Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha lábujjhegyen jár a...

Baj, ha lábujjhegyen jár a babám? Nem mindig, de elég gyakran. Mikor kell aggódni miatta?

Figyelt kérdés
2014. máj. 3. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:

önmagában a lábujjhegyen járásnak nincs jelentősége, biztos tetszik neki, tornáztatja a lábát, ennyi :)


akkor lehet gond, ha más is van, tehát pl. az oxigénhiánnyal született babák általában lábujjhegyen járnak, vagy ha rövid az ínszalag akkor is. na meg az autista gyerekeknél lehet egyik "tünet" vagyis inkább náluk ez olyan tic.

na de ezeknél mind van sok más tünet, szóval amit már írtam, csak a lábujjhegyen járás miatt egyáltalán nem kell aggódnod ha tud máshogy is

2014. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gabi86 ***** válasza:
Hàt szerintem nem olyan jó dolog.egy ismerősöm fiának pont ezért kellett gyógyornára járnia eniatt.(hogy ott megtanítsàk rendesen talpon járni)kérdezd meg a védőnődet.
2014. máj. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez az un Galant reflex meglétét jelenti.kicsi babáknál még nem akkora probléma,de később gond lehet-inkább nézesd meg dokival
2014. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A védőnő mindig azt mondja hogy azonnal szóljak hogy ha lábujjhegyen kezdene járni a kisfiam. Mindig megdícséri hogy hálisten milyen szépen jár, csak a talpán jár. Nem tudom hogy mennyire probléma ez, de kérdezz rá a védőnőnél.
2014. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A vèdönönk 1x volt nàlunk,egy èv alatt.Akkor beszèltünk vele elöszõr ès eddig utoljàra.Szóval nem vitte tulzàsba.Voltunk elövigyàzatossàgból neurorehabilitàción kb 2 hónapja.Ott azt mondtàk nem baj.

De èn kicsit aggódom,mert olvastam róla dolgokat.Szóval,most baj,vagy nem?AZÈrt a napokban megkèrdezema dokit,ugyis megyünk d vitamint iratni.Amugy hajlik rendesen a làba,meg nèha jól is megy.De legtöbbször pipiskedik.Hàt nem tudom.

2014. máj. 5. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!