Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pár kérdés?

Egy pár kérdés?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 13:23
 1/9 A kérdező kommentje:

Miért olyan furcsa,hogy nem alszik el magától a majd 5 hónapos babám? Ez olyan természetes,hogy magától kéne neki elaludnia? Az a sűrűbb,hogy magától,egyedül alszanak el a hasonló korú babák?


Sokszor olvasom itt,hogy a baba nem a te tulajdonod,hanem a család része,és mindenkinek ugyan olyan joga van a kicsihez,mint neked... Ezt csak én tartom hülyeségnek??


Ha nem fog hízni a hónapban a babám,akkor hozzákell majd táplálnom,vagy elkell majd kezdenem a kóstoltatást?


Melyik a jobb? Ha esetleg mégis akarnánk a babánknak fülbevalót,akkor a fülbelövést,vagy a szúrást válasszuk?

Melyik a kíméletesebb a kicsinek?


Bébikompot ha veszünk neki,akkor mennyit lehetne majd benne,ha még ügye nem tud ülni,menni?

2009. dec. 28. 13:24
 2/9 anonim ***** válasza:

"Miért olyan furcsa,hogy nem alszik el magától a majd 5 hónapos babám? Ez olyan természetes,hogy magától kéne neki elaludnia? Az a sűrűbb,hogy magától,egyedül alszanak el a hasonló korú babák?"


Az én babám 9 hónapos, 3 hónapos kora óta egyedül alszik el, de csodaszámba megy mai napig a családban, senki nem ismert még ilyen babát. Szóval kérdésedre válaszolva, nem KELL maguktól elaludniuk, csak néhány baba hajlamos korábban megtanulni, a többi meg nem. Vannak praktikák, amikkel lehet kísérletezni, de ha a baba vérmérséklete nem olyan, hogy egyedül el tudjon aludni, akkor nem fog. Én adnék még neki egy pici időt.


"Sokszor olvasom itt,hogy a baba nem a te tulajdonod,hanem a család része,és mindenkinek ugyan olyan joga van a kicsihez,mint neked... Ezt csak én tartom hülyeségnek??"


Ugyanolyan joga hozzá senkinek sincs a családban, mint neked, de ezeket a korlátokat nem te fogod felállítani, hanem a babád. Ha egy nagyit, vagy tesódat szívesen engedi magához közel, annak ne szabj gátat, majd ő tudni fogja, ki az, akit szeret, és ki az, akit nem.

A fő döntések legyenek a te kezedben, végülis te szülted, te eteted, te pelenkázod, sőt, még te altatod is.


"Ha nem fog hízni a hónapban a babám,akkor hozzákell majd táplálnom,vagy elkell majd kezdenem a kóstoltatást?"


Én viszonylag korán, 4 hónaposan kezdtem el, de ez szintén mindenkinek a saját döntése. Valaki vár 6-7 hónapos korig is. Az a szép a gyereknevelésben, hogy nincsen rá előírás, vagy ha van is, az nyugodtan mehet a kukába, ha te nem úgy gondolod. A babádnál normális, ha néha kicsit stagnál, ha egy hónap alatt az előző havi súlyát sem éri el, akkor én már biztos, hogy elkezdeném. Bár szerintem aki csak mérlegelésnél veszi észre, hogy éhes a babája, az nem figyel rá oda eléggé.


"Melyik a jobb? Ha esetleg mégis akarnánk a babánknak fülbevalót,akkor a fülbelövést,vagy a szúrást válasszuk?

Melyik a kíméletesebb a kicsinek?"


Az enyém mint mondtam már 9 hónapos, nincs kilőve. Majd ha ő akar. És majd ő eldönti, hogy melyiket szeretné. Más nem így gondolja, hanem úgy, hogy jobb hamarabb túlesni rajta. A szúrt fül tartósabb, amit lőnek, az hamarabb összeforr.


