Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha van lelete arról egy...

Ha van lelete arról egy gyereknek, hogy tejallergiás, akkor emelt szintű családi pótlékot kap?

Figyelt kérdés
Az óvodában az egyik anyuka mesélte, hogy a kisebbik fiuk tejérzékeny, és hogy emelt szintű családit kap, meg hogy jár a közgyógy igazolvány nekik, meg 12éves koráig otthon lehet vele. Ez nem csak a fogyatékosoknak jár? Vagy ez is ilyen fogyatékosság?
2009. dec. 11. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem tudok róla hogy emiatt bármi ilyesmi járna.
2009. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia az én kisfiam koraszülött lett/NEM FOGYATÉKOS/és szintén emelt csp.-t kapunk.Ezt a doktornőtöktől kérdezd meg,ő biztosan tudja.
2009. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, bizonyos ételallergiák is tartós betegségnek számítanak és arra emelt szintű családi pótlék jár. De én úgy tudtam, hogy a tejallergia nem számít annak, mivel azt a legtöbb gyerek kinövi. Úgyhogy az ismerősödé vagy nagyon súlyos, vagy évente felülvizsgálják.

Nekem egy munkatársam gyereke valami vérképző rendszeri problémával kap emelt szintű családit és ő sem fogyatékos. Mondjuk arról nem tudok, hogy közgyógy járna és 12 éves korig otthon lehetne vele.

2009. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy a MÁK honlapján le vannak írva, hogy melyek ezek a betegségek.

Előző

2009. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem tejallergiás, de semmi ilyen nincs erre, hogy emelt családi illetve közgyógy (annyi, hogy a tápszert 90%-os kedvezménnyel kapja)vagy valamilyen kedvezmény. Talán valami más betegsége lehet annak a gyereknek.
2009. dec. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem fogyatékosoknak jár, hanem tartós betegeknek, ami sokféle betegség lehet. De nem elég maga a betgség, hanem annak foka is számít. Meg kell kérdezni az orvostól.
2009. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi tej, tojás, csoki, szója allergiásak voltunk. A lelet magában nem elég, van nyomtatvány a MÁK-nál, azt kell a szakorvossal kitöltetni. Azzal kell igényelni az emelt szintű csp-t. Azt nem tudom, hogy csak tej allergiára jár-e. EGyébként a tartósan beteg gyerekeknek jár, mi 1 évig voltunk diétán és egy évig kaptuk az emelt összeget, aztán már csak a normál összeget.
2009. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk tejallergiánk van, de még csak két és fél hónapos a baba.Azt mondta a doki, hogy most nem jár magasabb családi pótlék, viszont ha az allergia megmarad egy éves kora után is, akkor igen.
2009. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy kérdezek, de mennyi az emelt családi??Mert nekünk ITP-s a babánk, és senki nem említette, hogy van ilyen.Viszont jól jönne, mert 2-3 hetente járunk klinikára.
2009. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek esetén: 23.300.- Ft

Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket egyedül nevelő esetén: 25.900.- Ft

2009. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!