Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy 8 hónapos...

Létezik, hogy egy 8 hónapos baba visszatér az éjjeli evésre?

Figyelt kérdés
Napok óta kel 2-3 felé. Csak nyűglődik, aztán nyekergésbe, majd sírdogálásba vált át. Eddig szépen aludt reggel min. fél 7-ig, de most kel. Volt, hogy húztam egy órát is, ugráltam hozzá, de nem aludt vissza. Adtam neki tápszert, aztán aludt is. Éjjel is kelt, először adtam neki teát, azzal elvolt kb. 30 percet és kezdte. Csináltam neki 165 tápszert, azt megette. Fél 7 felé megint kelt, 7 körül adtam neki enni, de kb. 100-at evett csak, és vigyorogva kilökte. Miért csinálhatja ezt? Vagy nekem mit kellene? Az hozzátartozik, hogy napközben sem eszik annyit, mint amennyit szokott. Fogunk nincs, de nem is látszik, hogy jönne.
2010. jan. 1. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez volt. Kb. 8 hónapos volt amikor ezt csinálta a fiam. Addig napi 5ször evett. Amikor elkezdett korán kelni én azt csináltam, hogy este fürdés előtt adtam neki egy fél kajcsit és fürdés utánra toltam a vacsit. Azóta csak reggel kel.
2010. jan. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lányom ugyanezt csinálta, pedig 10hetes kora óta aludt éjjel. A doki javaslatára milupa jó éjt tápszert vettünk neki és lefekvés előtt adtam chamomillát vagy viburcol kúpot, és bizony egy hét után kibújt két foga alul. Mondjuk én nem adtam neki enni egyszer sem,minden éjjel kelt egy hétig,de vissza tudtam altatni és nem volt gond. Azóta kijöttek a szemfogai és akkor is majdnem egy hétig sírva kelt éjjel,most megint minden rendben.
2010. jan. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Viborcul kúpot ő is kap már lefekvés előtt. Én sem akartam éjjel etetni, de még is megeszi az adagot. Attól félek, hogy rá fog szokni, aztán majd rutinból kel majd.
2010. jan. 1. 08:18
 4/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, mikor egyszerre két foga jött, de nem szokott rá, mikor kijöttek a fogai, újra aludt

szóval nyugi, ki kell bírni ezt az időszakot, utána minden a régi lesz (a következő fogig :))

2010. jan. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha én irtam volna a kérdést:)

Az én kisfiam is 8 hónapos lesz, és 2 hete minden éjszaka kelünk.Bizti nem a foga, már van neki 2, de az sem viselte meg.a Viburcol kupot adom neki, de igy is megébred este. Este elalszik 8-kor, majd hajnalban megébred, vergődik, nyöszörög. Ha vizet, vagy teát adok neki, akkor úgy mint ti max 30percet van el, aztán megint jön a sírás. Most hajnalban is csak akkor aludt vissza, ha csináltam neki 120ml tápszert,megitta és már aludt is. A doki azt mondta, próbáljak neki nem adni semmit, mert akkor megszokja és már csak megszokásból fog ébredni.Pedig látom rajta, hogy annyira fáradt, és mégsem tud visszaaludni. ha ringatni próbálom, akkor annyira kitaekeri magát, és nem engedi, hogy ringassam. Pedig mindig nagyon jó alvó volt, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Lehet hogy csak fejlődési ugrásuk van? !

2010. jan. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

8:48: De jó, hogy nem vagyok egyedül. Én még nem kérdeztem a dokit, hála istennek nem vagyunk nagy dokihoz járósak:) Én nem tudom, hogy mije van...de ez így nagyon nem jó. Egyébként a lányom napközben sem 100-as, csak vergődik szinte egész nap. Azt hittem, hogy az idő, na de eddig?! Próbálj neki ne adni semmit...ez jó, de megeszi. Ha nem kellene, nem enné meg. Most még megpróbálom a jó éjt tápszert...hátha...addig amíg nem késő, és nem szokik rá a folyamatos felkelésre.

Valaki írta, hogy ha kijön a foga alszik újra...de jó lenne...még sajnos semmi jele sincs...a doki néni 3 hónapos korától mondja, hogy " látom fogzik"...:DD

2010. jan. 1. 09:21
 7/9 anonim ***** válasza:

én is azt hittem 8 hósan, hogy "tuti nem a foga", aztán kiderült, hogy bár már volt kettő, de 4 jött egyszerre neki fönt - 1-1 hetes eltéréssel kibújt mind a négy minden látható előjel nélkül

most 9 hós és 6 foga van, újra alszunk éjszaka

2010. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bízom benne, hogy a foga:) Most akkor mit csináljak? Adjak neki éjszaka enni vagy hagyjam nyűglődni, aztán sírni?
2010. jan. 1. 17:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben adtam neki enni, az én lányom sem szokott rá, amikor elmúlt az ehetnékje akkor egyszerűen nem kelt többet. olyan is volt mikor sokat kelt inni, amíg nem adtam neki oda a vizes poharat addig csak kínlódott, forgolódott. Én nem hagytam volna nyüglődni, de lehet, hogy én csak túl kényelmes vagyok.
2010. jan. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!