Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy 9-10 hónapos baba...

Ha egy 9-10 hónapos baba hallja hogy veszekednek a szülei, az mit okoz a gyerekben később? Vagy ő még elfelejti ezt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ne becsüld alá.

Nem az a lényeg, hogy kinek van igaza és egyáltalán érti-e a beszélgetést, azt nyilván nem. Azt viszont világosítan ki tudja szűrni, hogy a családja mégsem olyan stabil egység, mint aminek kellene lennie. Kicsit messze menő következtetés, de ha tovább visszük ezt a gondolatot, hogy a család nem tökéletes, nem szent, nem stabil pont, nem nehéz belátni, hogy elég kemény tini korszak elé néztek. Talán nem fog titeket annyira elfogadni, nem fordul hozzátok a kérdéseivel, csavarog, cigizik, drogokhoz nyúl, szexel fűvel-fával..


Persze ez csak elmélet, egy kis veszekedésbe még senki nem halt bele, de ha egy mód van rá, próbáljátok meg elkerülni az ilyen helyzetet. Semmiképp nem tesz jót a gyereknek.

2009. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha abból indulok ki,hogy 11 hós babám el kezd sírni ha apa megcsiklandoz,vagy hangosan nevetünk,akkor azt mondom,hogy igen.nem kifejezetten a szavak számítanak,hanem az érzések,az indulatok amiket ilyenkor érez a baba.nem hiszem hogy elfelejti őket.feszültség van ilyenkor,és erre ők sokkal jobban fogékonyabbak mint mi.
2009. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem becsülöm alá....

Talán ha egyszer kétszer veszekszik az ember,még nem lesz drogos tini!Ez elég messze menő következtetés volt,szerintem:)!

2009. dec. 28. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:
havi egyszer mi is "veszekszünk". nem állat módjára, hanem mint egy vitánál, időnként felemeljük a hangunkat. a 9 hónapos gyerekemet látszólag ez teljesen hidegen hagyja. szerintem csak azt hiszi, hogy valami oknál fogva hangosan beszélünk. persze a hangulatot biztosan megérzi, de annyi ideig nálunk nem szokott tartani szerencsére. viszont anyámék folyton balhéztak, amikor kicsik voltunk. voltam kocsmázós, cigizős kamasz is, de attól még életben vagyok, és nem utálom sem őket, sem magamat. pedig ők időnként tényleg túlzásokba estek.
2009. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire "érzékeny" a baba. Az én pici lányom azt se szereti, ha a nagy tesók hangosabban játszanak vagy apával birkóznak..rögtön odamegy és igyekszik szétválasztani őket, közben méltatlankodva kiabál.. Az, ha ritkán van hangosabb szóváltás egy családban, nem fog maradandó nyomot hagyni benne, de ha naponta rendszeresen megy a veszekedés, kiabálás, az biztosan nem tesz jót a kis lelkének.
2009. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit felemeljük a hangunkat a férjemmel a gyerek egyből felkapja a fejét, jön oda és néz hogy mi ez. 10 hónapos. Ráadásul utána csak ennyit gagyog egyfolytában: ájájájáj. Máskor ezt sosem csinálja. Szóval tuti zavarja. De nem vagyok pszichológus, nem tudom milyen nyomot hagy benne.
2009. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!