Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy altatjátok 4-5...

Anyukák, hogy altatjátok 4-5 hónapos körüli babáitokat? Tippekre lenne szükségem.

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos múlt,és csak úgy hajlandó aludni,ha valaki ott van mellette és fogja a kezét.Egyedül nem tud elaludni.De amint felkelek mellöle,nem kell 5 perc és máris felébred.Általában úgy alszik el,hogy sír előtte...
2010. jan. 1. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

pár nap múlva 5 hónapos a kisfiam, és 3 hónapos kora óta, csak cicin alszik el, vagy séta közben a babakocsiban. Az első hetekben mi is fogtuk a kezét, meg simiztük 20 percig és úgy aludt el, de most már csak cicin alszik.

Mindenképpen altatni kell, magától nem aludnak el úgy sem ezek a pici babák.

Van akit ringatni kell, van akinek énekelni, van akinek csak cici kell...stb.

2010. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem fél éves a babám,én este megetetem,büfiztetem,utána berakom az ágyába és elalszik :)

Én azt a tippet kaptam,hogy lefekvés előtt lehet egy kicsit ringatni addig amíg már félig alszik,és utána letenni.

Így tanul meg magától elaludni.


Vagy ha mindenképp vele kell lenni,akkor úgy kell hogy minden nap egy kicsivel távolabb ülsz le az ágya mellé,addig mi ki nem érsz a szobából.


Bár nekem az első vált be...

2010. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekünk ringatni kell. eldúdolom neki a csendes éjt meg a kék nefeljcs-et és a kettő után ha álmos akkor félálomba kerül és még akkor beteszem a kiságyba hogy magától aludjon el. elég hamar elalszik így. ha nem álmos akkor ringathatnám sokáig. ilyenkor általában hagyom, hadd fáradjon és 10 perc múlva újra próbálom.
2010. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első babámnál én is azt csináltam, hogy kis ringatással meg énekléssel kényeztettem, aztán amikor csukódott le a szeme, betettem a kiságyba. Persze, nem működött elsőre, de végül bevált. Másodiknál egyszerűen nem működik, sokáig ringatom, amíg el nem alszik, és még így is állandóan felébred. Ha félálomban teszem be az ágyba, akkor meg egyszerűen fél percen belül üvölt. Azért még próbálkozom a fenti módszerrel, én is azt ajánlom.
2010. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Az én kisfiam most 7 hónapos. 6 hónapos koráig anyósékkal laktunk együtt mert építkeztünk, így rohadtul el volt a drágám kényeztetve, ahányszor elálmosodott napközben, mindannyiszor anyósom kézben altatta, este fürdés- vacsi után úgyszintén. /Első gyerek, így tapasztalatlan voltam, és azt fogadtam el helyesnek, amit anyós mondott, de mióta külön vagyunk, saját magamból "élek"./ Sokszor mi is úgy jártunk, hogy le lett téve, aztán 10 perc után fent volt, így kezdődhetett minden előről. Akkor még csak-csak megoldottuk, mert beállt mindenki a sorba, de most 1 hónapja külön vagyunk, és nekem erre nincs esténként már energiám, hogy 2-3X álomba ringassam. Nagyon egyszerűen megoldottam, mert nem vettem ki a kiságyból. Volt, hogy sírt, de egy idő után nekiállt játszani, lefárasztotta magát, és amikor újra álmos lett, felvettem, de már ezt is elhagytuk. Már csak 2x alszik napközben, nem sokat, így estére már olyan fáradt, hogy megfürdetem fél 7-7 között, megetetem, aztán mire végez a 2 deci tápszerével, már alszik is. Akkor meg már gond nélkül le tudom tenni. Mondjuk én szükség esetén bevetem a hintát. Ha néha-néha hem hajlandó aludni, vagy esetleg megébred, és nem jön be a kiságybanjátszós fárasztás, beleteszem a hintájába, ott szépen álomba dünnyögi magát 10 perc alatt.

De te ezt még nem tudod megcsinálni, mert gondolom még nem ül egyedül.

De a kiságybanfárasztást 4 hónaposan már próbálhatod. Úgy játszott a picurom, mint nappal soha.

2010. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért ébred vissza, mert nem elég fáradt és azért sír, hogy kifárassza magát. Nálunk is sokszor előfordult 2-3 hónapos korában, hogy ringatás után visszaébredt. Aztán kaptam egy tippet és azóta 5-8-ig, fürdetésig nincs alvás. Kicsit nyűgös, de játszunk és jól lefárasztom.

Nálunk 3 hónapos koráig ringatva/sírva aludt el, aztán növekedési ugrása volt (tápszeres) azóta este etetés közben büfizünk és a második adag végére elalszik. Napközben tápi után kap még inni és azzal alszik el 1-2 órára. Az éjszakát átalussza.

2010. jan. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!