Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az, hogy a 15...

Hogy lehet az, hogy a 15 hónapos gyerekemnek nem ízlik semmisem annyira, hogy megegyen legalább 6-7 kanállal belőle? Se édes, se sós.

Figyelt kérdés

Szinte csak szopizik, naponta 5X, meg éjszaka 2X. Olyan hihetetlen! Elég neki még mindig az anyatej? Szépen fejlődik, okos, jókedvű baba. Inni sem iszik mást, csak cici. Nem csüng rajta ha kell, ha nem, hanem szépen jollakik és kész. Van tejem még bőven, gondolom erről ő gondoskodik. Próbálkoztam már mindennel, de semmi. A joghurtot pl. szereti, de 3 kajálásra sem eszik meg egy egészet :-)

Nem teher számomra, ő is kiegyensúlyozott baba, csak kíváncsi lennék, hogy mennyire gyakori ez a vele egyidős babáknál? Ilyen laktató a tejem, vagy ő ilyen kis ragaszkodó?


2010. jan. 2. 21:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos a kisfiam és csak szopik.Én is 5 hónaposan kezdtem kínálgatni,de öklendezés és sírás volt mindig a vége.Most már elrágcsál 1-2 hónapja pár dolgot(hülyeségeket:NYUSZI-PUFI,KEKSZ,SÜLT KRUMPLI).A kanalas ételt egyáltalán nem fogadja el.Persze normális kajával is kínálom,de csak ezekből eszik.Ő is meg szokta mutatni,hogy hogyan kell enni kanállal,de csak imitálja.Nekem már teher ez az egész és feszültséget is okoz,de egyszerűen nem hajlandó legalább pár falatot enni és egy étkezést kiváltani.Nem tudom mi lesz így velünk...
2010. jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy szopizik, hiszen ez a legkényelmesebb dolog a számára. Nálunk is nehezen ment a szopi kiváltása, de kaptam használható ötleteket. Evés után ne kínáld meg rögtön cicivel, mert tudni fogja, hogy ha nem eszik, akkor is kap tejcsit. Nálunk ez hozta meg az áttörést. Pár nap hiszti után már 100-150 ml gyümölcsöt evett, pedig korábban max. 2 kanálig jutottam. Most pedig van egy 14 hónapos mindent evő egészséges kislányom.
2010. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Előzőekből a 9 hós anyukája vagyok. Az enyém 5-6 kanál után nem hisztizik további eledelért. Néha úgy érzem ha egész nap nem adnék neki enni, akkor sem hisztizne. Én meg úgy gondolom azért csak kellene valamennyit ennie, ezért aztán megszoptatom. Főleg hogy nem iszik rendesen, többször kínálni kell cicivel. Még nem éreztem elég erőt magamban, hogy elmenjünk tudatosan az éhséges sírásig. (Illetve volt már olyan véletlenül, de akkor meg a türelmetlenség miatt nem fogadta el a kanalat. Cici volt, aztán jött a néhány kanál kaja.) Nyilván tényleg ez a kényelmes neki, én meg nem vagyok elég határozott és következetes, de valahogy legbelül azért mégsem aggódom olyan rettenetesen, csak módjával :) Csak nem cicin nő fel tényleg.. :)
2010. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem semmi a 19 hós baba! Igaz, 4 hónap nem sok, nem is várok ennyi idő alatt csodát, valószínüleg az én gyermekem is ennyit fog enni 19 hónaposan. Még elég türelmes vagyok, de most megyünk 7-én tanácsadásra, kíváncsi vagyok, mit fognak hozzá szólni, mert 3 hónap alatt nem változott semmi. Nőni biztos nőtt és hízott is, de majd kiderül mit mond a doki.

Az én gyermekem sem iszik mást, ezért én is aggódnék amiatt, hogy csak úgy megvonjam a szopit. Meg az is foglalkoztat, hogy mi van, ha kevesebb cicit kap és beéri annyival, a tejem meg elapad :-( Én sem vagyok elég következetes és határozott sajnos, nem szeretem látni, hogy sír az éhség miatt :-( Bízom benne, hogy hamarosan ő is megérik a normális kajálásra! Csak tudnám miért különböznek ennyire a picik. Vannak olyan babák, akik már 4-5 hónaposan jóízüen esznek, követelik a következő falatot. Az én gyerekem első szava meg hogy nem-nem és rázza a fejét a kajára.

Én sem tudom, hogy mi lesz velünk, de tényleg nem cicin fognak felnőni :-)) Nem fogom szadizni a kajálás miatt, az biztos!

2010. jan. 3. 14:45
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A 19 hós kisfiú anyukája vagyok megint.

Engem állandóan b....nak ezzel a dologgal.A védőnő is engem hibáztat,pedig úgy csináltam,mint más anyuka,de le sem akarta nyelni.Akkor meg mit csináljak?Ő sem igazán volt éhes baba korában,de most is addig elvan kaja nélkül,amíg aztán már csak üvöltés van,hogy azonnal kéri...a cicit.Az én kisfiam súlya már megállt 1 éves kora körül.Most sem olyan sovány,de akkor és azóta is 12 kg körül van.Inni nem nagyon iszik mást,de ha mégis,akkor a vizet fogadja csak el(micsoda kalóriabomba!!!).Eddig magam is azt gondoltam,hogy balf.sz vagyok,de miután beszéltem több olyan anyukával,ahol nem az első,hanem második,harmadik gyerek van így,akkor rájöttem,hogy akkor a harmadiknál már biztos ő sem lenne tapasztalatlan,béna .Nem?A legutóbbi ilyen történetben 3 éves kora körül kezdett el enni a kislány akiről meséltek és az óvodában,pedig rendesen evett,mint a többi.Csak bírjam ki addig...Titeket vitaminhiánnyal nem riogatnak?

