Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit reggelizzen és vacsorázzon...

Mit reggelizzen és vacsorázzon egy 10 hónapos, tejfehérje-érzékeny baba?

Figyelt kérdés
A kenyeret itthon sütöm, így tudom, hogy nem kerül bele semmilyen tejszármazék. Tehát kenyérfalatkákat szoktam adni Neki a nagymama házi lekvárjával, plusz vékonyan megkenve margarinnal (vajat ugye sajnos nem ehet). Házi készítésű májkrémet szintén evett már, szerette. Most pedig a tojássárgájából készült krémet akarom adni Neki. De szerintem ez nem elég fantáziadús. Túró, joghurt, kefír és társai kizárva. Van még ötletetek? Köszönöm.
2014. febr. 17. 14:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
persze, ti tudjátok. Én biztos, hogy nem kezdeném már ilyen kicsi kortól adni a szóját, ha rákeresel interneten is, nagyon sok helyen olvasható a "hatása", nem nézném meg, hogy több tíz éves fogyasztás után okoz-e problémát a gyerekemnél. De lehet, hogy csak én vagyok a parás, nőgyógyászati problémáim miatt nálam ez előjött, emiatt nem próbálkoznék a gyerekemnél. Egyébként azért ugye azt tudjuk, hogy egy nőgyógyász sem feltétlenül azt mondja, amit egy endokrinológus... Sokszor a nőgyógyász szerint nincs probléma, a gyerek meg mégsem jön. Szóval dietetikus, orvos stb. nem feltétlenül ugyanazt fogja mondani
2014. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jaj, az kimaradt, hogy egy éves korában neki csináltak allergia teszte, ami negatív lett (erre rendelnek sztem titeket is vissza), Ugyanakkor elmondták, hogy semmit nem jelent, mert ha másik immunoglobulin mediálta allergiáról van szó, mint amit a teszt néz, akkor simán lehet érzékeny nega teszt mellett is (annyi a haszna, hogy ha pozitív, akkor tuti nem lehet terhelni még egy jó darabig).
2014. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Megint a harmadik vagyok:


Ó, én ezt pontosan tudom. :)


Pcos-em van Ir-rel, és hat orvos hatféle módon diagnosztizált, egyben értettek egyet, mégpedig abban, hogy nem lehet gyermekünk. Ennek ellenére első próbálkozásra spontán fogant a lányunk. :)


Én azt választottam -szerencsés a helyzetem- hogy a férjemben bízom. Ő biztosan jót akar, mindennek utána jár, ha éppen nem a saját szakterületébe vág valami, akkor is, és tiszta szívből igyekszik a javunkra lenni. :) Ezért totál bátran adom a szóját is, ha ő mondja. :)


Mivel soha nem hallottam róla egyébként, utánanéztem pubmeden (ezt tudom elfogadni hiteles forrásként, a tények és tévhitek oldalt nem igazán), és eléggé eltérőek az eredmények, én úgy látom, hogy az extrém mértékű szójafogyasztásnál -tehát vegetáriánus ill. ázsiai populációban- vizsgálták ennek a fitösztrogénnek a hatását, és még így sem volt képes egy klinikai vizsgálat sem bizonyítani, hogy a fitoösztrogén képes-e biológiailag aktív ösztrogénné alakulni, az azonban szinte biztosan tetszik, hogy amennyiben a szójafogyasztást mellett az állati fehérjék bevitele is elégséges, akkor semmiképpen nem áll fenn ennek a veszélye. Egyebekben is inkább a menopauza után van hatása, akkor is pozitív. Érdekes, hogy az izoflavonoidoknak (tehát a szójában lévő fitoösztrogénnek) a koncentrációja a vizsgálat populáció vérében 100x volt a kontroll csoporthoz képest, és még így sem okozott gondot, sok jótékony hatása egyébként viszont vot.


Nagyjából ez a konklúzió egyébként:


The cholesterol-lowering effect of isoflavones is modest, resulting in only a 3-percent reduction in bad cholesterol. Isoflavones may reduce menopausal symptoms and improve bone density in those at risk for osteoporosis, though results are inconsistent. The safety of soy isoflavone supplements has not been well studied, though dietary consumption of soy is safe.



Szóval a szójafogyasztás pedig biztonságosnak ítéltetett, tekintve hogy azokban az országokban, ahol a szója napi bevitele általános a teherbeesési ráta, illetve a hormonális problémák aránya megegyezik a globálisan mérttel. :) Ennyit találtam erről hirtelen.

2014. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a fiam,és 1 éve diétázik. Sinemillel szoktam neki gyümölcsöket turmixolni és akkor van úgy,hogy azt kapja reggelire. Vagy szintén Sinemillel csinálok neki "tej"begrízt. Pudingot is szintén ezzel készítem,de Sinlac-kal is lehet próbálkozni. Szóját ne használj,mert pici és nagyon nagy az esélye a keresztallergia kialakulása. Nálunk még 2 évesen,se engedi az orvos. Mivel picike a tojással is vigyázzál,mert mi a tejmentes diéta mellett allergiát kaptunk a tojásra is,pedig előtte semmilyen tünete nem volt tojásra.
2014. febr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 porcukormókus ***** válasza:

A szoja fogyasztasrol minket is mindenki lebeszelt, a keresztallergia miatt, ill. nagyon eros allergen.

16honapos tejerzekeny kisfiu anyukaja

2014. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 porcukormókus ***** válasza:

Tej- es tojasmentes palacsinta volt ma a vacsi. Szoktam tejbegrizt/rizst is csinalni, tej helyett tapbol (milumil pepti) v risztejbol, mandulatejbol.

Rantott zoldsegeket tojasmentesen. (tojas helyett: 1ek burgonya kemenyito + 1ek kukorica kemenyito + keves kurkuma + keves viz)

2014. febr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a harmas szojaprti vagyok megint. :) Mi eleve szijaalapu tapszert kaptunk a tejalapu helyett, szoval en batran merem ajanlani, de akkor ne hasznald, ha ekkora az ellenhullam. Nalunk bevalt. :)
2014. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!