Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy megegye a...

Mit csináljak, hogy megegye a főzeléket kanállal?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos múlt, délelötti gyümölcsöt megeszi kanálal, nincs akkor semmi baja, de délben a főzeléket nem hajlandó kanálal enni, de ha beleteszem cumisüvegbe, simán megeszi.Szóval gondolom, nem a főzelékkel van probléma.Védőnő azt mondta, hogy mindenképpen kell ennie főzeléket, mégha cumisüvegből is.

Nem lesz baj, ha cumisüvegből kapja?

Meddig nem akarja elfogadni?

Ja, és jön elöl a foga, de azt nem értem, ha a foga miatt, akkor délelött a gyümit meg miért eszi meg kanálal probléma nélkül?

Van valaki hasonló helyzetbe?


2009. dec. 3. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is volt egy olyan időszak, amikor nem akarta elfogadni a kanalat egyáltalán. (azzal adtam be neki a gyógyszert és azért..) Ekkor jött anyósom az ötletével, hogy adjam cumisüvegből, mert ő úgy etette a fiait egész sokáig. Kipróbáltam, bár én két-három korty után kanállal folytattam, és úgy már elfogadta - nálunk azzal volt a baj, hogy nem tudta, mi van a kanálban, és nem kísérletezgetett inkább. :)

Szóval próbáld meg, hátha!

Vagy a másik tippem, próbálj gyümölcsös főzit adni kanállal: üvegesre gondolok, olyanra, amiben hús is van: alma banán csirkével, gesztenye alma csirkével. A védőnő sztem leginkább a hús miatt mondja, hogy egyen főzeléket.

Sok sikert!

1 éves baba anyukája

2009. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia!amiket az előttem szóló anyuka írt, teljesen jók, nálunk az alábbi volt a gond. Amikor ekkorka volt a fiam, délelőtt szépen kanalazott, de az ebédhez nem volt türelme. Utána alszik a picid? Ha nagyon álmosak, akkor sem hajlandóak kanalazni. Én ezért adtam ilyenkor tejpépet vagy sinlacot vagy tápit üvegből és alvás! Aztán délután simán kanalazta a főzit, este ujra üvegből tápi. Aztán ugy 11 hósan bírt napi 3- szor legalább kanalazni. Egy éves fiúcska anyukája
2009. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, a gyümölcsöt még megeszi délelőtt, de délbe a főzit már nem. Viszont igaza van az előttem válaszolónak, hogy fáradt lehet már akkor és azért nem kéri, erre én nem is gondoltam eddig.
2009. dec. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én soha nem adtam neki főzit cumisüvegből. Tanulja csak meg, hogy azt kanállal esszük. A D vitamint is mindig úgy kapta, már újszülött korától minden nap, úgyhogy ismerte.

Amúgy meg nálunk is volt kb. pont ennyi idősen olyan időszak, mikor nem volt hajlandó főzelékezni. Persze a gyümi, meg a joghurt az ment neki.

Mivel még csak 7 hónapos, nem nagy gond, ha csak 1-2 kanállal eszik a főzelékből, gondolom úgyis kap mellé még anyatejet, vagy tápszert. Semmi baja nem lesz, ha kicsit nem eszik főzeléket. Utána úgyis enni fog. Azért próbálkozz, kínálgasd, ha nem kell, ne erőltesd, csak elveszed a kedvét az evéstől. Amúgy nálunk is volt cirkusz, mikor meg se akarta kóstolni a kaját, olyankor egyszerűen belekentem a szájába, és általában rájött, hogy ez nem is rossz.

2009. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!