Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nyeli félre az utolsó...

Miért nyeli félre az utolsó falatot? Mit lehet tenni, ha félrenyel?

Figyelt kérdés

5 hetes babámnak a Gripe watert Hipp-es kiskanállal szoktuk adni, a kanálba fecskendővel mérjük ki az 5 ml-t, és kb. 4-5 kanyálni mennyiség. Az elsőket még nyeli szépen, jó, ha nem folyik a nyakába, de az utolsó kanállal mindig félrenyel.

Mit a legjobb megoldás erre? Oldalre fordítani, vagy inkább felvenni büfipózba?


2009. dec. 28. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindig felvettem, bár nem büfipózba, inkább magam elé tartva, amíg látom, hogy rendeződik a helyzet. Szerintem nem fog sokáig tartani az állandó félrenyelés, persze később is lesz ilyen, de hamar meg fogja tanulni.

Mi is használtuk az angol vizet, de úgy tudom, csak hat hetes kortól adható, és úgy emlékszem, mi teáskanállal adtuk neki, és csak egyet. Egy csodaszer, nekünk sokminden más kipróbálása után végül ez vált be. De azért nézz utána, hogy mikortól adható és mennyi, a dobozára és a tájékoztatójára minden pontosan rá van írva. Üdv, és gratulálok a kicsihez!

2009. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen "gyógyszereket" soha sem kanálall adtam, mert szétfolyt és a fele mellé ment. Vettem egy üres fecskendőt a patikába és abba töltöttem bele (20 vagy 50 ml-s). Csepegtetve lehet adagolni és mivel így lassan lehet adni a félrenyelés veszélye is sokkal kisebb. Remélem segítettem.
2009. dec. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 1 hónapos kortól lehet adni a gripe watert, azért adjuk már inkább ezt, mint az infacolt, és napi max 6-szor 5 ml-t. Én is fecskendőben mérem ki az 5 ml-t, de van amikor csak 4-et vagy 3-at.

A fecskendős adagolást is kipróbáltuk már (az volt az első :o)) de sajnos nekünk nem jött be.

2009. dec. 29. 13:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!