Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akiknek a babájánál...

Anyukák akiknek a babájánál csendes reflux lett megállapítva:mikor és hogyan vettétek észre, vagy az orvos találta ki, hogy az a baja a babátoknak? Milyen vizsgálatok kellettek, illetve hogyan kezeltétek?

Figyelt kérdés
Minden érdekel a csendes refluxszal kapcsolatban, mert nagyon valószínűnek tartom, hogy az én kisfiam is ettől szenved.Holnap megyünk a dokihoz, remélem nem bagatelizálja el!

2014. ápr. 28. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi az off ért de ezt én nem hallottam. Hol olvastál erről? Miből gondolod,hogy nektek az van?
2014. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónaposan kezdődött, az addig jól evő kislányom fejét hátraszegve sikított, sírt szopizás közben. Volt, hogy egy órába telt, mire egyáltalán meg tudtam szoptatni. A sok kínlódás miatt elment a tejem, pedig rengeteg volt... Egyéb tünetek: sok csuklás, nyeldeklés (és utána iszonyú sírás mivel a feljött sav kimarta a torkát...), hirtelen a semmiből sírt. Mire rájöttünk, hogy mi a baja, megutálta az evést, most egy éves, a refluxot kinőtte, de az evéssel továbbra is szenvedünk. Gyógyszerrel volt kezelve.
2014. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 1,5 hónaposan kezdődött. Cicivel a szájában folyamatosan sírt, miközben ívben feszült a háta és alig evett, de előtte már pár napja nagyon savas volt a lehelete (kb 1 hónapig tartott). Sokszor bukott, de rögtön le is nyelte, viszont közben sírt, vagy könnybe lábadt a szeme. Sok csuklás nálunk is volt. Konkrét vizsgálat nem volt. Mi egy újszülőttes nővér segítségével rögtön sűrítővel (Nutriton) kezeltük. Az orvos a tünetek alapján erős refluxnak ítélte és kaptunk ugyan a sűrítő helyett savlekötőt (Gastrotus Baby) ezt 1,5 hétig ettük, de ez nem csak a savat, hanem a manó emésztését is teljesen leállította. Még 1 puci sem jött ki belőle, nem hogy a kaki, így jött a szélcső. 3 hónapig tartott mire a kakilás visszaállt, mert már tudtunk neki szilvalevet adni.

Nekünk a sűrítő nagyon bejött, csak nagyobb lyukú, vagy több lyukú cumi kell hozzá. Most már 5 hónaposan kevesebbet bukik, a leveket is kevésbé bukja vissza. Ja és ami fontos az ágyát fejrésznél megemelni kb 5-10 cm-t, illetve a babakocsinál sem árt ha a fejrész egy picit magasabban van.

Viszont a savlekötőt lassú emésztésű, nem hasmenéses babának nem ajánlom, mert úgy jártok mint mi.

2014. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fontos még a kaja utáni félóra függőlegesben tartás is, melyet sokszor végig is büfizik a manó.

Ja és elfelejtettem a legrosszabb velejárót, az állandó félrenyeldekelést és fuldoklást. Kb 5-10 perc játéktól már jött fel a sav és a gyerek zubogott. Így sem játék, sem cicivel történő nyugtatást nem volt kb 3 hónapig. Kaja után átöltöztetés is csak nagyon óvatosan.

A manó 4 hónapos korára már megtanulta a félrenyelést kezelni, így most már ha letelik a félóra függőleges, berakom a járókába és már hason játszunk félórát, háromnegyed órát.

2014. ápr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!