Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? A babám 9...

Mit csináljak? A babám 9 hetes és elkapattam, mert csak ölben hajlando aludni. Hogyan álhatnánk vissza?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

midenképp fokozatosan!

Próbáld meg letenni és ha sírna csak beszélj neki, hogy jelen vagy , de ne kapkodd fel,és más se tegye..sokára sikerülhet, de mindennek a fokozatosság a titka.

Ha letetted, lassan távolodj, pl ülj le mellé, és apránként tedd meszebb a székedet, ha sír szólj hozzá..aztán, majd egyszercsak eltűnsz a horizonton,,,persze nem egy alkalomnál kell eltűnnöd, hanem ma egy méterig mész, holnapmásfél..stb...aztán egy hét múlva kimész a szobából és kész . Ha 10 percig sír szívfájdító ugyan , de nem kell bemenni, csak ha nagyon nem hagyja abba.

2008. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt most nagyon vegyes válaszokat fogsz kapni. Egy 9 hetes baba nincs elkapatva szerintem. Az én lányom 4 hónapos és most kezdjük az ágyban elalvást tanulni mert most már nehéz ringatva elaltatni. Nagyjából úgy csinálom ahogy az előttem szóló, csak akkor megyek be hozzá ha épp abbahagyta a sírást, vagy levegőt vesz. Ilyenkor megnyugtatom, símogatom, nem veszem ki, és kimegyek. Most a második napja csináljuk ezt és 1,5 óra, tegnap 10 perc alatt elaludt. Mondjuk az is kell, hogy álmos legyen. Szóval türelem, szeretet és menni fog. Tényleg rossz amikor sír, nekem is megszakad a szívem, de fontos a rendszeresség és következetesség. Sok sikert!
2008. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
) hetes babádat nem kapattad el, hanem egyszerűen az a helyzet hogy a babák nem képesek még egyedül elaludni. Én az első fiamat egy éves koráig ringattam, dajkáltam úgy aludt el este. Aztán a tejesüveggel aludt, ( bátran megszólhat aki szerint helytelen, nálunk nagyon szépen működött ) majd a mackóval, mostmár 5 éves egy rövid mese, mackó és alszik mint a kisangyal. Soha nem volt vele problémám, és soha nem hagytam sírni. A második fiam három és fél hónapos ő szopi közben alszik el, akkor, így az esti szopi bizony 1 órás is van, de utána nyugodtan leteszem mikor már mélyen alszik és kielégítette a bújást, szopit, cicizést és ő így alszik el szépen.
2008. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Én sem hagynám sírni és 9 hetesen még nem kell hogy egyedül aludjon el,de ez az én személyes véleményem! Ha van lelkierőd hozzá,akkor nem marad más,mint a sírás. Azt olvastam itt már egyszer,hogy max 4-5 nap és megszokja. Sok sikert!
2008. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem és a védőnő is ezt mondta, el lehet kapatni egy 9 hetes babát.Nálunk is ez volt a helyzet,csak kézben akart aludni.Olvasok egy könyvet.A címe : Minden gyerek megtanul aludni.Azt írja,hogy 6 hónaposnál kisebb babát be kell rakni az ágyába,ha sír meg kell próbálni az ágyban megnyugtatni,ha nem megy kivenni kicsit kézben nyugtatni és még mielőtt elaludna, vissza az ágyba.Ha még sír, kezdeni előlről.Minél fáradtabb a babuci, annál könnyebb lesz.Nekem ez bevált és a babát sem kínozom vele ,mert nem sokat sír és már van,hogy lerakom és egyedül alszik el.
2008. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!