Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes a babócám és ma...

7 hetes a babócám és ma cérnagilisztát láttam a székletemben. Elkaphatta már most a picúr? Ha igen, mennyire árthat ez neki? Ha kapok rá gyógyszert szoptathatom még attól, mert azt semmiképpen nem akarom feladni!

Figyelt kérdés
Tudom, h egyből dokihoz kell menni, de már csak holnap rendel és nagyon megijedtem....
2008. júl. 23. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Bizony dokihoz kell menj. De addig is,hogy megnyugodj hívd fel és kérj tőle tanácsot. Ezzel nem zaklatod.

Azt nem tudom,hogyan lett gilisztás a picikéd. De akkor fokozottan figyelj oda az alapvető higiéniára! Ha jól értem neked is van? Tehát neked és a picinek is kell féreghajtás.

Szopizzatok nyugodtan, a giliszta nem megy át a tejcsibe.De tényleg hívd fel a dokit. Vagy a te háziorvosod vagy a gyerekorvost, de esetleg a védőnőtől is kérhetsz tanácsot. Azt hiszem van olyan féreghajtó amit lehet recept nélkül kapni. Hívd fel a legközelebbi patikát és kérdezz rá!

2008. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elkapni szerintem úgy kaphatta el, hogy nem mostál rendesen kezet (ebben az esetben Neked is van), v. leesett a cumi (ha van) és nem lett jól lemosva v. állat volt a baba közelében.

Másra nem tudok gondolni.


Biztos,hogy jól láttad?

Ha igen, akkor szerintem is telefonálj egyet az orvosnak. Én lehet, hogy este elvinném az ügyeletre-de ez én vagyok, aki túl aggodalmas.

2008. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én voltam az utolsó.


Védőnő nincs ilyenkor, számát nem tudod? Őt is felhívhatod, felkeresheted.

2008. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a babámnál láttam, hanem magamnál...., csak félek h elkaptam mielőtt észrevettem volna. Egyébként a szomszédunknak vannak macskái, amik átjárnak a mi udvarunkba is...néha megsimogatom őket... A védőnőnk és a gyerekorvosunk is szabadságon van a héten....:(
2008. júl. 23. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!A patikában adnak rá gyógyszert.A cicákkal vigyázzál ne simogasd mert ezek szerint nincsannek féregtelenítve és óvd a babádat is.Moss le mindent hipoval,fertötlenics le alaposan mindent.Jobbulást kívánok!
2008. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rosszul olvastam amit írtál:(


Minden fertőtleníts...de ezeket szerintem úgy is tudod.


Viszont én úgy tudom, hogy féreghajtót csak receptre adnak.

2008. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia!MEBENDAZOLLAL kezelhető!Az adagolása:1tabletta azonnal,majdkét hét múlva még 1 tabletta.Ha egy családban egy vagy több személy cérnagilisztás akkor tanácsos az egész családot kezelni.Napi szinten kimosni az ágyneműt,többször cserélni fehérneműt és 60fokos vízben kimosni.
2008. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Cérna gilisztát tényleg csak állattól kaphatod el. Ha magadnál tapasztaltad akkor fontos a tisztaságra fokozottan figyelned. Szopizás közben nem adhatod át a tejcivel. Nincs helyettesítő orvos? Azt hívd fel!! A patikában pedig tényleg tudnak neked segíteni. S még valami úgy gondolom jóban vagy a szomszéddal, ha simogathatod a cicákat. Szóval ha tényleg így van figyelmeztesd ,hogy szegénykék gilisztásak. S kérd meg,hogy csináljanak náluk is féregirtást. A maguk és a ti érdeketekben. Szerintem ha olyan akkor nem fog megsértődni.
2008. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!