Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor kel fel 7 hónapos...

Hányszor kel fel 7 hónapos babád éjjelente?

Figyelt kérdés
Az én kislányom óránként másfél óránként felkel. Mi lehet a baj? Miért nem tud mélyen aludni? 3 hónapja külön szobába alszik. Este 8-kor teszem le. Nappal nem altatom sokat. Segítsetek!
2009. dec. 3. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kel fel, de szerintem ez adottság, akármit is válaszolunk, minden baba más. Van, aki mélyebben alszik, van éberebb, van, aki visszaalszik magától, van, aki nem. Ha hisztizik, azt meg tudod oldani ilyen-olyan altatási módszerekkel, de szerintem a többi kinövés alapon működik...
2009. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is igy vagyunk!
2009. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pontosan 7 hónapos. Egyszer sem ébred éjjel. Legkésőbb 8-kor letesszük és kb. fél 7 és 7 óra között ébred.

Nem tudok magyarázatot. A lefekvési rituálénk hónapok óta mozzanatról-mozzanatra ugyanaz, szépen eszik és alszik is.

Az enyém meg napközben nem jó alvó, bár ez más kérdés...

Lehet, hogy érzi azt, hogy nem vagy a közelében? Talán megérne egy próbát, hogy egy szobában aludj vele egyik éjjel.

2009. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az enyém 7 hónaposan kb. 5ször kelt, de legjobb esetben is 3szor.

nem jöttem rá az okára, hogy miért kelt 8 hónapon keresztül ezerszer...

2009. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonlóan vagyunk mi is! Sok minden zavarhatja őket ebben a korban: fogzás, szeparáció, mozgásfejlődés- éjjel is gyakorolnak, vmint éhes is lehet, mert nappal gyakran ilyenkor kevesebbet esznek, mert annyira kíváncsiak mindenre. Ezek mellé még jöhet egy csomó má is:( idő, telihold, hideg, meleg, szomj, frontok...

Remélem minél előbb túl leszünk rajta.

2009. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem szeparációs félelem kezdődik, a fogzási fájdalommal vegyítve. Közvetlen elalvás előtt tölts nagyon sok időt vele, úgy hogy csak vele foglalkozol, intenzív játszás, mese, nagy pancsolás, pihi, simizés, és úgy aludjon el, hogy nagyon sokat kapott anyából. Rögtön menj hozzá ha felébred, de ne kapcsolj villanyt, sötétben csak puszild meg, ha tényleg felébredt és nem csak nyöszörög. Mit csinálsz vele, mikor felébred? Eteted, itatod, villanyt kapcsolsz?
2009. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Az én kisfiam is 7 hónapos és ugyanezt csinálja,eddig jó alvó volt,max.egyszer kelt fel este 7 és reggel hat között.Most legalább 1-2 óránként felsír.Nem tudom a kislányod mennyi ideig van fent,az én kisfiam pár perc és alszik tovább,ha kicsit magamhoz ölelem(1 szer kap enni az éjszaka.Nálunk változatlan a napirend,de így is nagyon kimerítő ez a sok felsírás.Én úgy tudom ez természetes(bár nem minden babánál jelentkezik),egy része a fogak kibújása miatt van,de benne van az is hogy az eddig mozdulatlan babák ekkor kezdenek el önállóan mozogni,kúszni,mászni.És persze megakarnak bizonyosodni hogy ott vagyunk mellettük.NAGYON NAGYON FÁRASZTÓ,TELJESEN MEGÉRTELEK!Remélem hamar túljutunk,túljuttok rajta.De hidd el nem miattad van,sajnos vannak ilyen periódusok.Nekünk kicsit enyhítenek a dolgon a fogzásra kapott készítmények(de nem mindig azért kel fel),de alapjában a pár perc nyugtatás segít.Szia,és ne aggódj,nem veled van a baj!

2009. dec. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Amúgy nem kapcsolok villanyt, vagy teát, vagy üres cumisüveget kap, mert nem cumizik, és kb fél óra és visszaalszik. Nagyon sokat vagyok vele napközben is mindig. Elalvás előtt meg pláne. Remélem hamar túljutunk rajta. Minden jót Csajok!

2009. dec. 4. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!