2010. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

9 hós lányka anyukája (már megint :) ) :

Engem nem tudnak riogatni semmivel, mivel a védőnő 2 hónaposan látta utoljára (???), a kilenc hós mérésen meg inkább azt mondtam a dokinőnek, hogy eszeget keveseket (ami nagyjából igaz is) és szopizik. Erre csak annyit reagált hogy : "hát csak eszegessen minél többet!" Ennyivel el is intézett, én meg elhúztam. Így legalább nem stresszel senki. Amíg jókedvű és husis a babám, addig rábízom, közben én meg próbálkozom a változatos kajáltatással töretlenül..

2010. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nekem annyit mondtak eddig a tanácsadáson, hogy próbálkozzak, próbálkozzak, mert ennyi idősen már szüksége van másra is, de ezzel el volt intézve. Majd most csütörtökön kíváncsi leszek, hogy mit mondanak. Majd megírom. Eddig egyszersem kamuztam, pedig kaptam megjegyzéseket. Úgy néznek ránk, mintha földönkívüliek lennénk, sokszor érzem a gyanakvást, hogy nem én csinálok-e rosszul valamit, pedig idős társaságról van szó, városban lakunk és fura, hogy nem találkoztak még hasonló esettel. Lehet, hogy kevesen vallják be nekik, hogy problémáik vannak. Nem tudom. Pedig biztos, hogy vagyunk egy páran! Még itt, ezen az oldalon is félve teszi fel az ember a kérdéseit ez ügyben, mert azonnal jönnek a rosszindulatú megjegyzések :-(

Örülök, hogy most sorstársakra bukkantam és jó lenne, ha bíztatnánk egymást ezután :-)) Majd akkor megírom, mit mondtak a védőnők meg a dokinéni :-)

2010. jan. 5. 14:12
 18/27 anonim ***** válasza:
Oké, kíváncsian várom. (9 hós lányos:)) Amúgy tegnap nálam feltűnően jól evett főzött kruplis-sütőtököt, krémesre pépelve. :DDD
2010. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Na, megjártuk, el is aludt a Bocikám.

A súlya rendben, minden oké. Kérdezték: Van valami probléma, eszik már rendesen, igaz? Mondtam, nem igazán, napi 5X szopi, éjszaka 2X, másból pár falatka. Kérdezték, próbálkoztam ezzel, és azzal, és amazzal? Mondtam igen, igen, igen, mindennel. Kínáltam szopi előtt, után, ezzel, azzal, így úgy? Igen, igen, igen... Azt mondták, hogy nincs mese, napi 2X szopizhat, meg éjszaka max 1X. Ha éhes, akkor sem adhatok neki cicit, pár napig sírás lesz, és lehet, hogy nem is fog mást enni, de utána meglátom megjön az étvágya. Azt mondták, hogy ehet bármit, csak egyen. Mondtam, a túrórudit szereti, azt mondták, hogy akkor egyen azt :-S Ha szomjas, meg fogja inni a vizet akkor is, ha eddig nem tette.

Most is cicivel aludt el, de szuri után nem fogom kínozni a gyereket a kanállal! Hát, nem tudom, hogy leszek rá képes. Nekem az ő érdeke a legfontosabb! Ha tudnám, hogy ez biztos célhoz vezet és a csak szopi már tényleg veszélyezteti az egészségét, akkor nem gondolkozok tovább, így kell tenni és kész! Sírás lesz, de az ő érdekében. A vitaminhiányt is kétszer kérdeztem meg, mindig azt válaszolta, hogy apasszam a tejem, el kell felejteni a cicit, neki mást is kell már enni.

Úgyhoz ez van. Mit gondoltok?

2010. jan. 7. 13:11
 20/27 anonim ***** válasza:

Szia!

A 19 hónapos fiú anyukája vagyok.

Tényleg,szerintem ahány orvos,annyiféle vélemény van erről a dologról.Én több orvost megkérdeztem,de mindegyik mást mondott.Igazából az én orvosom,annyira nem látja tragikusnak a dolgot.Eddig csak annyit mondott,hogy próbálkozni,próbálkozni...Megkérdeztem egy másik gyerekorvost is(városit),de ő csak mosolygott és azt mondta erre,hogy most úgyis az a tendi,és az folyik a csapból is,hogy 2 éves korig fő táplálék lehet az anyatej,addig ne aggódjak,de persze próbálkozni,próbálkozni...Írtam egy szoptatási tanácsadónak is.Ő azt írta,hogy elég gyakori ez a probléma.Ő már találkozott ilyen esetekkel,de semmi képen ne erőltessem,mert akkor csak rossz evő lesz.Még annyi okosságot írt,hogy ételallergia is állhat a háttérben ilyenkor,azt mindenképp érdemes kizárni.

Hát ezek után bepánikoltam,mert fogalmam sincs,hogy melyik utat válasszam.Én félek hirtelen leszoktatni a ciciről,mert nagyon cicis.pedig lehet,hogy tényleg ezt kellene tennem a gyerek érdekében (testi érdekében).na ,de a lelki dolgok?vagy csak túlaggódom az egészet és lehet,hogy meg sem viselné annyira?nem tudom,de most már ott tartunk,hogy ha valami bánata van akkor is rögtön cicit kér.meg nekünk még egy étkezést sem sikerült eddig kiváltani.Elrágcsál egy két falatot,de kanállal a szájához sem érhetek.Félek,ha nem lesz tej sem,akkor mi lesz...azért kérlek írd meg vagy priviben,hogy sikerült e véghezvinned ezt a dolgot és,hogy mi lett.Köszi:sokat segítenél vele.

2010. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!