Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos babámmal ma...

3 és fél hónapos babámmal ma kóstoltatom meg először a burgonyát, de nem tudom hogyan készítsem el neki?

Figyelt kérdés
Védőnőm azt tanácsolta, hogy két-három kockát vízben főzzek meg, és keverjem össze tápszerrel. De csak a síma porral keverjem, vagy pedig már a kész kikevert tápszerből adjak hozzá? Abból, amit enni fog utána?
2009. dec. 12. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem még korai elkezdeni.
2009. dec. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a kikeverttel, mintha pürét készítenél egy kis tejjel. De csak villával törd át, ne turmixold, mert akkor olyan lesz, mint a gumi.
2009. dec. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elkészített tápszerrel keverd össze. És tényleg ne turmixold, mert nyúlós lesz. :)
2009. dec. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a bibi hogy egy 3és fél hónapos csecsemő még nem tud meg birkózni a darabos étellel, hiába puha mint a vaj. Főzd meg vízben, hűtsd le,és egy kis forralt vízzel turmikszold össze,olyan legyen az állaga mint a tejföl(vagy még inkább).Ne ízesítsd mert ilyen korban még nagyon frissek az ízlelő bimbóik.Egy két kanál elég is,mert nem az a cél hogy jól lakjon tőle,hanem hogy kóstolással ismerkedjen más ízekkel.Nem ismerem a tápszereket,de ha azzal kevered és akor nyúlós lesz,inkább használj vizet...ne maradjon darabos a krumpli mert tényleg meg is fulladhat.
2009. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem még nagyon ráértek azzal a kóstolással, még tápszeres babánál sem szoktuk tanácsoni az ilyen korai hozzátáplálást. Még legalább egy hónapot várjatok vele. Vnő
2009. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Miért nem tudtok csöndbe maradni,ész osztok????

Nem azt kérdezte az anyuka,h lehet e adni,hanem hogy hogy készítse el?!

Ha arra nem tudtok válaszolni,akkor ne írjatok!


Már megint ez a sok nagyon okos szuperanya!


Bocs az off-ért,de nem tudtam,nem megírni...


Egyébként,igen,egy kis vízzel jól turmixold össze-forralt-visszahűtöttel.

2009. dec. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. itt aztán most kaptam hideget-meleget. pedig csak egy egyszerű kérdés volt, nem arra voltam kíváncsi, hogy adjak-e vagy sem, hanem hogy hogyan készítsem el!
2009. dec. 12. 10:13
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

utolsónak:

Mert egy 3,5 hónapos baba gyomrának semmi szüksége még krumplira s egybekre, okostojás.

2009. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
csak azért merném odaadni neki, mert védőnőm tanácsolta ,hogy nyugodtan adjak neki, kóstoltassam meg vele, és idővel ki is válthatom a tápszert ebédnél a krumplival.
2009. dec. 12. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

10:24-esnek, szerintem is bunkóság észt osztani! nem ezt kérdezte, semmi közötök hozzá, ő hogy csinálja! Miért ne lehetne adni, ha akar! Te csináld úgy, ahogy te akarod. Ennek az oldalnak az lenne a lényege, hogy a kérdésre válasz érkezzen, nem kioktatni a másikat. Egyébként meg ahány védőnő és orvos, annyiféleképpen javasolják a hozzátáplálást. Különben is 4 hónapos kortól már lehet kóstoltatni, miért ne lehetne? Ez hülyeség, hogy nincs megérve rá a gyomra! Ezt valami olyan nagyokos találta ki, mint pl. te! Az én orvosom már 2-3 hónapos kortól javasolta a gyümölcslevek itatását (különböző okok miatt), azt még én is korainak tartottam, de a 4 hónapot nem. És szerintem az a 2 hét a kérdezőnél sem számít sokat.

Visszatérve a válaszra: tényleg ne turmixold, mert nyúlós lesz, hanem törd össze villávál és miután hígítottad tápszerrel passzírozd át egy kislyukú szűrűn. Így tuti nem lesz darabos.

2. válaszoló voltam

2009. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!