Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi maximum fél liter tej?

Napi maximum fél liter tej?

Figyelt kérdés
Védőnőm mondta hogy mindennel együtt-tej,jughurt,rudi,tejszelet....-ennyi adható, nehogy később baja legyen. Én ezt nem tudom tartani, mindig többre jön ki.szerintetek ez rossz?Hallotattok ilyenről?Ti mennyit adtok?Másfél éves a fiam
2009. nov. 26. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ugy tudtam, napi 3 dl tejtermék. Nekem napi 1 dl-re sem jön ki, sőt néha napi 0. Ugyanis a 14 hónapos lányom 1 éves kora óta nem szopik, és semmilyen tejterméket nem fogad el. Néha egy fél rudi, vagy 1-2 kanál krémtúró. A dokinőnk szerint nem baj, ha eszik mindent.

Én adnék neki napi 3 dl tejet tuti, ha meginná.

2009. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Az én fiam reggel este megiszik 2 dl tejet, de ezen kívül eszik rudit vagy kinder tejszeletet, actimelt.
2009. nov. 26. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
én babatejet adok neki. a dobozra rá van írva, hogy napi min. fél liter kell nekik!
2009. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk szerint 5-8dl tejtermék naponta! Ebbe minden bele tartozik...tápszer, anyatej, joghurt, sajt, túró, stb.
2009. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, tejből max napi fél liter. Mondjuk, ha megiszik 6 dl-t nem hiszem, hogy baja lesz tőle, tudja az ő szervezetük, mi kell nekik. Gondolom, extrém sokat nem szabad, tejet-tejjel adni. De fél liter, plusz 1-1 túrórudi, vagy joghurt még belefér.

Sajnos nálunk is az van, mint az első válaszolónál. 1 éves kor óta egy decit sem ivott meg, viszont az én fiam szerencsére eszik minden mást, joghurtot, túrót, sajtot. Nekünk is azt mondta a védőnő, orvos is, hogy nem olyan fontos, mennyi tejet iszik, a lényeg, hogy változatosan egyen.

2009. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16 hónapos babám is reggel este megissza a 1,5 dl tejet, megeszik uzsira 100 ml joghurtot, és persze gyakran (ha nem is naponta)kap túrórudit, de pl, sajtot is, sőt a főzeléket gyakran habarom tejföllel. Szerintem mi is néha 500 ml fölé megyünk. Nehéz pontosan tartani, de ha nem estek túlzásba, szerintem rendben van.
2009. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!