Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónap körüli babátokat...

17 hónap körüli babátokat hogy vonjátok be a hétköznapi dolgokba?

Figyelt kérdés
Nálunk egész nap csak az megy hogy NEM SZABAD. Látom hogy másoknak segít pl főzni, az én kislányom szétdobál mindent. Segít elővenni vmit a hűtőből, az enyém földhöz vágja a tojást. Hogy ki-be kapcsolja a tv-t, az enyém csapkod a távirányítóval. Hogy segít teregetni, az enyém ledobál minden tiszta ruhát és ráugrál. Valamit nagyon rosszul csinálok. Írjatok légyszives ilyeneket hogy oldjuk meg. Köszike
2009. dec. 19. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit látja, hogy Te hogy csinálod ezeket? (Nálunk pl. egyfolytában a hátamon van, akkor is, amikor takarítok, főzök stb.). Ha nem látta eleget, nem csoda, hogy nem tudja mi a helyzet. Próbáld meg nem feladatként felfogni, és olyasmit adj neki munkának, amit nem bánsz, ha elront, és olyankor, mikor van türelmed. Lehet, hogy a határokat próbálgatja. A lényeg, hogy ne borulj ki. És ne legyen kényszer, érezze kiváltságnak, hogy anyunak segíthet. Örülj látványosan a legkisebb haladásnak is. Mondd, hogy milyen jó, hogy ilyen sokat segít. Próbáld meg kitalálni, hogy mi az amiben szívesen részt venne. Stb. Türelem, kreativitás és szeretet. Biztos bele fogtok rázódni.
2009. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok türelemmel, de verj a kezére azért, ha muszáj. AZ én lányom is szétdobált, földhöz vágott mindent eleinte, mostmár szocializálódik. Adogatja a kimosott ruhát, hozza a seprűt ha sepregetünk, igaz ő szét én össze...de segíteni akar, nem bosszantani. Türelem, azért vagyunk otthon velük, hogy terelgessük őket.

(16 hós bébi)

2009. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok. De olyan elkeserítő, hogy nem megy semmi. Néha látszik rajta direkt bosszant, néha csak nem jön össze. Egész nap kettesben vagyunk, előtte csinálok mindent.
2009. dec. 19. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Lányom söpörni imád, apával begyújtanak, már hozza is a söprűt. Mikor főzök, magam mellé ültetem a pultra (tudom veszélyes, de sosem esett le, ott vagyok előtte, és ő kéredzkedik oda) játszik a fakanalakkal-amiket mindig a tűz feletti edénybe akar tenni, de persze ezt nem engedem neki. Teregetni is tud, segít adogatni a ruhákat, csak gyorsabban adogatja, mint én teregetek. Vasalásnál széthordja a ruhákat, de ha megkérem a végén, visszahozza, és felteszi nekem a vasalódeszkára.

Minden baba is más, minden anya is más, nem mennek ezek egyből...

2009. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a direkt bosszantás a tágítgatja a határokat. Ha most nem engeded később tisztában lesz vele, hogy azt nem szabad.


2. voltam

2009. dec. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha látod, hogy direkt csinál valamit akkor vedd ki a kezéből és őt magát rakd arréb és jön a nem szabad..mi a mosógépbe együtt pakolunk és ő nyomhatja meg az indítógombot. Teregetésnél hozza a ruhát (igaz néha vonszolja végig a padlón a lelőgó részeket). amikor szétdobálta letiltottam a teregetésről és rájött, hogy kimaradt a mókából, legközelebb már nem csinálta. Arra még én sem tudtam rávenni, hogy a mosogatógép lenyitott ajtajára nem másszon fel.:-( Érdekes módon a dolgok fürdőkádban való megúsztatását úgy sikerült kivédeni, hogy mikor dobta volna azonnalmondtam, hogy ha bedobja akkor soha többet nem adom neki vissza. Én lepődtem meg a legjobban, hogy felfogta.:-)szerintem légy résen és abban a pillanatban szólj rá mikor csinálná amit nem szabad és ne akkor mikor már megtörtént a dolog. Tudom ez nem mindig sikerül és nagyon figyelni kell, de szerintem megéri.
2009. dec. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok megint..én ha valamit nem csinált, nem akart csinálni vagy direkt elrontott és véletlenül egyszer mégis jól csinál akkor agyondicsérem..általában legközelebb már újra a helyes megoldást választja.
2009. dec. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!