Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terpeszpelenkás babák mamáitól...

Terpeszpelenkás babák mamáitól? Éjszakára levehetem róla? Szegényen 2 órája van de már piros a kis combja.

Figyelt kérdés
Első csípőszürésnél kissé kötött csípőt állapított meg a doki.Tegnap 14 hetes kaptunk időpontot uh-ra ott a papírra az van írva hogy jobb oldalon vápasarok ép, bal oldalon kissé lekerekített. Ez mit jelent? A doki terpesz rugit adott és majd kontroll 1 hónap mulva.Nem mondott semmit a doki hogy ez mennyire súlyos,vagy hogy mennyit kell naponta rajta lenni.
2009. nov. 24. 12:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ilyen ez a valami,mintha tégla lenne a lába között szegénynek

[link] Hl=hu&source=hp&q=ricsi+terpeszpelenka&meta=&rlz=1R2ADSA_huHU351&aq=6&oq=ricsi+

2009. nov. 24. 12:54
 2/11 A kérdező kommentje:

bocsi,rossz volt a link.


[link]

2009. nov. 24. 12:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Biztos azért piros, mert dörzsölődik, a kis bőre meg olyan finom, érzékeny még, hogy ezért lesz azonnal piros. Szerintem ne vedd róla, kérdezd meg az orvost. Gondolom durvább elváltozásnál szigorúbban veszik, ha meg enyhe az elváltozás, talán néha le szabad venni. Ezt mi nem mondhatjuk meg, csak a szakember. Vagy a gyerekorvos, aki biztos meg tudja állapítani, hogy mennyire piros, mennyire fájhat neki, ha fáj.

Lehet, hogy épp éjszakára kéne maradjon, akkor nem dörzsölődik annyira.

2009. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
SZia! Nekünk is volt terpeszpelusunk.Éjszakára is rá kell adni hogy minnél előbb tökéletes legyen a csipője.Tehát állandóan legyen rajta és minden pelenkázásnál tornáztatni kell a lábát.Nekünk 2 hónapig kellett hordanunk mire jó lett a csipője és elhagyhattuk a terpeszpelust.Ha piros a combja akkor valószinüleg túl szoros neki vagy kicsi.Elméletileg ez egyáltalán nem zavarhatja a babát.Amúgy ne aggódj ez nem súlyos inkább ez legyen minthogy szijba kelljen rakni a babát mert az szörnyű.
2009. nov. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én szijjba voltam 4 hónapos koromtól 10,5 hónapos koromig. Köszönöm a válaszokat,nem kényelmetlen szegénynek hogy nem tudja kinyujtani a kis lábát? Vagy ez csak a szülőknek rossz inkább?
2009. nov. 24. 13:05
 6/11 anonim ***** válasza:

A fia m 5 hónapos koráig hordta, még éjjel si éa egyáltalán nem zavarta.

Jobb a megelőzés, nekem 10 hónaposan derüt ki a csípőficamom (ez még a70-es évek eljén volt), és szíjat kellet hordanom másfél éves koromig.

Azóta is "szarakodik" a csípőm ,hozzájön még a 2 terhesség.

Emiatt mindkét gyereket 3 hetesen vittem csípő UH-ra.

2009. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem, a babát nem zavarja annyira, mint amennyire a szülő sajnálja, mert úgy néz ki, mint egy kis bice-bóca. :-)

Inkább most, mint később.

Kitartás!

2009. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én CSAK éjszakára használtam, így napközben a mozgásban nem zavarta.
2009. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Éjjel nappal használd,és lehet hogy az egy hónap mulva levő kontrol után már le is veheted.Nyugtasson a tudat,hogy nálunk(külföld) egészséges babának is,3 hónapos koráig hordania kell,megelőzés miatt.
2009. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt, a jobb oldala volt kötött, 6 hetesen kapta a terpeszgatyát, 7 hétig hordtuk. Én viszont csak éjszakára adtam rá, nappal el sem tudtam volna képzelni mit csinált volna benne. Egyébként őket nem zavarja szerintem. Viszont a gyerekorvosunk azt mondta, hogy szerinte ez csak egy felesleges kínzóeszköz, mivel olyan rövidek még a babák lábai, hogy a gyatya a térdükig ér (ami igaz is) és így viszont nem ér sokat. A lényeg, hogy nekünk tornáztatni is kellett a gyatya mellett, és 7 hét múlva megszűnt a kötöttség, és elhagyhattuk a gatyát. (sajnos a többi dolgot amit írtál a kérdésedben azt nem tudom mit jelent)
2010. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!