Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás gondok. Tapasztalt...

Alvás gondok. Tapasztalt anyukák segítemátek?

Figyelt kérdés
20 hónapos kislányom 5 hetes korától minden éjszakát végig aludt. Eddig. A fogzást is jól viselte. Most jön két hónapja az utólsó négy hátsó rágófoga. Ezek nagyon kínozzák. Nagyfokú étvágytalanság, nyügösség, arcpír, nyálzás, fájdalom a folyamatos fájdalomcsillapítás ellernére, és olykor hőemelkedés kíséretében zajlik a fogzás. Még nem tört át egyik sem csak duzzadt az ínye mindkét oldalon alul, felül. A tünetek természetesen az esti órákban jelentkeztek a leginkább. Így igényelte, hogy ringassam alvás előtt, hát simi stb... Amit eddig soha. Dúdoltam, meséltem, modnókáztam. De minden nap egyre többet akart. Közben iszonyú anyás is lett. A fogzás hol jobban hol kevésbé kínozza. Viszont mára kb. 3 hét alatt eljutottunk odáig, hogy minden este 9-12-ig folyamatosan üvölt. Hiába megyek be, amíg ott vagyok csend van, amint kijöbök már kezdi. Képes meghányatni is magát. Csurom víz az erőlködéstől és a folyamatos hisztitől. Ez hiszti mert tudok különbséget tenni a fájdalmas sírás és a hiszti között. Mindent megpróbáltam. Egyet nem szeretnék. Rászoktatni hogy mellettem aludjon el. Eddig sem szoktattuk így és a jövőben sem szeretném erre szoktatni, mert ahhoz már nagy hogy ne egyedül aludjon el. Sírni hagyni sem akarom, de akkor mi a megoldás? Még a saját rácsos ágyában alszik nem azzal van a gond. Reggelig alszik ha egyszer elalszik nem éhes, nem szomjas. Pelus is rendben. Hat-hét órát alszik csak és reggel sírva kel. Ilyenkor áthozom magamhoz a nagy ágyba és még vissza alszik pár órát. Ezzel nincs is gond. Csak az estéink borzasztóak. Aki hasonló helyzetben van, vagy volt kérem írja meg hogy mi vált be a régi kerékvágásba való visszakerüléshez?
2010. jan. 2. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt akár én is írhattam volna. Ugyanez van nálunk, 19 hós.

Annyi különbséggel, hogy vannak napok, amikor este is ringatom, éjjel ha fölkel kb éjféltől 2ig is ringatás....DE! Amikor gondolom nem fáj a foga, akkor ugyanaz van mint máskor. Lerakom, magától elalszik 5-6ig. Szóval csak hogy meríts egy kis erőt, szerintem nálatok is visszaáll a rend, ha kijönnek a fogak. Én is azt szoktam gondolni, hogy vége és mostantól ez lesz és elkeseredek. De aztán másnap meg szunyál. A kialakult rituálékat nem hiszem hogy egy fogzás átalakítja, max egy ideig módosítja.Kitartás!!!

2010. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát köszi szépen. Nem nyugtat meg, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal, de nálunk eddig nem volt gond a fogzással ezért nem tapasztaltam, hogy vissza áll e a rend mivel fel sem borult :) Kitartok de azért reménykedem benne, hogy valaki tud valamai praktikát ajánlani ami esetleg neked is jó lehet. Nézz vissza hátha segít nekünk valaki. És köszönöm, hogy írtál.
2010. jan. 2. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a foga miatt sír. Kezd félni egyedül. Mindenképp meg kell nyugtatni de hagyni hogy egyedül visszaaludjon mert ennek se eleje se vége nem lesz.
2010. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ne kilenkor, hanem tizkor letenni este. Egy próbát megér. Aki két órát ordit a kiságyban, az nem fáradt ki eléggé, az tuti! Fürdés után játssz még vele, fáraszd!
2010. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fáradt mert ásítozik és aprók a szemei. Már próbáltam h később teszem le, játék fürcsi után de csak rosszabb. Most éjjel negyed ötig nem aludt. Kétségbe vagyok esve! És persze h nem a foga! Sima hiszti. Amít ott vagyok magyaráz de nem alszik. Elég csak kimondanom h alvás és már kezdi is. Mellettem sem aludt az éjjel, ha ott maradtam akkor sem, ha meg ott hagytam ordítás. És most is fönn van pedig olyan fáradt hogy szédeleg és kóvályog. Segítsetek mert már olyan vagyok mint egy zombi.
2010. jan. 4. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kaját adsz ilyenkor neki? Ugye ezt már próbáltad? Nem baj hogy éjjel van, tejet/tápit ,valamit nem fogad el?
2010. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megint az utolsó:) tényleg mintha rettegne egyedül... Azon inkább ne is gondolkozzunk mi rémitette igy meg, talán mivel töksötétben alszik, egy kis fény? Vagy végső megoldásként tedd át egy teljesen másik falra a kiságyat, hátha...jajj, nagyon sajnállak Titeket!
2010. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz evő és még a fogai is kínozzák fáj az ínye, alig eszik. Próbáltam persze tejcsit is mindent tápit is de nem éhes! Fénnyel is próbálkoztam de tojik rá. És nem rémült meg semmitől higgyétek el a fogzási fájdalomkor kezdte amikor is abajgattam mert hát nyilván szüksége volt rá. De amikor nem fájt neki akkor a szokásos rend szerint tettem le és ez nem tetszik neki. Nem tudom mitévő legyek, de hát amikor meg fájdalma van nem hagyhattam ott hiszen szüksége volt rám. Viszont most szó szerint terrorban tart. Nagyon aranyosak vagytok köszönöm, h segíteni próbáltok, de tényleg úgy érzem mindent megtettem már. Egyedül a kiságy áthelyezés nem történt meg, de azt nem is tudom megoldani mert ez az egyetlen olyan falfelület ami meleg és huzat mentes. A többinél ablak és ajtó van. Oda nem szeretném tenni mert nem akarom hogy folyamatosan beteg legyen.
2010. jan. 4. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Megint az utolsó:) valami mégsem okés nála, hidd el, neki sem jó órákig fentlenni éjszaka. Ha téged keresne, amikor odamész hozzá, megnyugodna és aludna. Homeos szereket is próbáltad? Este legalább 5 napig folyamatosan viburcol kúp lefekvés előtt, sedatif PC sem ártana!!!
2010. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Napközben Chamomilla Ch 15-öt kap, este ha szükséges Viburcol-t de mivel hiánycikk és kevés van, ezért csak akkor kap ha muszály. De pár napja azt is kapja. Ma egész nap nem aludt. És este is csak úgy h ott voltunk az ágyon. Majd fél óra múlva felsírt és azóta újra alszik. Hogy meddig nem tudom. Ma csak azért aludt el mert nagyon fáradt volt de ki tudja mi lesz még éjjel. A front is tuti luda. A Sedatifet még neki nem próbáltam. Nekem semmit nem ért azt tudom. Neki meg gőzöm nincs hogyan adhatnám be, mert az ugye tabletta. És nem is akarom szedálni semmivel. Próbálnám természetes módon visssza állítani a régi rendet. Te adtál már SPC-t a babádnak? Milyen formában? Mennyit, és meddig? Köszönöm hogy segítesz!
2010. jan. 4. 23:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!