Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Garzon teát adhatok 4 hós...

Garzon teát adhatok 4 hós babámnak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 00:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Hát maximum nagyon gyengére főzve, mert sok benne a koffein.
2010. jan. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
NEM!!!
2010. jan. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Én is azt mondom, hogy nem. Élénk lesz tőle és nehezen fog tudni aludni. Az ő pici testének az a kevés is erősebbnek hat.
2010. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem és nem!

Teát ne, mert a koffein befolyásolja a vérnyomást!

Cukrosat pedig pláne nem.


Ez a tea itatás gyereknek a régi kor csökevénye, amikor a kút vizet a kisgyereknek forralni kellett és egyben izesíteték is teával, de ez már akkor is hiba volt.

2010. jan. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Babavizet adj neki, abban nincs se cukor, se koffein, a szomjat remekül oltja...


Jó még az édeskömény-tea, emésztést segítő hatású, vagy a csipkebogyó-tea ami C-vitamin tartalmú.


Nem jó az édes innivalókra rászoktatni, mert később nem fog mást meginni, csak az édes üdítőket!

2010. jan. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Lehet adni, csak jó világosra főzve! Az én babám 4napos volt, mikor jött a gyerekorvos megnézni és ő mondta, hogy lehet fekete teát, csipkebogyót, hársfateát v. kamillát adni. 1.5dl-hez 2kávéskanál cukorral.
2010. jan. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
Gyengére kell főzni, úgy nyugodtan adhatod neki. Nem lesz élénkebb, nyugi nem fog felpörögni, csak világosra kell főzni.
2010. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"...fekete teát, csipkebogyót, hársfateát v. kamillát adni. 1.5dl-hez 2kávéskanál cukorral..."


Az az orvos segg hülye volt.

Gondolom a régi generáció tagja, aki itt rekedt. :(

2010. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

Amúgy én meg azt nem értem, hogy sok szuperanyu nem ad a gyerekének teát, meg cukrot stb.

De ők is cukormentesen élnek?? Mert ha igen, akkor oké! De ha nem, mert ugye a teának rossz íze van cukor nélkül, és Isten ments hogy olyat igyon, de a gyerekének odaadná, mert most épp az a trendi!

Egyébként az én gyerekorvosom és védőnőm nagyon normális, és egyáltalán nem a régi rendszerből itt maradottak...

Egyébként az a 2kiskanál cukor alig érzik ki a teán, nem tudom mit kell ezen kiakadni...

2010. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Én azt gondolom, hogy egészen más az, ha egy 60 kg-os felnőtt fogyaszt teát és cukrot, mint egy fejlődésben lévő, pár kg-os baba. Az ő szervezetére másképpen hat. Nem azt mondom, hogy nagyon káros a számára, de ha megtehetjük, hogy tiszta vizet adunk neki, akkor miért adnánk teát? Azzal nem teszünk jót neki, szerintem.
2010. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!