Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi bajom lehet mostanában vajon?

Mi bajom lehet mostanában vajon?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom, akit mindennél jobban imádunk. Értelmes, okos, beszél kb. 8 szót már és jár is. Én viszont egyre türelmetlenebb vagyok, mikor sírva kel fel éjszaka többször is... Úgy érzem, hogy mindjárt belepasszírozom az ágyába... Persze próbálom felvenni, ringatni, enni is kap, ivást is próbáljuk, dentonix gélt az ínyére, de mire végigpróbálom a palettát, addigra kikészülök, és úgy érzem sokszor, ha nem lenne a férjem itthon, akkor hagynám ordítani.. :(( Szerintetek normális vagyok? (még egyszer hozzáteszem, imádom, és ő is engem.. egész nap vigyorog, bújik hozzám, szóval nappal semmi gond). De az éjszakák nagyon megviselnek lelkileg.
2010. jan. 3. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak fáradt vagy és kezd elfogyni a türelmed, ami az éjszakázást illeti. Reméljük ez nem tart hosszú ideig. Az én kislányom 8 hós és majdnem hasonló a helyzet. Én mondjuk hibás vagyok, mert a fáradtságom oka az is, hogy nagyon későn fekszem le és így persze ingerlékenyebbé válok, ha éjjel hosszan kell "csucsujgatni". Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy holnap korán lefekszem...és nem sikerül.

Talán jó lenne neked is napközben pihenni, aludni egyet a babáddal és jobban bírnád az éjszakai melót.

2010. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szia

éjjel is sokkal türelmetlenebb vagyok, mint nappal.

az én fiam is 1 éves....

hát van amikor ő is csak sír és nem tudom miért ilyenkor még az sem segít ha ringatom semmi...


gondolom azért van ez mert ilyenkor már nagyon fáradtak vagyunk,

tanácsot nem tudok adni csak annyit, hogy kitartás nektek meg nekünk is!

2010. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy :) Igen, biztos van benne valami. Nappal kb. egyszer egy órát alszik és azt is elég éberen (két-háromszor megébred közben), szóval nappal nem tudok mellette aludni. Éjjel meg.. hát igen. Világéletemben bagoly voltam, egy előtt sosem kerültem ágyba. Most már fél 11 körül azért igyekszem lefeküdni de sokszor csak nyitott szemmel bámulom a plafont.. ráadásul félóra múlva úgyis ébreszt... :( Tényleg kivagyok alaposan. Remélem már nem tart sokáig.. :) Köszönöm a válaszodat!
2010. jan. 3. 22:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! :) Épp ma mondtam a barátnőmnek, hogy alig várom már, hogy rendesen beszéljen és ne sírással kommunikáljon velem, mert úgy tűnik, éjjel tényleg nagyon rosszul tolerálom. Nappal egyébként sose sír.. ha beüti magát ,akkor is csak "nyekereg" egy picit, de nagyon hamar meg lehet vígasztalni.
2010. jan. 3. 22:14
 5/10 anonim ***** válasza:

detto ezt érzem én is, pedig én még az elején vagyok :( 5-10 percig csak fekszem az ágyban és mormogok magamba és szemét dolgokat gondolok, aztán ráveszem magam és felkelek. amikor felveszem a babám, bár mennyire is haragszom a világra, az első szavam hozzá, hogy szeretem és ne haragudjon, jól megölelgetem szégyenemben. de biztos a fáradság teszi és az, hogy rég nem aludtunk 8 órát, pedig nagyon kéne már... :)

kitartás! :)

2010. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást kívánok én is! Az én lányom másfél éves koráig egy csomószor felkeltett éjjel, nappal meg egyáltalán nem volt hajlandó aludni. Volt olyan is már, hogy a térdemre könyököltem, a fejemet kitámasztottam, hogy ne essen le és elkezdtem bőgni a kimerültségtől. Most kezdek valamennyire magamhoz térni, lassan 2 éves a csemete.
2010. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi Lányok! :)


Tegnapelőtt pld. 8 órát aludt egyhuzamban ébredés nélkül. Persze én óránként felkeltem, hogy mi van már.. :) Meg hogy be van-e takarva. De egyszerűen az éjjeli sírástól megbénulok. Talán azért, mert még mindig nem tudom "kezelni" a helyzetet.


Szóval még egy év? És jók lesznek az éjszakáink? :) Akkor kitartok!!!!

2010. jan. 3. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az biztos egyébként, hogy a babáink megérzik a fáradságot, türelmetlenésget rajtuk. Ezt már nem egyszer tapasztaltam.

Igyekeznünk kell elfojtani és kitartani, szerintem nem nagyon van más megoldás. :)

2010. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De jó hogy nem csak én vagyok ezzel így,én is morogva veszem ki néha az ágyából,hogy megszoptassam,eleinte az ölembe vettem,úgy majdnem elaludtam ülve,néha azon kaptam magamat,hogy leereszkedik az állam félálmomban.Most már kényelmesebb,ha magam mellé fektetem,de úgy meg elalszom.Néha én is megrigálnám,de nem hiszem,hogy jobb lenne,szerintem sírva is fakadnék.Ő a mindenem,bármit odaadnék érte,szerintem csak fáradtak vagyunk.Nyugi,szerintem nincs anya,aki ne készülne ki legalább egyszer a csemetéjétől vagy így,vagy úgy.Semmi baj Veled!

Egy 9 hónapos babó anyukája

2010. jan. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is sokszor ezt érzem, és szerintem ez tök normális, aki nem ezt mondja az vagy nem mond igazat, vagy egy kisangyal gyereke van... én sokszor sírni is hagytam már pedig még csak 5 hós, de első naptól elég hisztis, éjjel is sokszor kel, szülés óta nem pihentem ki magam, van hogy egyszerűen nem bírom tovább... ha nincs semmi baja és csak azt akarja hogy ringassam én van hogy inkább hagyom, minthogy kikészüljek idegileg és legyen egy morcos, idegbeteg anyukája...

Szeretjük imádjuk a gyerekeinket, de mi anyukák is csak emberek vagyunk, néha kiborul a bili

2010. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!