Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újabb légzésfigyelős kérdés,...

Újabb légzésfigyelős kérdés, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Babám 8 hónapos, Angelcare légzésfigyelőnk van, és tegnap este beriasztott. Még nem aludtam, egyből a kiságya mellett voltam, a gyerek nyugodtan aludt, és mire az ágyához értem a figyelő is befejezte a risztást. Nem tudom, hogy most mit gondoljak...

Lehet, hogy tényleg olyan hoszzan nem vett levegőt, amit már érzékelt a figyelő, aztán újra elkezdett lélegezni (nagyon mélyen aludt akkor)?

Vagy téves riasztás volt (a kiságy oldalán feküdt, de ez nem jelent semmit szerintem, mert máskor is szokott úgy aludni, és a figyelő érzékel rendesen. Olyan is volt már, hogy többször jelzett éjszaka, pedig az ágy mellett álltam, és láttam, hogy minden rendben van, és vesz levegőt, akkor állítottunk az érzékenységen és nem volt több gond)?

Vagy nagyon mélyen aludt, és olyan kis piciket lélegzett, hogy azt nem érzékelte a figyelő?

Vagy merül az elem esetleg, és össze-vissza jelez (ilyenkor elvileg jeleznie kellene az elem merülését jeltő kis lednek, de történt már olyan, hogy nem jelzett, hanem egyik hajnalban felébredtem, átmentem a babámhoz, betakargattam, ellenőriztem, hogy minden rendben van-e, és akkor vettem észre, hogy a figyelő nem villog egyáltalán. Kikapcsoltam, bekapcsoltam, akkor működött, de a biztonság kedvéért kicseréltem az elemeket akkor...)

Vagy lehet, hogy a riasztásra ébredt fel, és kezdett levegőt venni ismét?

Tudom, hogy így látatlanban nem tudtok segíteni, meg azt is, hogy volt már ezer ilyen kérdés, de mégis kiváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy kinél milyen esetek fordultak elő eddig.


2009. nov. 24. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
ugyanez volt nálunk is. Egyszer meg, mikor az ölemben aludt, szintén nem vett levegőt elég hosszan. Szóval előfordulha, hogy sokáig nem vesznek levegőt, de az nem azt jelenti, hogy nem is vennének.
2009. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a miénk is ez a márka. amikor kezdett kifogyni az elem, azt is így jelezte.
2009. nov. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem akkor riasztott be,amikor hason volt és erőlködött felnyomni magát.ott álltam mellette.

amúgy én is nézegettem már percekig,hogy vesz e levegőt,mert alig mozgott(néha) alvás közben a mellkasa.

2009. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
nekunk baby control legzesfigyelonk van de eleg suruen riaszt es atlagba mindeg hajnal fele de mire a kisagyhoz erunk mar abba hagya es ezt meg csinalta velunk mar eleg sokszor es peddig a babam rendben volt.az erzekelo lapok is a matrac felet vannak mert maskep nem erzekelte a babat.
2009. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, akkor ezek szerint nem annyira egyedi eset. Várom a további hozzászólásokat, tapasztalotokat is.

Azóta is olyan nyomott vagyok, nyilván, akinek már hasított így bele az éjszaka csendjébe a riasztó sípolása, az tudja milyen, az egész mai napom gyomorgörcsös:S

(elemet már cseréltem én is, a biztonság kedvéért:) )

2009. nov. 24. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Én megértelek ! Azóta szorongok ,mióta bejelzett ugyan ez a típus...Nem fogom már megtudni,hogy miért riasztott ! Mi lecseréltük baby sens 2.-re azóta nem volt riasztás szerencsére! De sajnos olyan nyomokat hagyott bennem ,hogy aludni is alig merek :(
2009. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel!Igaz nekünk Baby Sense van, de már 3x riasztott, a babám 4,8,12 hetes korában. Mire odaértem a kiságyhoz rendesen vette a levegőt....nem tudom mi lehetett. Az is igaz, hogy kisebb korában mikor az ölemben aludt, sokszor megfigyeltem hogy sóhajtott egy nagyot és utána hosszú másodpercekig nem vett levegőt, utána újabb sóhaj következett. Most 6 hós, de szerencsére 12 hetes kora óta nem volt riasztás.
2009. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk ÁlomVirág légzésfigyelőnk volt (magyar termék).

Már nem használjuk, mert elmúlt 1 éves a kicsim és egyszer se riasztott be!

2009. nov. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!