Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha babámnak a...

Mit tegyek ha babámnak a hozzátáplálás megkezdése óta túl sűrű a széklete, és nehezen tudja kinyomni?

Figyelt kérdés

6,5 hós, 5 hós korában kezdtünk kóstolgatni (csak pár kanál ezt azt),de mostmár a következő az étrend:

reggeli tápszer

tízórai tejpép gyümölcspürével

ebéd tápszer

uzsonna vagy főzelék (de csak a sütőtököt eszi meg kellő mennyiségben),vagy szintén tejpép gyümölcspürével

vacsora tápszer


Főzelékeket nem szereti,kóstolgatjuk,de egy két kanálla többet nem eszik meg.

A gyümölcspürét/velőt/vagy magát a gyümölcsöt magában nem eszi meg, ezért keverem tejpéphez,próbálom egyre nagyobb arányban tenni a gyümit egyre kevesebb tejpéphez.


De a széklete nagyon sűrű,ami neki megnehezíti a kakilást. Szegénykém úgy erőlködik, és akkor is csak egy keveset tud egyszerrre kinyomni, és csak napi egyszer (maximum kétszer). Tudom hoyg ennél több is van benne, csak nehezen jön ki.

HOgyan segítsek rajta?


Vannak tipikus gyümölcsök mint pl a szilva amiről tudom hogy még a felnőtteket is meghajtja,de attól félek hogy nem csak a széklet indul meg tőle, hanem hascsikarást is okzok vele. (Ráadásul magában nem eszi meg egyik gyümit sem)


2009. nov. 26. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Adjál neki több rostos dolgot. Nekünk segített a barack. Egyébként meg fogja szokni, illetve a kis gyomra hozzászokik majd.
2009. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát ezaz,próbálom adni neki a rostot,de csak keveset eszik meg belőle...mondhatni semmit.Főleg magában.

Ha meg prá falatkákat adnék neki az étkezések között, akkor nem eszik rendesen amikor kell.

2009. nov. 26. 10:57
 3/13 A kérdező kommentje:

Jaa, azt elfelejtettem,hogy iszik is rendesen és rendszeresen, vizet adok neki,semmi mást.(Ezen nem is szeretnék változtatni).

De a víz meg nem higítja fel a székletét úgy vettem észre.

2009. nov. 26. 10:59
 4/13 anonim ***** válasza:

Én 100% szilva levet adtam neki.Látom írtad,hogy nem akarsz neki mást adni,de próbáld meg.Nem kell állandóan azt itatni vele.

Esetleg még a Laveolac szirupot is megpróbálhatod.Az székletlazító.Nekünk nagyon jó volt és nem drága.

De tényleg meg fogja majd szokni.

2009. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a probléma.Ha gond van én hipp-es szilvalevet adok neki,vagy néha szilvát keverek a kajájába(nincs semmi baja tőle)és most van egy uj Nestlés szilvás probiotikus tejpép,az is bevált.
2009. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Megprobalhatod a kamilla teat is.
2009. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Cukros kamillatea éhgyomorra. Nekünk bevált.
2009. dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igyon sokat, tornáztasd, maszírozd a hasát. A többi ki fog alakulni, a hozzátáplálás kezdete ezzel jár.

A teát meg én sem cukrozom, natúran issza-ha kap nagy ritkán, én is vízpárti vagyok.

Nyugodtan adhatsz neki szilvát, barackot, először keveset, és meglátod, nem biztos, hogy megcsikarja...

2009. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vegyél bioboltban hidegen sajtolt lenmagolajat, és a déli főtt ételébe keverj egy teáskanálnyit minden nap, és meg fog oldódni a kakiügy. A lenmagolajat tartsd hűtőben és közvetlen evés előtt tedd az ételbe, semmilyen íze nincsen, nem okoz hasmenést és hascsikarást sem.
2009. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy belekérdezek, de nálunk is ez a helyzet. Mennyi idő, amíg hozzászokik a gyomruk?

A sütőtököt ne add minden nap, mert az is fogja a hasát, vagy próbáld meg keverni azt esetleg szilvával, vagy barackkal. Nekünk ez jött be valamennyire.

2009. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!