Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos a kisfiam, és most...

11 hónapos a kisfiam, és most először sikerült a kis kukiján a bőrt felhúzni. Eddig minden nap kenegetnem kellett valami gyulladás csökkentő krémmel neki a külsejét. Ez után hogy kell?

Figyelt kérdés
Ezek után is csak kívülről kenegessem, vagy úgy hogy felhúzom neki, és alatta is? Úgy örülök neki, azt hittem erre már soha nem kerül sor.
2009. dec. 1. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kisfiam van.10 hónapos.Megkérdezhetem,hogy miért kellett kenegetni a kukacát?Mennyire tudod felhúzni a bőrt?

Csak azért kérdezem,mert minket megijesztett a sebész,hogy altatásban le kell fejteni a makkról a bőrt.Nem nagyon értem a dokikat.Az egyik azt mondja,hogy 2 éves koráig ne nyúljak hozzá,a másik azt mondja,hogy húzogassam.

2009. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

a krém neve ung.antisepticum. Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy minden fürdésnél csak annyira húzzam hátra ameddig engedi. Hát én születése óta próbálom, de meg sem moccant neki. És ma voltunk tanácsadáson ahol felhúzták neki, és kb.a feléig felment. Ez a krém gyulladás csökkentő hatású, ha esetleg berepedne, vagy ha bepirosodna a kuki teteje. De én nemcsak ilyen esetben kentem, hanem minden fürdés után. Soha nem is volt vele gond, ma pedig végre megmozdult. Azt nem tudom, hogy ennek köszönhetően-e vagy sem.

2009. dec. 1. 20:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha kérdeznél még írj csak bátran:)
2009. dec. 1. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is húzogatom neki születése óta.Neki szépen hátra tudom húzni a makk közepéig,persze látszik,hogy a bőr többi része oda van tapadva..ezért mondta a doki,hogy azt műtéttel le kell onnan fejteni.De másnak még ennyire sem lehet hátra húzni és neki nem mondanak ilyet.Ezt nem értem!!El akarom kerülni a műtétet és minden más megoldás érdekel.Egy ismerősöm kisfiának úgy csinálta a védőnő,hogy lidokain kenőcsöt kentek rá 1szer,2szer egymás után és utána szépen finoman fájdalom nélkül hátra tudták neki húzni.Kenegették,hogy ne gyulladjon be.Aztán 1 héttel később megismételték ezt a lidokainos dolgot és onnantól már szuperul ment.
2009. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megértem a gondodat, én sem szeretném ha később műteni kellene, eddig nekünk nem mondott ilyet a doktornő, de remélem nem is fog. De ha esetleg a picidet műteni kellene, akkor csak akkor gondolj, hogy százszor jobb most mint idősebb korban. De drukkolok nektek!
2009. dec. 2. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!