogy az inszalag nem sérűlt-e nem lessz-e maradandó károsodás, de az Országos Kézsebészeten többszöri vizsgálatok után megáll., hogy nincs károsodás, hál Istennek.

Sajnos az eső még hozott elő a föld alól ezt-azt, de a férjemék felszedtek 20cm földréteget és gyeptéglát raktunk le, nehogy mégegyszer előfordúljon ilyesmi.

2010. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Te babádat mível műtik?A kérdésedre visszatérve nagyon nyugtalan vagy?Remélem nincs semmi komoly?Nekem a babámat 6-hó mütötték,össze volt nőve két újja.
2010. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kislányom két hetes volt, a cicijét műtötték, mert az anyai hormonhatástól begyulladt neki, és csúnyán begennyesedett, és inkább feltárták neki kitisztítani, nehogy kifakadjon. Ez olyan egyedi eset volt, hogy engedélyt kértek, hogy lefényképezhessék, és cikket írhassanak róla.

Őt bódították, ami csak pár perces altatást jelent, mire hozták fent volt, de vissza is aludt.

Győrben műtötték a gyermeksebészeten.

Éjjel kettőkor szopizhatott utoljára, akkor felkeltettem, 4ig ihatott volna, de akkor már nem keltettem. Műtét után 2 órával kaphatott pár korty teát, majd mikor felébredt magától már szopizhatott kicsit. Nem volt gondja, nem hányt.

Reggel fél 8ra kellett bemennünk a kórházba, ő volt az első,9kor műtötték, délután 3kor itthon voltunk.


Ha műtét előtt álltok akkor próbálj megnyugodni, Neked nehezebb ezt az egészet feldolgozni, mint neki. A gyerekek könnyen felépülnek ilyenből, nem is gondolnád.

2010. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszönöm a válaszotokat.Hétfőn11-én fogják műteni a Klinikákon,Pesten.5.5hónapos.Hajnal 3-ig ehet aztán reggel 7-ig ihat.8-ra kell bemennünk a kórházba,és aztán még kitudja,hogy mikor kerül be a műtőbe.Meg az is kérdés műtik-e,mert karácsonykor náthás volt 3 napig,láza az Hál Istennek nem volt.A fülecskéje mellett van 1 plusz kinövés,második fülecskének titulálták kb:1.5 cm.Sajna altatni fogják mivel porc van neki benne így mélyebb sebet kell rajta vágni,hogy kimetszik.Ha nem lenne neki benne porc ambuláns leszednék.A doki szerint max:15percig lesz altatva.Nagyon félek és féltem,Ő az életem értelme:(:(Az is zavar,hogy 35hétre született,légzészavarral és ugye most meg műtik:( A füle melletti kinövés vesetágulat miatt fejlődött neki oda,amit mára Hál Istennek kinőtt így azt nem kell műteni.
2010. jan. 6. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én 4 hós babámat nem műtötték az igaz, de benn voltunk vele egy napot a kórházban a koponya MRI vizsgálat miatt. Altatták.

Reggel 8-ra kellett menni, a vizsgálat viszont csak 10:30-kor kezdődött. És ráadásul éjjel 3-kor adhattam enni neki utoljára! Vizet sem kaphatott!

Nagyszerűen viselte. Kb. déluán 3-kor ébredt és csak utána adhattam neki enni, de csak 90-100 ml-t. Tehát 12 óra elteltével ehetett legközelebb.

Egész este nagyon kába volt és elesettnek tűnt. Éjjel aludt egy nagyot és másnap semmi baj nem volt már.

Nálatok sem lesz gond, szépen viseli meglátod! Minden jót nektek!

2010. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyémet tegnap műtötték volna, de állítólag fáj a torka. De azt mondták, antibiotikum után 3 hétig nem lehet műteni.
2010. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Náthára semmilyen gyógyszert nem kapott a kislányom.Pikk-pakk helyre jött.Hál Istennek.
2010. jan. 6. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!