"Bébikompot ha veszünk neki,akkor mennyit lehetne majd benne,ha még ügye nem tud ülni,menni?"


Én bébikomp ellenes vagyok. De ha már beleraknám, csak később, amikor már ülni ÉS állni is tud. És max napi fél órára. Ezért meg nem érdemes venni szerintem, csak hátráltatja a baba fejlődését.


Én így látom ezeket a dolgokat, más meg máshogy, de úgyis a te döntéseid lesznek a mérvadóak, senki nem fogja megmondani, hogy te pontosan mit csinálj a te babáddal.

Jó babázást!

2009. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem baj ha nem alszik el egyedül, és nem is furcsa.Legalábbis nekem nem. Csak a mai világba trendi lett ez, hogy alkalmazz különboző módszereket, altass könyvből, üvöltsön a baba majd megszokja, stb. Én sem vagyok ennek híve, az én lányom 13 hós és összebújva alszik el velem vagy apával. Beteszem a kiságyba, és alszik reggelig, max ha a cuci kiesik felsír, és visszakapja aztán alszik tovább. Altasd ahogy neked és a kicsinek jó, ne törődj másokkal.


A gyerek szerintem sem a tulajdonunk, de nekem és az apjának igenis több jogunk van a picihez, mint akárkinek!!! És ha mi valamit nem akarunk vele kapcsolatban, (pl.: nem akarok neki bizonyos kaját még adni) hiába mondja akármelyik nagymama hogy attól ne félj nem lesz baja, stb., akkor se adja neki, mert had már én döntsem el, hogy mi jó a gyereknek. Mi vagyunk mellettük, mi tudjuk mitől fáj a hasa, stb. Az sem érdekel ha megsérődik az illető. Mert akárki az illető, ha én tisztelem annyira hogy ott hagyom monjuk a gyereket nála, akkor csak azzal etesse és azt engedje meg neki amit én is tennék, vagyis tiszteljen ennyire engem is. (Jöhet a lepontozás!)

Ja és sokan nem azért monják azt amit írtál, hanem hogy le tudják adni a gyereket és el tudjanak menni bulizni. Szerintem az meg ne vállaljon gyereket! Én nem tudnék nyugodtan bulizgatni, az tuti.


Ha 5 hós és elég volt a tejed eddig, szerintem elég még egy hónapig. 6 hósan legkésőbb úgyis el fogod kezdeni,mert kell is a kicsiknek. De ha gondolod, kóstoltatni elkezdhetsz már most is.


Bébikompot mi nem sokat használtuk, kölcsön kaptuk, de el is raktam, nekünk nem jött be.


Mi úgy lövettük ki a fülét, szerintem az jobb. Rögtön belekerül a fülbevaló, és csak egy kicsit sírt. Kiértünk az utcára és megnyugodott, kirándultunk aznap még egy babás baráti családdal, és nagyon élvezte. 9 hós volt akkor

2009. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az alvási szokást is meg kell tanulja a baba.

Bébikomp nem túl jó ötlet, a gyerek ugyan szereti de esetleg nem fog mászni.

A fülbelővés gyors és a fülbevaló is bent van vele .

2009. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenre válaszokok, mert fiam van.

5 hónposan én éjjel 2szer ettem és szinte állandóan ringattam. Délutáni alvás a kezemben volt mindig. Most másfél éves és teljesen megváltozott minden. Sokan túloznak meg nagyokat mondanak, érdekes az én ismerőseim barátaim babái nem önálló alvók.

A baba tény hogy a családhoz tartozik, de van egy határ, ami után az anyjáé. Az anyja tud róla mindent, a szokásait, ő nyugtat, tudja mikor elég a játékból...tehát egy kicsit ez így túlzás, hogy a baba a családé.

Nem vagyok bébi kopmp párti, így én semennyit nem raknám bele.

Ha nem hízna az 5 hósom egy jó ideig én hozzátáplálnék, de ha csak anyatejes, így utólag 6 hós koráig semmiképp.

