Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra tehető a szeparációs...

Mikorra tehető a szeparációs szorongás kezdete leghamarabb? Megnyilvánulhat abban, hogy nehezen alszik el a babám, pedig minden ugyanúgy történik, mint eddig?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bizony meglehet, hogy emiatt alszik el nehezen.Nálunk kb 7-8 hónaposan kezdődött, most 1 éves lesz 10-én és még tart,ha nem lát visít, ha meglát kacag ezerrel.
2009. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ma tettem fel ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Egy Mahler nevű amerikai pszichológus az újszülöttkortól kb 6 hónapos korig tartó időszakot paradicsomi állapotnak nevezte el, mivel ilyenkor az anya és a baba tökéletes szimbiózisban élnek. A baba azt hiszi, hogy az anya az ő része, mindig ott van vele, 6 hónapos kor után azonban ez fokozatosan felbomlik. Ez a legtöbb babánál egybeesik az első komolyabb alvászavarok időszakával is (amin a kezdődő fogzás, a hozzátáplálás kezdete miatt megváltozott emésztés és a mozgásfejlődés és “súlyosbít”)


Nagyjából 2 hónap alatt a kicsi számára kitárul a világ és egyszercsak tudatára ébred, hogy anya nincs mindig ott vele. Ettől pedig megijed.


Itt olvashatsz róla többet:

[link]

2009. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jajj, lányok, ez nagyon ijesztő. Ez vár ránk? Eddig se éreztem a paradicsomi nyugalmat olyan nagyon... próbálok sokat vele lenni, kukuccsot játszunk, rábízom apára, keresztapura... de ezen is túl kell lenni, mint a többi dolgon, úgy látom.
2009. dec. 4. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!