Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Égésre mit kenhetek 1 éves...

Égésre mit kenhetek 1 éves fiam ujjára?

Figyelt kérdés
Hozzáért a szülinapi gyertyájához:(.Hideg víz alá tettem rögtön.Kis hólyag lett rajta,ami kifakadt és most csúnya piros ott az ujja.Mindig berepedezik neki,mert kiszárad.Mivel kenhetem,amit nem baj ha kicsit lenyalogat:)
2009. nov. 30. 19:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sztem ha nem lyukadt ki a vizhólyag ne kötsd be,szabadon gyorsabban gyógyul.
2009. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia!Ne kösd be,gyorsabban gyógyul szabadon.A manóm forró csövet ragadott meg.Nem kentem rá semmit, csak miután hegesedni kezdett ,és akkor aloe verát.(nyilt sebbe tilos aloe verát kenni,ezt kevesen tudják,legfeljebb a környékére szabad fel vinni egy keveset)Vigyázz ne hogy homok érje,gyakran mosd meg a kacsóit tiszta hideg vízzel!Gyógyulást nektek!
2009. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jézusom zsírt,tejfölt,... ezeket a tanácsokat ne fogadd meg,égési sérülést tilos zsiros,olajos krémekkel vagy bármi egyébbel is kenni nemhogy tömény zsirral. Amugy gyogyszertárban tudnak biztos ajánlani valamilyen hüsitő sprayt vagy gélt.
2009. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Amíg nyílt a seb, addig az a a legjobb, ha szabadon szellőzik. Utána a gyorsabb gyógyulás érdekében kenhetsz rá hámosítót.
2009. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
SZIGORÚAN TILOS égési sebbe bármi nemű anyagot kenni!Magas a fertőzésveszély!Ha a bulla kifakadt csak betadinnal kend körbe az ujját,ne menjen bele a sebbe...aztán tegyél rá steril gézlapot és kösd be ragtapasszal!3 fokú égési seb,ha nem kötöd be akármilyen kórokozó és mikroba belekerülhet...KÖSD BE!És ne hallgass a többiekre!Nem szabad se zsírt,se tejfölt belekenni...mikroszkóp alatt látható lenne,hogy az alsóbb bőr rétegek is elhaltak ezért feltétlenül szüksége fertőtleníteni és steril kötszerrel!Ezt mondanák a patikában is...:) ott dolgozom!:D
2009. dec. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!