Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozóban alvás árt?

Hordozóban alvás árt?

Figyelt kérdés

3 hós kisfiam napközben nem tud a kiságyában aludni, 5-10 perc után kipattan a szeme és nem tudom visszaaltatni, ezáltal egész nap fáradt és nyűgös. Viszont az autós hordozóban akár 1-2 órát is alszik, igaz, itt is felébred, de egy kis hintáztatással vissza is alszik. Csak félek, hogy a gerincének nem árt-e?

Éjszaka szerencsére nincs ilyen gond, simán alszik a kiságyában.


2009. dec. 16. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is így vagyunk 4 hós babával. Mi szakorvoshoz vittük, mutattuk meg neki a hordozót is. Azt mondta egyáltalán nem árt, pedig itt mindenki azt írta, mikor feltettem a kérdést. 6 hetesen mondta az orvos, hogy nem árt egyáltalán, úgy vannak a hordozók kialakítva, hogy egészséges legyen neki. De egy dologgal ártunk neki, azzal hogy ehhez hozzászoktatjuk. Egy idő után már nem használhatjuk, akkor pedig fogalmam sincs, hogy fog aludni. Hiába próbáltam én is kiságyba tenni alva, 5 perc és felkelt, aztán megint vissza és így tovább...Remélem, ha nagyobb lesz, már nem kell ringatnom, és tudni fog aludni az ágyban is napközben.
2009. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen picin nem egészséges ha sokat van a hordozóban, mert megterheli a gerincét. Napi egy óránál többet nem szabadna használni, amíg nem tud ülni, nekünk legalábbis ezt modták a boltban. Szerintem max csak az egyik alvást váltsd ki vele. Babakocsiban se megy neki az alvás?
2009. dec. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Babakocsiban nagyon jókat tud aludni, de csak séta közben, mert az emeletre nem tudom (nem is akarnám) felhozni.

Örülök, hogy van olyan szakember, aki azt mondja, nem káros! Én azért jól kibéleltem a hordozót, így szinte vízszintesen fekszik benne a baba, de mégiscsak "kuckósabb" mint a tágas kiságy, és persze hintázni is tud... Attól viszont én is félek, hogy hozzászokik :(

2009. dec. 16. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!