Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2. gyerek nálatok is korábban...

2. gyerek nálatok is korábban kapott bizonyos ételeket? Nálatok is "kikövetelte"?

Figyelt kérdés

14 hónapos kisebbik fiam és már evett csokit,kis nutellás palacsintát.Nem ez a rendszeres,de ki van akadva,ha elé mást teszek mint 3 éves bátyja elé.Konkrétan sír,és azt kéri.Igazából én ebből nem csináltam problémát,egészségesen főzök,minden nap eszünk gyümölcsöt,zöldséget,általában én sütök,bolti csoki nagyon ritkán van,leginkább nagyszülőknél.Szóval adom neki is,de a napokban mondta egy anyuka,hogy ő bizony nem adja a kicsinek amit a nagy eszik,még ha nagyon kéri akkor sem!

Ezen kicsit "fennakadtam".Nálatok hogy van ez?


2014. febr. 10. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem! Az viszont természetes,hogy nem tetszik az egyiknek ha a másik mást eszik. Én mind a kettőnek ugyanazt adom, de pl nutellás kenyeret egyik se kap!
2014. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaj sejtettem hogy a nutella kiveri majd a biztosítékot,nem baj:) 3 évesem most kapott először,és a kicsi is megkóstolta,mind1,mentegetőzni nem fogok,nem is akarok:)
2014. febr. 10. 15:39
 3/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát, én csak azt tudom, hogy 8 hónaposan addig kiabáltam a kiságyamba kapaszkodva, amig végül én is kaptam egy karika gyulai kolbászt, merthogy a többiek azt vacsoráztak... de ez a 80-as években volt :) Utána még vígan, több hónapig ittam az anyatejet, anyukám viszont új fejezetet indíthatott a babanaplóban... :)
2014. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 aHermann ***** válasza:

Szia!

Ez nálunk is volt. Mikor először elkezdte, óvatosan kapott a mi ételeinkből is. Mivel semmi baja nem lett tőle, ő is azt eszi azóta amit mi. Egyedül tejet nem kap, mert azt még nem bírja a gyomra, még higítva se. Mondjuk ezért nem is veri ki a palávert.

A dióféléket se kapja, de az se érdekli szerencsére. Aprómagvas gyümik, meg most szerencsére nincsenek (eper, málna).

2014. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálunk ez valahogy nem így volt. Igaz, nálam, az 1 év volt a lélektani határ, utána már nem zavart, ha csokit vagy ilyesmit evett, előtte pedig eszébe sem jutott a kicsinek, nyugodtan lehetett enni előtte bármit, vagy ha mégis kért, át lehetett verni pl. kölesgolyóval. A tehéntejet 15 hónaposan akartam bevezetni neki, de pár nappal az első szülinapja után egyszerűen elvette a bátyja elől a tejesbögrét, és kiitta, hát akkor már elintézettnek tekintettem az ügyet. :)

Az meg, hogy más anyuka máshogy csinálja, nem igazán érdekel, van, aki már a 3 hónaposát is hozzátáplálja, más meg még 3 évesen is tápszert ad a gyerekének, nem vagyunk egyformák.

2014. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a második hozzátáplálását a nagy(1,5 eves indította). Ami a kezébe volt, azzal megkínálta a hugát, szóval folyton ugrásra készen néztem mi van a nagy kezében, és merre tart vele.

Majdnem 2éves volt, a kicsi még nem kaphatott volna joghurtott, a nagy megkínálta... És amit egyik eszik cask azt hajlandó a másik is megenni. Azóta is egymást etetik. 3 és 4,5évesek.

2014. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

jajj ne is mond..ugyanez nállunk is!A kicsi visít az etetőszékben hogy azt akarja enni mint a bátyja!

Ráadásul a kicsi nagyon önálló is akar lenni így nem engedi már vagy 8-9 hónapos kora óta hogy én etessem,az etetőszék télcájára teszem a fött zöldségeket(ja a pürés kaját 7 hós kora óta elutasítja pedig ekkor még csak 2 foga volt)fött husi darabokar de a rizst,borsót is ügyesen felcsipegeti.Ha mégis kanalazós kaja van pl főzelék akkor adok neki 1 kanalat és próbálkozik én meg egy másik kanállal csempészem a szájába a többit!

Most 1 éves és ő is evett már nutellás palacsintát!

2014. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:) köszi a válaszokat!

Látom nem csak nálunk van így,de mondjuk én nem bánom,valahogy úgy vagyok vele,hogy inkább egyék együtt a nutellás palacsintát,minthogy a kicsi ordítson amiért neki nem lehet...nem érti,hogy akkor a bátyja miért kaphat.

Amúgy nálunk is eteti a nagy a kicsit,olyan édesek:)

2014. febr. 10. 22:42
 9/9 anonim válasza:

Nincs gyerekem, de ha lenne, csak akkor adnék neki dolgokat, ha biztosan nem veszélyes a számára.

Én megkérdeznék dietetikust, vagy valaki hasonlót, és ha egy étel valóban problémás (pl. a mézet tudom, hogy veszélyes a babákra), akkor azt nem adnám. de ha nem veszélyes, nem csinálnék abból problémát, ha valami nasit hamarabb eszik, mint a nagyobbik.

2014. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!