Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adnátok 11 hós babátoknak...

Mit adnátok 11 hós babátoknak reggelire, ha még csak 2 foga van?

Figyelt kérdés
Kifogytam az ötletekből. Eddig tejpépeket kapott, de szeretném változatosabbá tenni. A tápszert már rég nem fogadja el reggelire, csak a kanalazás jöhet szóba.
2009. dec. 28. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Zabkása gyümölccsel, puha kenyérbél valamilyen házi pástétommal, ha már eszik tejterméket akkor reszelt sajttal.
2009. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A reggelit én már leváltottam kenyeres étkezésre. Kenyérke vajjal, túróval, tartósítószermentes pástétommal, mellé natúr joghurtot kanalazunk, de tejberizst és tejbegrízt is szoktunk reggelizni. Az én kislányomnak is csak két foga van, de hidd el, mindent képesek elnyammogni. Ha nem látom, én sem hinném el, nagyon ügyesen eszik darabosat is, lassan mindenből adok, amit mi eszünk.
2009. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Néha elkívánja az én reggelimet is, akkor csipegetünk, de a darabosabb babaételt, mikor főzök neki pl. krumplit céklával és nem turmixolom össze nem igazán fogadja el.
2009. dec. 28. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Kukoricakása banánnal (és kevéske fahéjjal). Az én lányom már két éves múlt, de minden reggel ezt eszi (először, utána kap még mást is, az változatosabb), mert annyira szereti, hogy "követeli" magának. :o)

Mi egyébként azért szoktunk rá erre, mert sok mindent nem ehet a lányom az allergiái miatt. Nekünk azt mondták, hogy ha tápláló az, amit eszik, és egy hétre nézve mondjuk változatos, akkor nem baj, ha egy adott étkezésre mindig ugyanaz van. A gyerekeket ez még általában nem zavarja, ha szeretnek egy bizonyos ételt, csak nekünk furcsa, mert mi már máshoz vagyunk szokva...

2009. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kifli belseje krémsajttal, tejberízs, tejbegríz (babatejjel). Krémtúró, joghurt. És szép lassan el lehet felejteni a pépesítést, elég ha villával összenyomkodod a kaját. A gyümölcsöt a mienk konkrétan az egészből harapja. Lassan hozzá kell szoktatni a daraboshoz és a rágáshoz. A fogínyével a puhább dolgokat már el tudja majszolgatni.
2009. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!