2009. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!


Amúgy a babámat nem "tiltom" senkitől sem.

Ha jön valamelyik rokon látogatóba,akkor mindíg játszanak vele. A favorit az a párom apukája.:) Valahogy neki mindíg sikítozva röhögcsél...,nagyon édes...:)

Én is úgy gondolom,hogy a szülőnek azért igen is több joga van a gyerekéhez,azaz inkább az anyának,hiszen mégis csak ő hordta ki,szülte meg,van vele otthon,eteti,pelusozza,játszik vele,meg minden..,tehát ha van valami,amiben dönteni kell,akkor igenis az anya szava az szerintem erősebb,mint bárki másé.. Persze azért az apával megbeszélve előtte,hogy ő hogy látja a dolgokat...:)


Bébikompon gondolkodtam,hogy vegyünk-e neki,mert azt olvastam,hogy tök jól elvannak benne,meg minden,de itt azt írták,hogy nem valami jó a mozgásfejlődése miatt,mint ahogy most is írtátok.


A fülbevalóról meg annyit,hogy az elején még akartunk neki,de már úgy vagyunk vele,hogy sajnáljuk kitenni a fájdalomnak,és majd ő eldönti,hogy szeretne-e majd,ha nagyobb lesz.


Jajj...mit is írtam még...? :)


Ja igen..Idáig csak anyatejet evett/ivott.

Tegnap fürdetés előtt lemértem,és szerintem kevesebb volt,mint a legutóbbi mérésnél,mint amit a doki lemért legutóbb...12 napja voltunk,és akkor lett mérve.utoljára..

Szóval nem onnan tudom,hogy esetleg még éhes a gyerek,mert lemértem,és tudom,hogy mennyit is evett...

Biztos,hogy kevesebbet eszik,de nem tudok vele mit csinálni..Hiába tolom oda neki a cicimet még,hogy egyen mikor végzett,ha egyszer már nem kell neki...:(


Ha esetleg elkezdeném a kóstoltatást,akkor mik legyenek az első gyümölcsei-zöldségei?

2009. dec. 28. 14:14
 7/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszolótól szeretném megkérdezni,hogy milyen praktikákkal kísérleteztél,amik bejöttek,és a babád eltudott magától is aludni?

Nem mintha nehezemre esne elaltatni a babámat,de lehet,hogy a későbbiekben,majd ha már megérik rá,akkor a hasznomra fog válni majd a tapasztalatod.! :)


Előre is köszi a válaszod!

2009. dec. 28. 14:22
 8/9 anonim ***** válasza:

3 gyerek, mindegik magától aludt el kb. 3 hónapos korától. Mindenkinek jobb, de te tudod, ha altatni akarod, hát altasd. Neki jobb lenne magától megtanulni elaludni, az meg a te dolgod, hogy ezt megtanítsd neki.


Szerintem se a te tulajdonod a gyerek. Bár nem tudom, ez miért kérdés benned...


Nem baj, ha nem hízik, csak ne fogyjon a baba. Kérdés, hogy mennyi idős. Az első pár hónapban azért mégiscsak híznia kell.


A fülbelővés nem gáz, egy pillanat és kész is.


Bébikompot csak akkor használj, ha már stabilan, magától ül. Akkor se kell túl sokat, de néha pl. fél órára be lehet tenni, nagyon szeretik általában. De legyél a közelében persze.

2009. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. úgy látszik, sokmindenben egyformán gondolkodunk. :)

én a Suttogó titkai módszert alkalmaztam, de még 2,5 hónapos korában. A felvesz-letesz módszert, amikor lerakod a babát, sír, bemész hozzá, megnyugtatod, de nem altatod el, és újból leteszed. Első pár alkalommal akár 10x is bemész hozzá, egy hét múlva már talán 1-2x, harmadik héten már nem kell bemenned hozzá, megtanulja. Hatalmas türelem, és kitartás szükséges.

2009. dec. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!