Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyiszer beteg a 6 hós...

Miért ennyiszer beteg a 6 hós babám? És mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Most karácsonykor volt 6 hós a babám és már 3szor volt úgy taknyos hogy kb 2-3 hét alatt múlt el, 2szer bekapot ilyen egynapos hányásos vírust, most pedig köhög ezerrel és hallom hogy szakad fel neki a trutyi... Az pedig már szinte megszokott,hogy szörcsög ezerrel, ami a védőnő szerint a nyálkahártyája miatt van (ezért szinte naponta csöpögtetem az anyatejet az orrába) Amúgy anyatejes 4 napja kezdtem hozzátáplálni. Ha leviszem jól betakarom + sapka meg minden ami kell. Kifejezetten figyelek rá, hogy esélye sem legyen a megfázásnak de mégis bekapja ezeket. Otthon már van párásító amit salvus vízzel használunk 2 napja hátha az segít.

Én mikor terhes lettem akkor mentem át a gyerekorvostól, mert előtte 7 éveig nem voltam még dokinál sem annyira egészséges voltam mindig. Viszont a szülés óta én is bekapok minden sz'r betegséget.

Szerintetek a babámmal mit csináljakhogy ne legyen ilyenkis beteges??


2009. dec. 31. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám majdnem 3 hónaos és már kétszer volt beteg.Először 6hetesen kapott be valamit a kórházban,amikor kontrollra vittük vissza.Rá egy hétre megint beteg lett,mert nem gyógyult meg rendesen.Nekem az ügyeletes doktornő ajánlott egy jó multivitamint.VITACOLAN a neve.Ebből amikor beteg volt egy kanállal kapott naponta,de ma már csak kétnaponta kap,hogy erősödjön az immunrendszere.Cebion cseppeket pedig a gyermekorvosunk ajánlott,napi 5 cseppet.

A Vitacolan is recept nélkül kapható,nekem vízzel,meleg vízzel kell hígítani mert másképp nem akarja bevenni.Kicsit sűrű és narancsos az íze.

Úgy tűnik,hogy használ,mert azóta nem volt beteg (lekopogom!!),pedig az apukája is nagyon beteg most is,de szerencsére nem kapta el!

Ja és tápszeres baba,szóval fontos a vitaminpótlás,amit anyatejből kapna.Remélem tudtam segíteni!!

BUÉK és jó egészséget!

2009. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot, remélem nekünk is fog segíteni valamelyik.B.U.É.K!
2009. dec. 31. 16:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Minél több friss levegő és ne bugyoláld agyon, mert az sem tesz jót.

Az sem jó, ha nagyon steril környezetben él.


Vitaminok jó ötlet. DE te is szedj immunerősítőt, vitamint, főleg télen.

2010. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!