Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon megijedtem, megszólalt...

Nagyon megijedtem, megszólalt a légzésfigyelő! Honnan tudom, hogy téves volt-e?

Figyelt kérdés

Még mindig nem tértem magamhoz, 1 hós a babám és beriasztott a légzésfigyelő!!! Mire odarohantam már abbahagyta, babám nézzett rám döbbenten nagy szemekkel!

De honnan tudom, hogy téves volt?

Nem tudok aludni annyira félek most :(


2010. jan. 4. 01:32
 1/6 anonim válasza:
2010. jan. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne parázz, az esetek zömében téves riasztás van, föleg ha még kicsi a baba (de rengeteg dologtól függ). Szerencsés esetben csak téves riasztás van.

Fogadd el ezt alapértelmezésnek és nem lesz baj.

Nekem volt vagy 50 téves riasztás az egy éves használat alatt és igazából egy volt olyan amikor tényleg úgy tűnt hogy nem vesz levegőt. Eltel egy kis idő mire felébresztettem, de ilyenkor se szabad pánikolni és megrázni a gyereket, vagy hirtelen mozdulatot tenni.

2010. jan. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pont onnan tudod, hogy a babád is csak nézett rád nagy szemekkel, hogy mi van. Persze tudom, lehet a riasztástól vett levegőt, de ha aludt és úgy nem vett levegőt, akkor szerintem nem ébredt volna fel olyan hirtelen.

Nagyon sokszor riasztott be nálunk is. Elég ha egy picit elmozdul a baba, és már nem úgy érzékeli. Meg én azt vettem észre, hogy az első egy-két hónapban sokkal többetriaszt be, mert talán a légzésfigyelőnek is be kell állnia, vagy inkább a baba súlya még túl pici az érzékeléshez, főleg, amikor úgy szaporán sok kicsi levegőt vesznek. Nálunk főként ez volt az ok, hogy amikor mélyen aludtak, sokszor úgy vették a levegőt, hogy sok picit és akkor nem érzékeli rendesen.

2010. jan. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam jobban senki nem félt az ilyen besípolásoktól ! Ahogy látom ,nálatok ez éjjel történt ,úgyhogy lehet,hogy nem volt téves a riasztás ! De ne félj ,én majdnem phsziológushoz jártam a félelmem miatt :(

Azt mondta a gyerekdoki ,hogy ha ilyen van ,mindenképpen valami inger kell hogy érje a babát és általában már a hanginger is elég ! Ha nem akkor jön a ráfújás ,talpütögetés stb.. És mégvalami a bölcsőhalál nem bealvás ,hanem az ébredés fázisában történhet !

2010. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

akár téves volt akár nem, nem kell félni, pont azért van a figyelő, csak tudd mit kell csinálni. Nálunk is volt, hogy így jelzett, én úgy csináltam utána mintha mi sem történt volna, de nem mondom hogy nem ijedtem meg, csak örültem hogy van ilyen szerkezetünk.

Aztán olyan is volt hogy a takarót a fejére tekerte, még időben észrevettem, de jó, hogy ha nem veszem észre akkor jelez a gép. És olyan is volt, amikor az 5 hós babámnál bejelzett, mi rohantunk be és mit láttunk: fogja a kezében a zsinórját a légzésfigyelőnek és nagyokat kacag:-)

Ne aggódj, örülj hogy van aki vigyáz a babádra ha te nem vagy ott

2010. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon igazatok van, köszönöm :) remélem azért babámmal minden rendben! Majd ha jön a doki, mondom neki biztos ami biztos.
2010. jan. 4. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!