Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire általános, hogy egy...

Mennyire általános, hogy egy 5 hónapos baba csak fekszik és semmi mást nem tud?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm több mint 5 hónapos babája nem forog, nem gurul, alig-alig fog, nem tud hason feküdni. Csak fekszik a hátán és néz felfele. Ha hasra rakod, alig bírja el a fejét.

Nekem ez olyan fura. Van 5-6 babaismerősöm, pl az én gyerekem is, akik mondjuk már 1 év körüliek, de 5 hónaposan ha még nem is forogtak, de legalább fekvőtámaszoztak, hasaltak, próbáltak forogni, erőlködtek, kíváncsiskodtak. Volt, amelyik fel is állt 5 hónaposan.

Az a kérdésem, hogy mi a "normális"? Tudom, hogy minden baba más, de ez az ismerős baba, aki csak fekszik, nincs elmaradva vajon? (Tudom, hogy nem fog így maradni, biztos behozza majd magát, csak aggódok érte.)

Köszönöm a válaszokat.


2010. jan. 4. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, kicsit furcsa, hogy még nem csinál semmit. Tényleg legalább ha hasra teszik, akkor már a fejét emelnie kellene (ezt már a 3. hónap végéig meg kellett volna tennie) 4-5 hónaposan pedig már legalább oldalra fordulni. Az még nem lenne gond, ha nem fordul hasra vagy hátra.

Én a szülők helyében elvinném fejlődésneurológiára vagy gyógytornászhoz. De hát az orvosuk nem mond erre semmit, vagy a védőnő? Neki kellene státuszt is csinálnia, és akkor megkérdezik, hogy miket csinál. Úgyhogy a védőnő is adhatna tanácsot.

2010. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nem koraszülött a baba, ugye?
2010. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még mindig én:) : azért nem kell feltétlen rosszra gondolni, mert az is lehet, hogy csak lusta, de ezt egy szakember tudná megállapítani.
2010. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem koraszülött.

Egyébként nagyon zárt az izomzata, jár hozzájuk egy dévény-tornász, aki szerint teljesen normális a fejlődése.

Úgy látszik, csak én nem vagyok ehhez hozzászokva, hiszen az összes eddigi kisbaba-ismerősöm ilyenkor már rég produkált valamit.

2010. jan. 4. 08:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel gond, pláne, ha szakember látja.

Ismerősöm babája 11 hónapos koráig nem nagyon csinált semmit, aztán felállt és ment. PErsze ez most sarkítva van, de csaknem tényleg így volt, addig csak feküdt a hátán és kész. Aztán pikk-pakk megtanult mindent, teljesen egészséges, semmi baja. Addigra lett elege a fekvésből :-))

2010. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megértem, hogy megunta a fekvést :)

Gondolom, ennél a babánál is ez lesz :)

2010. jan. 4. 08:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekes.Nem minden baba egyforma.

Az én lányom 3 hónaposan fordult először egyedül hasra.azóta alig van el hanyatt.Már mindkét irányba forog...nem minden baba egyforma.

2010. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is fura. Öt hónaposan már legalább a fejét teljesen ki kellene emelnie hason fekve, meg ha a kezébe adsz valamit, azt fognia kéne. Nagyon le van maradva.
2010. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát az a válaszadó, hogy ezzel nincs semmi gond, mert neki van valakije, aki 11 hónapos koráig nem csinált semmit, majd felállt és ment, az kicsit el van tájolva. Ha a baba nem csinál semmit, vagy bármelyik nagyobb mozgásfejlődés kimarad, az igenis gond,mert az azt jelenti, hogy akésőbbiekben problémái lesznek (az agyi fejlődéssel összefügg a mozgás) valószínűleg az iskolában. Akár az írással, beszéddel, tanulással. Szóval nem mondd, hogy nem gond. Bár azt nem írtad, hogy 11 hónaposan megcsinálta e az alapvető mozgásokat, hogy fordult, gurult, kúszott, mászott, felült és csak utána kezdett el felállni?

Viszont, ha a gyógytornász azt mondja, rendben van, akkor csak úgy van. Ó jobban látja, mint mi innen.

2010. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!